Wydarzenia i imprezy w Sokółce i powiecie sokólskim. GRUDZIEŃ 2017

* * *

8 GRUDNIA

Pod kościołem pw. św. Antoniego w Sokółce odbędzie się pierwsza zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na raka żołądka Karoliny z Bogusz. To jeden z elementów szerokiej akcji charytatywnej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście:  Będą koncerty, jest bazarek. Sokółka pomaga Karolinie [PROGRAM].

* * *

9 GRUDNIA

Sokółka pomaga Karolinie. Od godziny 9:00 do 14:00 pod Sokólskim Ośrodkiem Kultury odbywać się będzie festyn. Zagra Kapela u Mundka. Na godzinę 20:00 zaplanowano koncert zespołu Sorrow i FBI w pubie Blues & Rock u Matczaka. 

* * *

Mieszkańcy Suchowoli będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Szczegóły w tekście: Po raz ósmy w Suchowoli, a po raz osiemnasty w Polsce. Maraton pisania listów Amnesty International.

* * *

Muzeum Ziemi Sokólskiej, Sokólski Ośrodek Kultury wraz z Sekcją Sztuki Ludowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce oraz Kołem Rękodzielniczym serdecznie zapraszają na przedświąteczne warsztaty, kiermasz oraz dawne gry i zabawy dla dzieci. Więcej informacji w tekście:  Będą świąteczne warsztaty i kiermasz w Sokółce.

* * *

Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne oraz Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury serdecznie zapraszają na promocję wydawnictwa poświęconego krajce z terenów Sokólszczyzny. Jest to pierwsza tego typu publikacja, powstała w ramach projektu „Krajka – zachowaj od zapomnienia”, realizowanego przez Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne, dofinansowane przez Województwo Podlaskie, bazująca na materiałach zebranych przez Edytę Wiśniewską w 2016 roku w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. Prezentacja wydawnictwa w Sokółce odbędzie się 9 grudnia o godzinie 12.00 w Kawiarni „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, w trakcie warsztatów świątecznych. Uczestnicy otrzymają darmowy egzemplarz.

* * *

10 GRUDNIA

UKS Omega Sokółka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w V Maratonie Pływackim „Płyniemy i pomagamy”. Podczas zmagań będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorej Karoliny z Bogusz. Szczegóły w tekście: V Maraton Pływacki "Płyniemy i pomagamy".

* * *

13 GRUDNIA

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Wigilię dla samotnych",  o godz. 10.00 w kawiarni Lira”.

* * *

"Zapal światło wolności" - to tytuł ogólnopolskiej akcji w dzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku. Organizatorzy zachęcają do zapalenia tego dnia, o godzinie 19:30, światła wolności w oknach naszych domów. Brutalne działania reżimu spotkały się ze sprzeciwem wolnego świata. Zapalenie świec w oknach wielu domów stało się znakiem pamięci o walczących o wolność i godność Polakach. 

* * *

17 GRUDNIA

Sokółka pomaga Karolinie. O godzinie 17:00 odbędzie się koncert kadry pedagogicznej ze Szkoły Muzycznej w Sokółce. Wystąpi też Zbigniew Dębko oraz Zuzanna Iłenda. Koncert odbędzie się w kawiarni Stara Szkoła w Sokółce.

* * *

20 GRUDNIA

Burmistrz Suchowoli oraz GOKSiT w Suchowoli serdecznie zapraszają osoby samotne, starsze i potrzebujące na spotkanie opłatkowe. Spotkanie rozpocznie msza święta w kościele parafialnym w Suchowoli o godzinie 16. Następnie w sali "Płomyk" odbędzie się wieczerza wigilijna. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Suchowoli do dnia 15 grudnia.

* * *

31 GRUDNIA

Sylwester pod chmurką w Sokółce. Sprawdź szczegóły: Sylwester Miejski 2017 w Sokółce.

* * *

Kalendarium w uzupełnieniu.

Facebook

Instagram