REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. PAŹDZIERNIK 2022

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. PAŹDZIERNIK 2022

* * * 

8 października 

Stowarzyszenie Motocyklowe „Jazda Ducha" i Patriotyczna Sokółka zapraszają na VII Rajd Jednośladów Tropami Bohaterów.

SZCZEGÓŁY: Rajd Jednośladów Tropami Bohaterów

* * * 

9 października 

Na placu przed lipskim ośrodkiem kultury odbędzie się zbiórka charytatywna na rehabilitację Michała Bądzińskiego.

WIĘCEJ: Pomoc dla Michała. Zbiórka połączona z atrakcjami odbędzie się pod domem kultury

W Sokółce planowana jest Ekstremalna Przeprawa. To bieg dla prawdziwych twardzieli, z przeszkodami naturalnymi, jak i sztucznymi. Chętni będą mogli się zapisać jeszcze w niedzielę. 

ZOBACZ: VII Ekstremalna Przeprawa nad zalewem w Sokółce. Trwają zapisy

Tego dnia w Kamiennej Starej odbędzie się oficjalne przywitanie nowego wozu strażackiego. Obchody rozpoczną się mszą świętą w miejscowym kościele (o godzinie 10). O 11 planowane jest rozpoczęcie uroczystości. Według programu swój koncert ma też dać zespół Ad Rem. 

* * *

13 października

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy pn. „Nauczyciele Tajnej Oświaty ze zbiorów Józefa Zalewskiego".

SZCZEGÓŁY: Nauczyciele tajnej oświaty z Sokólszczyzny. Wystawa w Sokólskim Ośrodku Kultury

W Janowie odbędą się warsztaty szycia chodniczków dla zwierząt z sokólskiego schronika. 

WIĘCEJ:  Warsztaty tkackie dla młodzieży. Będą szyć chodniki dla zwierzaków

* * * 

14 października 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku zaprasza na warsztaty patchworkowe. Uczestnicy będą zajmować się tworzeniem poduszek. Zajęcia odbędą się w pracowni krawieckiej LOLA. Początek o godzinie 17. 

***

WCentrum Trzech Kultur odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy tkanin ludowych. To ostatnia okazja do obejrzenia unikatowej kolekcji, którą udało się stworzyć dzięki mieszkańcom gminy Suchowola. 

SZCZEGÓŁY: To ostatnia chwila na obejrzenie ludowych tkanin

* * * 

15 października 

W Wierzchlesiu odbędzie się Święto Wiejskiego Chleba. Podczas spotkania planowane są konkursy, występy i atrakcje dla najmłodszych. W programie: animacje i rekreacje dzieciom, podsumowanie gminnego konkursu plastycznego i taniec ognia w wykonaniu grupy Cyrkplozja.

Organizatorzy zaplanowali także występy sceniczne Mieszkańcy & Goście oraz konkurs kulinarny pn. "Najlepszy chleb wiejski".

Początek imprezy o 15 przy świetlicy wiejskiej. Na wydarzenie zapraszają mieszkańcy wsi Wierzchlesie, wójt gminy Szudziałowo oraz Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Sportu.

***

Zespół z Krynek będzie obchodzić swoje 30-lecie. 

„Pogodna Jesień” rozpoczęła swoją działalność artystyczną jako chór przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach pod patronatem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Był to pierwszy chór seniorów w powiecie sokólskim. Przez 30 lat działalności zespół wystąpił wiele razy w Polsce i za granicą. „Pogodna Jesień” uświetniała też przez ćwierć wieku wszystkie uroczystości gminne.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15 w dawnym kinie przy ul. Piłsudskiego 5. Organizatorzy zaplanowali koncert: jubileuszowej Pogodnej Jesieni, a także zespołu Lotosy, Exit i grupy Trio Akordeonowe „Akord”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

* * * 

28 października 

W Korycinie odbędą się warsztaty oraz koncert w ramach cyklu koncertów z muzyką klasyczną. To duży projekt realizowany przez Podlaski Instytut Kultury w ramach programu Kultura dostępna. Przewiduje on cykl koncertów z muzyką Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego, w mistrzowskim wykonaniu Aleksandra Dębicza (fortepian) oraz Michała Żaka (flet). 

WIĘCEJ: Kultura dostępna. Dzieła mistrzów w małych miejscowościach

REKLAMA

 

Facebook

Instagram