REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. CZERWIEC 2023

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. CZERWIEC 2023

* * *

2 czerwca 

Festyn „Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi” odbędzie się na Placu Kościuszki w Sokółce.

Program:

10.00-11.00 Przygotowanie stoisk profilaktycznych, ustawienie sprzętu pokazowego.

11.00-11.30  Rozpoczęcie festynu rodzinnego „Dzień dziecka z mundurem”, omówienie stoisk profilaktycznych służb mundurowych (stoiska promocyjne: Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, Nadleśnictwa Czarna Białostocka, 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku, I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej) oraz przewidzianych atrakcji dla dzieci.

11.30-12.30 Pokaz umiejętności funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce (pokaz cięcia pojazdu i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).

12.30-13.00 Pokaz umiejętności jazdy na motocyklach w wykonaniu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

13.00-13.30 Pokaz tresury policyjnych psów służbowych.

13.30-15.30 Konkursy i zabawy dla najmłodszych w ramach stoisk promocyjnych.

15.30-16.00 Zakończenie festynu.

***

Sokólski Ośrodek Kultury i nowo powstały Rap Kolektyw HURMA zapraszają na pierwszą odsłonę muzycznego wydarzenia, którego celem jest prezentacja lokalnej sceny rap i kultury alternatywnej. Kolektyw HURMA działa w otwartych na różnorodne brzmienia przestrzeniach Studia Qultura SOK.Na scenie wystąpią miłośnicy oldscholowego rapu, którzy zaprezentują klasyczne rymy do elektronicznych bitów producenta Mutanaum oraz samplowanych bitów producenta Złodzieja Wokali.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca na parkingu przy Kamienicy Tyzenhauza SOK, ul. Piłsudskiego 1, w sąsiedztwie „Bistro u Matczaka”.

SZCZEGÓŁY: Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Rap koncert i silent disco w Sokółce [WIDEO]* * * 

3 czerwca 

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce odbędzie się po raz dziesiąty, w roku jubileuszu 15-lecia Cudu Eucharystycznego w Sokółce.

Program uroczystości:

9.30 - Przyjazd grup. Postój autokarów: parking przy stadionie. Zgłaszanie grup w Sali Pielgrzyma. Możliwość spowiedzi w Sanktuarium.
10.00 - Koncert ewangelizacyjny scholi dziecięcej „Winnica”.
11.00 - Msza święta koncelebrowana (przy ołtarzu polowym na placu). Przewodniczy arcybiskup Józef Guzdek, metropolita białostocki. Akt zawierzenia dzieci Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu
12.30 – 15.00. Spotkanie integracyjne na stadionie (gry, zabawy, park rozrywki).

Organizatorzy zapraszają kapłanów, katechetów, wychowawców i rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej.

*** 

Po raz czwarty odbędzie się Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe. W trakcie rajdu poznać będzie można Podlasie, zarówno od strony przyrodniczo-turystycznej, jak też z perspektywy wielokulturowości. Uczestnicy przejadą szlakiem świątyń Sokólszczyzny, poznając miejsca z bogatą historią i wyjątkową architekturą.

Trasa liczy około 100 km i praktycznie na całej długości będzie asfaltowa. Po drodze nie ma przewidzianych postojów na tankowanie, dlatego też najlepiej jest przyjechać z pełnym bakiem paliwa. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny motocykl z ubezpieczeniem OC, uprawnienia do prowadzenia jednośladu oraz niezbędny ekwipunek (kask itp.). Osoby korzystające z noclegu powinny także zabrać śpiwór/materac/karimatę.

*** 

Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki oraz Muzułmańska Gmina Wyznaniowa Bohoniki zapraszają na Tatarskie Święto Wiosny „Navruz".

Impreza odbędzie się w Bohonikach w godzinach 12:00-18:00 na dziedzińcu przez Zajazdem u Mahmeda. Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają autokar (bezpłatnie) z Sokółki do Bohonik o godzinie 11.30, z placu przy cerkwi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

SZCZEGÓŁY: Święto Navruz [PROGRAM]. Wiele atrakcji w Bohonikach

* * * 

4 czerwca 

Organizatorzy zapraszają na gminny Dzień Dziecka i Sportu w Janowie. Najmłodsi będą mieć okazję do zabaw, a także do poruszania się.

W programie: biegi uliczne dzieci i młodzieży, bezpłatna strefa zabaw: dmuchańce i animacje, pokaz sprzętu strażackiego oraz stoiska handlowe.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10-14 w parku w centrum Janowa.

Na imprezę zapraszają: wójt gminy Janów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie, Zespół Szkół Samorządowych w Janowie oraz Szkoła Podstawowa w Białousach.

*** 

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Zabawa planowana jest w centrum miasta.

W programie: wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, bańki mydlane, dmuchańce i mega klocki. Planowane są również występy: grupy Art Stok oraz tanecznej ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej.

Atrakcje przygotuje również biblioteka. Od 12 do 13 planowane jest czytanie i zabawy na trawie, a później – zabawy z chustą animacyjną i projektowanie wymarzonej zakładki do książki.

Impreza odbędzie się w godzinach 12-15 na placu Kościuszki.

*** 

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich milusińskich na plac przy Kamienicy Tyzenhauza (siedziba SOK, ul. Piłsudskiego 1) na balonowe show.

To będzie widowisko muzyczno-artystyczne, które poprowadzi Patrycja Lipińska, uczestniczka programu „Mam Talent". To autorka programu „Balonowy Świat” i balonowych tutoriali na YT, miłośniczka bajek Disney’a, z których czerpie inspiracje do animacji dla dzieci.

Impreza odbędzie się 4 czerwca (niedziela) o godzinie 16.

„Co czeka na uczestników? Muzyka, balony, animacje i dobra zabawa - będzie kolorowo” – czytamy w mailu do redakcji.

*** 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie oraz Park Kulturowy Korycin-Milewszczyzna organizuje rodzinny Dzień Dziecka.

Program:

11-18 – otwarcie parku. W „Stodole na dole” będzie kącik z rękodziełem twórców niepełnosprawnych z Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Stanie też stoisko z lodami,
11-30 / 15-16.30 – mały archeolog, droga wojownika, oddział łuczniczy, robienie lamelek do średniowiecznych pancerzy, pieczenie podpłomyków, warsztaty tkackie,
13.30 – 14 / 17 – 17.30 – pokaz średniowiecznych walk,
14 – 15 – konkurs na budowanie grodów z piasku.

*** 

Tego dnia odbędzie się Dobroczynny Festyn Integracji i Tolerancji. Impreza planowana jest w godzinach 12-19 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie.

Dzieci będą miały możliwość spotkania z białostockimi aktorami oraz innymi znanymi artystami. Skorzystają z wielu atrakcji niedostępnych na co dzień m.in. występy zespołów ludowych, jazzowych, disco-polo, hip-hop. Ponadto w trakcie imprezy odbędą się aukcje charytatywne, na których będzie można wylicytować vouchery. Poza tym planowane są stoiska gastronomiczne, targowe, wystawowe, usługowe. Na imprezie zaprezentują się barberzy, bariści, kucharze, cukiernicy, sportowcy, tancerze, animatorzy. 

WIĘCEJ: Dobroczynny Festyn Integracji i Tolerancji. Gwiazdą będzie Maxx Dance

* * * 

6 czerwca 

O godzinie 10 w Sokółce planowana jest „Olimpijka”, czyli zawody sprawnościowe dla uczniów klas I-III (SP nr 3 w Sokółce).

* * *

9 czerwca 

Tego dnia rozpoczyna się świętowanie Dni Sokółki. To będzie też dzień profilaktyki uzależnień.

Program: 

Na placu przed kinem „Sokół”

godz. 10.00 - spektakl „O tym, jak Pszczółka Maja spotkała cyberwiedźmę” - z zakresu profilaktyki uzależnień od mediów cyfrowych; występy dzieci z sokólskich przedszkoli
16 - 17 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki wraz z mażoretkami Stella Sokółka, 
17 - 18. 15 - występy uczniów z sokólskich szkół; występy zespołów działających przy Sokólskim Ośrodku Kultury
godz. 19.30 – kabaret „Widelec”

ponadto: stoisko profilaktyki uzależnień, jarmark rozmaitości, animacje z grupą „Cyrkplozja”

* * * 

10 czerwca 

Kolejny dzień Dni Sokółki.

Program:

godz. 10 – oficjalne otwarcie Sokólskiego Muzeum Gier Retromania; II Sokólski Turniej Gier Retro (ul.  Białostocka 11/1)

Stadion OSiR Sokółka

godz. 12 – Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Sokółki (boczne boisko)
godz. 15.30 - 17 – Animacje dla dzieci (boczne boisko)

Koncerty:

godz. 17.30 – AZALiSZ
godz. 19 – Sławomir
godz. 21 – Enej

Ponadto: wesołe miasteczko, dmuchańce, ogródek piwny, jarmark rozmaitości

*** 

 Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Szudziałowo zaprasza na warsztaty rękodzieła. Inicjatywa odbywać się będzie pod nazwą „Ceramiczne klimaty Podlasia”. W sobotę planowane są pierwsze zajęcia, zaś kolejne – 13 czerwca (wtorek). Oba spotkania odbędą się o godzinie 18, w Sali świetlicowej Gminnego Ośrodka Animacji, Kultury i Rekreacji w Szudziałowie.

SZCZEGÓŁY: „Ceramiczne klimaty Podlasia”. Można wziąć udział w warsztatach

*** 

Tego dnia rozpoczynają się również Dni Lipska. Pierwszy dzień będzie pełen sportowych atrakcji. W niedzielę organizatorzy zaplanowali m.in. sporo koncertów.

Program:

Godz. 10 – XX Biegi Biebrzańskie,
12 – turniej piłki nożnej o puchar burmistrza Lipska (boisko orlik).

Ponadto w godzinach 10 – 13.30 w parku miejskim rozstawione zostaną urządzenia rekreacyjne. To nie koniec atrakcji, ponieważ wieczorem odbędzie się koncert pierwszej gwiazdy wieczoru. Będzie to zespół D-BOMB. Początek o godzinie 20.30.

Potem planowana jest zabawa pod gwiazdami z zespołem „Duet Zaśpiewamy i Marek Maciejewski”.

* * * 

11 czerwca

To będzie ostatni dzień imprez w Sokółce. 

Program: 

godz. 6 – Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Sokółki (zalew sokólski)

SZCZEGÓŁY: Zawody wędkarskie nad zalewem w Sokółce

godz. 9 – Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki (korty tenisowe OSiR w Sokółce)
godz. 10 – Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki (hala sportowa SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  w Sokółce)
godz. 11 – msza święta w intencji mieszkańców (Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce)
godz. 12.30 - 18 – Festyn Parafialny na Św. Antoniego (plac przy kościele) – stoiska, koncerty, animacje. 

WIĘCEJ: Festyn parafialny odbędzie się w Sokółce [PROGRAM]

*** 

Imprezy z okazji Dnia Dziecka jeszcze się nie skończyły. Na kolejne wydarzenie zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocze i falbanki” wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej w Białousach. Spotkanie planowane jest w godzinach 12-16 na placu przy podstawówce w Białousach.

Atrakcje: dmuchańce, zjeżdżalnia, tor przeszkód, konkursy, gry, zabawy, spotkanie ze strażakami oraz pokaz sprzętu strażackiego, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich, stoisko ZSCKR w Janowie. Nie zabraknie także ciasta, słodkiego poczęstunku, smakołyków z grilla oraz lodów, waty cukrowej i gofrów.

W części artystycznej planowane jest wykonanie przedstawienia przez uczniów szkoły podstawowej w Białousach. Nosi ono nazwę „Zagubiony czas”. Odbędą się również tańce i śpiewy.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

*** 

Drugi dzień święta Lipska. 

Program:

12 – msza święta w intencji gminy Lipsk, przemarsz z orkiestrą dętą na miejsce imprezy,
13.15 – początek imprezy w parku miejskim: laureaci Przeglądu Piosenki Przedszkolaka w Lipsku, grupa z zajęć tanecznych Wingee z Lipska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z MGOK w Lipsku, zespół mażoretek DreamGirls, Julia Wnukowska, Zespół Regionalny „Lipsk”, zespół taneczny „Tanczące emotki” z Krasnegoboru, Wiktoria Kulmacz,
15.30 – chór „Suchowolskie nutki” z Suchowoli, występ Zuzanny Wróbel, zespół „Mała Pasja”,
17 – zespół „Sejneńska Kapela Kresowa” z Sejn,
19 – zespół „Po prostu tak”,
20.30 – gwiazda wieczoru, zespół Playboys.

W trakcie występów odbywać się będą konkursy i zabawy dla dzieci, kiermasz sztuki ludowej, a rozstawione zostaną także stoiska gastronomiczne. W planach są też urządzenia rekreacyjne dla dzieci.

* * *

13 czerwca 

W Sokółce rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Boksie U-18 kobiet i mężczyzn. To będzie prawie tygodniowe święto boksu.

Zmagania bokserów odbędą się na hali sportowej przy ulicy Mickiewicza 11 w Sokółce.

13 czerwca (wtorek)

godz. 7-8 – badanie lekarskie i waga,
11 – pierwsza seria walk eliminacyjnych,
16.30 – druga seria walk eliminacyjnych.

14 czerwca (środa)

godz. 7-8 – badanie lekarskie i waga,
11 – pierwsza seria walk eliminacyjnych,
16 – uroczyste otwarcie mistrzostw,
16.30 – 16.45 – druga serial walk eliminacyjnych.

15 czerwca (czwartek)

godz. 7-8 – badanie lekarskie i waga,
11 – pierwsza seria walk ćwierćfinałowych,
16.30 – druga seria walk ćwierćfinałowych.

16 czerwca (piątek)

godz. 7-8 – badanie lekarskie i waga,
11 – walki finałowe kobiet,
16.30 – druga seria walk półfinałowych.

17 czerwca (sobota)

godz. 7-8 – badanie lekarskie i waga,
11 – walki finałowe i rozdanie nagród.

* * * 

15 czerwca 

DKF Fantom zaprasza na pokaz filmu Katarzyny Rosłaniec „Jezioro słone”. Reżyserka od zawsze kroczyła własną drogą i nigdy nie bała się podejmować tematów tabu („Płynące wieżowce", „Galerianki", „Baby blues"). Tym razem planie postawiła osoby dojrzałe, przedstawiając ich wątpliwości, dylematy, opowiadając o ich miłosnym życiu. a także pokazując, że namiętność nie ma wieku.

W roli głównej występuje Katarzyna Buttowt, jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich modelek lat 80-90.

Towarzyszą jej Krzysztof Stelmaszek, Dorota Kolak, Adam Ferency, Jacek Poniedziałek.

Początek o godzinie 18. 

* * * 

17 czerwca 

W planach jest Pielgrzymka Różowerstocka, czyli rowerowa pielgrzymka do Różanegostoku. Pielgrzymkowicze przejadą m.in. przez Janów, Majewo i Reszkowce. 

SZCZEGÓŁY: Pielgrzymka Różowerstocka, czyli jednośladem do Wspomożycielki

*** 

W Szuszalewie odbędzie się piknik rodzinny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. W programie: dmuchańce, lody, popcorn, malowanie twarzy i animacje. Nie zabraknie też waty cukrowej i konkursów.

Organizatorami spotkania są: Agencja Rozwoju Regionalnego „Ares”, burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Urząd Marszałkowski oraz sołtys wsi Szuszalewo.   

***

Zaś w Puszczykówce planowane są „Zbliżenia”, czyli III Niezwykłe Spotkania Fotograficzne. Spotkanie będzie obfitować w fotograficzne historie o zwierzętach i krajobrazach Podlasia.

To spotkanie dla wszystkich, którzy interesują się naturą i fotografią oraz chcą spędzić ten czas w rytmie powolności. Będzie ono obfitować w fotograficzne historie o zwierzętach i krajobrazach Podlasia, a uczestniczy wysłuchają magicznych opowieści o ptakach, łosiach i wilkach.

W programie m.in. prezentacja twórczości zaproszonych gości, galeria fotografii, kramik z rękodziełem, kino pod chmurką. Jak zapowiadają organizatorzy – będzie ciekawie i pięknie.

* * * 

18 czerwca 

Święto orkiestr dętych już wkrótce w Suchowoli. Organizatorzy przygotowali wiele występów. Gwiazdą wieczoru będzie Baranovski.

Europarada odbędzie się w parku miejskim w Suchowoli. Na scenie wystąpią m.in. orkiestry z Wasilkowa, Hajnówki, Rostarzewa i oczywiście Suchowoli. 

Program:

13 – przemarsz orkiestr wokół rynku miejskiego,
13.30 – 18.30 – koncerty estradowe,
18.30 – podsumowanie i zamknięcie,
21-22 – koncert zespołu Baranovski,
22-23 – Maestro Chives & DJ Salis Laser Show.

Dodatkowe atrakcje: wybory miss euro parady, wesołe miasteczko i bezpłatne dmuchańce.

*** 

W Lipsku odbędzie się festyn rodzinny. W planach jest przekazanie wozu strażackiego, pokaz pierwszej pomocy oraz dmuchańce.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12. Wtedy planowana jest msza święta w lipskim kościele. Po niej nastąpi przekazanie wozu strażackiego dla OSP Lipsk. Strażacy otrzymają również odznaczenia.

W planach jest prezentacja wspólnot działających w parafii, tańce uwielbienia, a także występ zespołu Golden Hit. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy i ratownictwa technicznego, a najmłodsi skorzystają z animatorów, dmuchańców i innych atrakcji.

Program obejmuje również zabawy, kino plenerowe oraz popisy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich.   

*** 

W Starej Rozedrance planowany jest parafialny piknik. Impreza odbędzie się po mszy o godzinie 11. Wydarzenie odbędzie się na placu przy plebanii (Stara Rozedranka 8).

W programie: atrakcje dla najmłodszych, czyli dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony, bańki mydlane, spotkanie z policją. W planach jest też stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.

Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich „Wrzos” przygotuje pyszne regionalne potrawy, m.in. kartacze, bigos, babkę ziemniaczaną i kiełbaski z grilla. Nie zabraknie słodkości, ciast i lodów, a także kawy i herbaty.

*** 

Na Strzelnicy Małego Rycerza w Szudziałowie odbędą się II Zawody Strzeleckie o puchar wójta gminy. To impreza skierowana nie tylko do tych, którzy strzelaniem zajmują się zawodowo.

Uczestnicy nie potrzebują doświadczenia w strzelaniu, aby wziąć udział w zawodach. Na miejscu będą dostępni instruktorzy, którzy pomogą osobom nieposiadającym pozwolenia na broń.

Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Od 9 do 12 będzie możliwość rejestracji. W planach jest strzelanie z m.in. pistoletów, karabinów i strzelb.

* * * 

23 czerwca 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej zaprasza na muzyczne spotkania kulturalne „Od juniora do seniora”. W programie będą piosenki z bajek, musicali i filmów.

Jak zapewniają organizatorzy – będzie to wyjątkowe wydarzenie. Młodzi artyści zaprezentują się w repertuarze bajkowym, filmowym i musicalowym.

Na scenie wystąpią: zespół wokalno-taneczny, Pedeciaki, Solatium oraz soliści. Planowane są nie tylko muzyczne uniesienia, a także inne atrakcje. W holu domu kultury na gości będą czekać niespodzianki, lemoniada, tatuaże i popcorn.

Początek o godzinie 16.

***

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli serdecznie zaprasza do Centrum Trzech Kultur na spotkanie autorskie z Marią Narel-Challot.

Jest na autorką sagi rodzinnej pt. „Inna Ameryka". Pisarka promować będzie drugi tom swej powieści pt. „Eldorado nad Biebrzą. Zofia", której akcja toczy się w Czerwonce i Domuratach na Podlasiu.

W książce opisała historię rodziny, która po fali emigracji do Ameryki Północnej, na początku XX wieku, powraca do Polski po dziesięciu latach, by budować swoje eldorado nad Biebrzą.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek oraz uzyskania autografu.

Początek dziś o godzinie 16.

 * * * 

24 czerwca

W Dąbrowie Białostockiej odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka. To będzie okazja do podziękowania druhom za ich codzienną służbę. 

Program:

9 – msza święta w kościele pw. św. Stanisława BM,
9.45 – przemarsz na plac Kościuszki,
10 – uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

W planach jest nie tylko część oficjalna wydarzenia. Po wszystkim dzieci będą mogły korzystać z przygotowanych dmuchańców.

*** 

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy zaprasza wszystkich mieszkańców oraz przejezdnych do wakacyjnych zabaw. W planach jest również dyskoteka pod gwiazdami.

Program:

17 – występ dzieci i młodzieży z GOKiS,
17.30 – animacje dla dzieci,
18.30 – pokaz udzielania pierwszej pomocy
19 – występ Melanii Białobłockiej, występ zespołu Retro Band
20 – 24 – dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ-a Sebastiana.

Ponadto w planach są: konkursy, animacje, brokatowe tatuaże, dmuchańce, przejażdżki konne, stoisko z zabawkami, stoiska służb mundurowych i harcerzy oraz namiot profilaktyczny.

*** 

Odbędzie się konferencja w ramach XXV Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich. Spotkanie planowane jest w sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury. 

Tematem tegorocznej konferencji organizowanej w ramach XXV Jubileuszowej Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich jest „Działalność społeczno-kulturalna jako czynnik wzmacniający tożsamość Tatarów. Próba Bilansu i Perspektywy”.

SZCZEGÓŁY: Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach odbędzie się w Sokółce [PROGRAM]

***

W Korycinie startują XXVIII Ogólnopolskie Dni Truskawki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncerty, wydarzenia sportowe i atrakcje dla dzieci. 

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w triathlonie, półmaratonie i biegach towarzyszących. Oprócz tego planowane są rozgrywki błotnej ligi mistrzów oraz wielka bitwa truskawkowa. Nie zabraknie występów teatralnych. Na koniec wydarzenia planowany jest koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Kombi. 

WIĘCEJ: Dni Truskawki 2023 w Korycinie. Co przygotowali organizatorzy? [PROGRAM]

***

Sporo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Szudziałowa. W planach jest sport, muzyka, a także turnieje.

Program:

godz. 10 – zawody strzeleckie o puchar wójta gminy Szudziałowo na Strzelnicy Małego Rycerza,
13-17 – gminne turnieje o puchar wójta gminy Szudziałowo: w tenisie stołowym i szachowy, na hali sportowej SP w Szudziałowie.

Za to w niedzielę impreza odbędzie się na orliku przy ulicy Szkolnej.

13.30 – występy sceniczne,
14.30 – oficjalne otwarcie XIX Dni Szudziałowa,
14.45 – turniej zakładów pracy, turniej sołtysów i sołtysek,
16 – Babeczki Podlaskie, „Szlachecka biesiada”,
17 – pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ponadto w planach jest też miasteczko ruchu drogowego, dmuchańce, stoiska edukacyjne, wystawiennicze, degustacyjne i wiele innych.

*** 

Na Strzelnicy Małego Rycerza w Szudziałowie odbędzie się „Piknik historyczny Kresowa Stanica 2023”.

Program:

10 – oficjalne otwarcie pikniku historycznego, przywitanie gości
11 – skok spadochronowy nad terenem strzelnicy, pokaz broni współczesnej i historycznej, pokaz medycyny pola walki
18 – zakończenie.

ZOBACZ TEŻ: Piknik historyczny Kresowa Stanica 2023. Będzie pokaz broni i rekonstrukcje

* * * 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram