REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. WRZESIEŃ 2022

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. WRZESIEŃ 2022

* * * 

1 września 

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się Gminny Dzień Pamięci. O godzinie 18 planowana jest msza święta w kościele pw. św. Stanisława, zaś po niej uczestnicy przejdą pod pomnik Zasłużonych dla Dąbrowy w centrum miasta. Tam mieszkańcy odśpiewają hymn, złożą kwiaty oraz znicze.

* * * 

3 września 

W Polankach odbędzie się pożegnanie lata ze stowarzyszeniem. W planach jest m.in. ognisko i integracja. 

WIĘCEJ: „Pożegnanie lata” w Polankach

Koncerty, stoiska, konkursy i wiele atrakcji - to będzie się dziać na placu przed Starostwem Powiatowym w Sokółce. Powiat organizuje Podlaski Piknik Rodzinny. Organizatorzy zaplanowali koncert gwiazdy, a także kino plenerowe. 

SZCZEGÓŁY: Podlaski Piknik Rodzinny w Sokółce [PROGRAM]. Gwiazdą imprezy będzie Jorrgus

Dożynki diecezjalno-gminne odbędą się w Lipsku. W planach są koncerty, msza i konkursy. 

ZOBACZ: Dożynki diecezjalno-gminne w Lipsku [PROGRAM]

* * * 

4 września 

Dożynki Gminne 2022 odbędą się w Lipinie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w miejscowym kościele. Będzie dzielenie się chlebem, konkursy dożynkowe, a także koncerty. 

PROGRAM: Dożynki Gminne 2022 w Lipinie [PROGRAM]

* * * 

9 września 

Na Podlasiu odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Orlen Wyścig Narodów”. Zmagania będą częścią UCI Pucharu Narodów. Kolarze przejadą m.in. przez Sokólszczyznę. 

MAPY PRZEJAZDU KOLARZY: „Orlen Wyścig Narodów” przejedzie przez Sokólszczyznę

* * * 

10 września 

W sobotę rozpoczną się obchody 75. rocznicy urodzin ks. Jerzego Popiełuszko. Organizatorzy zaplanowali koncert, spektakl oraz mszę. 

WIĘCEJ:  75. rocznica urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W Okopach wystąpi Piotr Rubik [PROGRAM]

* * *

11 września 

Podziękowanie rolnikom odbędzie się w gminie Kuźnica. Planowane są tam dożynki gminne. Oprócz ceremonii dożynkowej i części biesiadnej, odbędzie się też koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Boys. 

ZOBACZ: Dożynki gminne w Kuźnicy 2022. Wystąpi gwiazda disco polo [PROGRAM]

*** 

W Janowie odbędzie się święto tkactwa i tradycji. W tym dniu, w podwórzu Izby Tkactwa Dwuosnowowego odbędą się warsztaty i pokazy rękodzielnicze, w których będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Swoją pracę zaprezentują m.in. tacy twórcy jak garncarz, kowal, rzeźbiarz, łyżkarz czy wikliniarz. W planach są też degustacje, koncert i potańcówka. 

SZCEGÓŁY: Janowskie święto tkactwa i tradycji. W planach warsztaty i koncert [PROGRAM]

W tym dniu odbędzie się także Ziemniaczysko. Początek jest planowany na godzinę 13 w Zubrzycy Wielkiej.

Program:

13 – występy sceniczne: Szudziałowianie, Powiatowy Zespół Regionalny „Jemioła”, Powiatowy Młodzieżowy Zespół „Studio Poezja”
14 – konkurs kulinarny na potrawy z ziemniaka: babka, kiszka, knedle, pyzy ; zmagania sołeckie o puchar wójta gminy Szudziałowo.
15 – oficjalne otwarcie Wiejskiego Ośrodka Aktywności Lokalnej
16.30 – zawody strażackie o puchar senatora RP Mariusza Gromko
19 – koncert zespołu Spike i Zorka.

Ponadto w planach są też konkursy, zabawy, darmowe atrakcje dla dzieci i stoiska gastronomiczne.

* * * 

18 września 

Na sokólskim zalewie odbędą się zawody spławikowe dla młodych wędkarzy. Organizatorem jest koło PZW. 

ZOBACZ: Zawody spławikowe dla młodych wędkarzy

* * * 

W Sokółce odbędą się uroczystości z okazji 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. 

Program:

godz. 10.30 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku, spoczywających na cmentarzu parafialnym w Sokółce,

11.00 - msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce; mszy będzie przewodniczył bp pomocniczy archidiecezji białostockiej Henryk Ciereszko,

12.15 - przemarsz z Miejską Orkiestrą Dętą z Sokółki pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego,

12.30 - uroczystość patriotyczna:

wystąpienia okolicznościowe,
złożenie wieńców i kwiatów,
występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki wraz z mażoretkami,

13.30 - piknik wojskowy z darmową grochówką na placu przy kinie w Sokółce.

* * * 

21 września 

W sokólskiej bibliotece odbędą się zajęcia z tworzenia makram. Proponowane warsztaty skierowane są do społeczności lokalnej oraz mam ukraińskich, które, w skutek wybuchu wojny, znalazły schronienie w Sokółce. Warsztaty oferują naukę podstawowych technik i splotów, dzięki którym uczestnicy samodzielnie stworzą własną makramę.

WIĘCEJ: Biblioteka zaprasza na warsztaty z robienia makram

* * * 

23 września 

W Lipsku odbędzie się rocznica Bitwy Niemeńskiej. W planach jest msza, odsłonięcie pomnika, posadzenie Dębów Wolności oraz piknik patriotyczny. 

ZOBACZ: Rocznica Bitwy Niemeńskiej. Uroczystości w Lipsku [PROGRAM]

Od dziś w siedzibie Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK będzie można zwiedzać nową wystawę czasową - „Pieniądz wojny i okupacji ze zbiorów Muzeum Podlaskiego”. Ekspozycja została przygotowana przez placówkę Muzeum Podlaskiego – Muzeum Historyczne w Białymstoku.

SZCZEGÓŁY: „Pieniądz wojny i okupacji” w sokólskim muzeum

* * * 

24 września 

W Suchowoli odbędą się wrotkarskie mistrzostwa. Rywalizować będą ze sobą osoby w każdym wielu - od dzieci do seniorów.

WIĘCEJ: Wrotkarskie mistrzostwa w Suchowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach zaprasza na koncert „Powiew jesieni” w sali GOK (dawne kino) przy ulicy Piłsudskiego 5. Wystąpią: Powiatowy Zespół Taneczny działający przy Zespole Powiatowym Studio Poezja z Sokółki, Lotosy, Młodzieżowy Kwartet Krynki, Pogodna Jesień i Exit.

Początek wydarzenia o godzinie 14. 

* * * 

25 września 

Cross Trzeźwości wystartuje z Suchowoli po raz XXVI. Będzie bieg główny, mini cross oraz marsz nordic walking. Nie zabraknie też atrakcji dla starszych i młodszych. 

ZOBACZ TEŻ: Cross Trzeźwości 2022. Można jeszcze zapisywać się na imprezę

Tymczasem w Kuźnicy planowany jest dzień otwarty Placówki Straży Granicznej, które są związane z uroczystymi obchodami 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Początek uroczystości o godz. 14:00. Festyn rodzinny odbędzie się na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy.

PROGRAM: Dzień otwarty Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Zaplanowano wiele atrakcji

* * * 

27 września 

O godzinie 17 w sali konferencyjnej Kamienicy Tyzenhauza, przy Punkcie IT odbędzie się spotkanie z o. Antonio el-Feghali oraz dr Fabio Loutfi z Maronickiej Fundacji Misyjnej pt. „Czy istnieje nadzieja dla chrześcijaństwa? Ziemia świętego Szarbela oczami mnicha z Libanu”.

SZCZEGÓŁY: „Czy istnieje nadzieja dla chrześcijaństwa? Ziemia świętego Szarbela oczami mnicha z Libanu”. Spotkanie w Sokółce

* * * 

28 września 

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce zapraszają na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim oraz promocję jego książki pod tytułem „Jestem jak motyl”.  Książka odsłania kulisy sławy aktora. Barwna i z gawędziarskim talentem napisana autobiografia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów zostanie przybliżona na spotkaniu, Początek o godzinie 17 w sokólskiej bibliotece. 

Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie biblioteki w godzinach pracy placówki. Wydarzeniu będzie towarzyszył również kiermasz książki używanej. Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Banku Spółdzielczego w Sokółce oraz indywidualnych sponsorów.

* * * 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram