REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LISTOPAD 2023

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LISTOPAD 2023

* * * 

3 listopada 

Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach zaprasza na spotkanie upamiętniające 81. rocznicę likwidacji getta Kryńskiego. W planach koncert i wystawa.  

W programie: wernisaż wystawy pokonkursowej „Śladami kultury żydowskich Krynek” oraz koncert klarnecisty Czesława Jaźwińskiego.

Począek o godzinie 15, w sali ośrodka kultury. 

*** 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Suchowoli zaprasza wszystkich bardzo serdecznie na „Podróż do źródeł”, w którą zabiorą uczestników dwaj podróżnicy - Paweł Średziński i Dawid Gudel. 

Paweł Średziński to doktor nauk humanistycznych, publicysta, dziennikarz, autor książek poświęconych ludziom i przyrodzie o intrygujących tytułach: „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma”, „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”, „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.

W Suchowoli przybliży świeżo wydaną publikację „Rzeki. Opowieści z Mezopotamii, krainy między Biebrzą i Narwią leżącej”, w której znalazły się też wątki związane z regionem. 

Drugim gościem będzie Dawid Gudel. Człowiek o szerokim o szerokim spektrum zainteresowań. Podróżnik, który przez jakiś czas osiadł także w Suchowoli. Bardzo zaangażowany w pierwsze lata funkcjonowania Centrum Trzech Kultur. Tym razem podjął się roli badacza przydrożnych kapliczek we Włoszech.

* * * 

4 listopada 

Powiatowy Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Izabelą Janiszewską. To pisarka i autorka kryminałów, których akcja rozgrywa się m.in. na Podlasiu.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Senior+ w Sokółce. Początek o godzinie 16. Izabela Janiszewska to autorka thillerów „Niewybaczalne” i „Apartament”, a także trylogii kryminalnej „Wrzask”, „Histeria” i „Amok” o komisarzu i dziennikarce.

Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała wywiady, reportaże oaz pisała scenariusze” - czytamy na stronie czwartastrona.pl.

Spotkanie będzie okazją do kupienia jej najnowszej książki „W szponach”.

* * * 

5 listopada 

Towarzystwo Przyjaciół Lipska działa już od 50 lat. W związku z tym organizacja planuje wydarzenie pod nazwą „Wspomnienia z TPL-em”.

„Chcemy wspólnie z państwem powspominać 50 lat istnienia naszego stowarzyszenia” – piszą organizatorzy.

W planach jest film o organizacji, koncert zespołu „Po prostu tak”. Nie zabraknie też wspomnień i rozmów. Wydarzenie odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, o godzinie 15. 

*** 

DKF Fantom zaprasza na seans. Tym razem w kinie wyświetlony zostanie film „Strzępy". Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Prowadzą spokojne życie i cieszą sie wspólnie spędzonymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawiło się pęknięcie, dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Jak bohaterowie filmu poradzą sobie z tą diagnozą? 

Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dziennie wychodzą skrywane sekrety, napięcia i pretensje. W rolach głównych: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska i Pola Król. 

Film zdobył uznanie krytyków i publiczności oraz liczne nagrody na festiwalach filmowych. 

Seans odbędzie się o godzinie 16 w kinie Sokół. Gościem pokazu będzie reżyserka Beata Dzianowicz.

*** 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na jesienną odsłonę imprezy biegowej Zalew Run. 

To już trzecia edycja wydarzenia w tym roku. Podobnie jak w dwóch poprzednich bezpłatnie można będzie zmierzyć się w biegu na 2 oraz 5 km. Najmłodsi (dzieci od pierwszego roku życia) sportowcy również znajdą coś dla siebie: mini biegi na dystansach od 50 do 200 metrów, a także wyścigi na hulajnodze.

Program imprezy - plaża nad zalewem na Osiedlu Zielonym w Sokółce:

10:30 – 11:30 wydawanie pakietów startowych,
10:30 – 10:55 zapisy do biegów dla dzieci (biuro zawodów),
11:00 – wyścigi na hulajnogach oraz biegi dla dzieci na dystansie 50, 100 i 200 metrów(szczegóły w biurze zawodów),
11:50 – odprawa techniczna (okolice startu),
11:55 – oficjalne otwarcie Zalew Run
12:00 – start biegu na dystansie 2 km,
12:15 – start biegu na dystansie 5 km,
13:00 – zamknięcie trasy,
13:15 – 13:30 – ceremonia wręczenia nagród i zamknięcia imprezy.

* * * 

9 listopada

W Sokółce odbędzie się kolejny Powiatowy Bieg Niepodległości. Start i meta znajdować się będzie przy starostwie, na ulicy Piłsudskiego. Biegi odbywać się będą w godzinach 11-14. W tym czasie planowane jest zamknięcie ruchu drogowego.

W programie są trzy kategorie o różnej długości i przebiegu:

Bieg szkół podstawowych – 1200 metrów dla uczniów szkół podstawowych. Trasa ulicami: Sikorskiego, Dąbrowskiego, Ściegiennego i Piłsudskiego. Roczniki: 2009-2013.
Bieg szkół ponadpodstawowych – 1918 metrów wolności dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Trasa ulicami: Sikorskiego, 3 Maja, Ogrodową, Dąbrowskiego, Ściegiennego, Piłsudskiego. Roczniki: 2005-2009 i starsi.
Bieg open – 2 x 1918 metrów wolności dla wszystkich. Trasa 3836 metrów ulicami: Sikorskiego, 3 Maja, Ogrodową, Dąbrowskiego, Ściegiennego, Piłsudskiego – dwa okrążenia.

* * * 

18 listopada (sobota)

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie zaprasza na gminny dzień seniora. Impreza odbędzie się pod hasłem „Wspólna radość i mądrość”. Będzie to też okazja do świętowania jubileuszu 25-lecie chóru Epoka oraz 10-lecia Korycińskiej Grupy Teatralnej.

Program:

16 – występy artystyczne chóru Epoka połączone z występami młodego pokolenia wokalnego i teatralnego,
17 – „Zemsta” – spektakl teatralny Korycińskiej Grupy Teatralnej.

*** 

Startuje też festiwal dmuchańców. Dzieci będą mogły korzystać z wielu atrakcji: wieży do skoków, ogromnej zjeżdżalni, toru przeszkód, skakańców i małej strefy gastronomicznej.

 Zabawa odbędzie się na hali sportowej przy ulicy Mickiewicza w Sokółce. W sobotę obiekt będzie czynny w godzinach 12-20, a w niedzielę - 10-19. 

* * * 

19 listopada (niedziela)

KS Szczypiorniak zaprasza na mecz. Drużyna szczypiornistów zmierzy się z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Mecz odbędzie się o godzinie 17 na hali sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej.  

* * * 

24 listopada

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Obrazów z płyt winylowych” Agi Krysiuk.

Aga Krysiuk od 2012 roku jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już ucha, cieszą oko.

Artystka winylowe obrazy i rzeźby często przeznacza na cele charytatywne. Portret Czesława Niemena był nagrodą Grand Prix Konkursu Wokalnego „Niemenomania 2015”. Podczas „Białostockiej Jesieni z Bluesem” obrazy jej autorstwa były nagrodami w konkursie wiedzy.

Winylowy portret autorki otrzymał m.in. Ray Wilson, legendarny Fish z zespołu Marillion, członkowie kultowej polskiej formacji SBB, Ewa Bem, Małgorzata Ostrowska, Leszek Możdżer i Lech Janerka.

Początek wydarzenia w piątek 24 listopada o godzinie 17 w Kamienicy Tyznehauza w Sokółce.

*** 

W Kinie Sokół planowany jest seans dla dzieci „Inspektor Pająk". Początek o godzinie 16. Dorośli będą mogli obejrzeć „Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" (początek o godzinie 18). 

25 listopada

„Józef Piłsudski na Suwalszczyźnie” - spotkanie na ten temat odbędzie się o godzinie 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku. Autorem badań jest Andrzej Sidor, fotografik związany z regionem.

 ZOBACZ TEŻ: Jaki był związek Józefa Piłsudskiego z regionem? Spotkanie w Lipsku

26 listopada 

Fundacja Vita Canis zaprasza do udziału w akcji „Gwiazdka dla Schroniska'', czyli pełna miska. Kiermasz odbędzie się w klubie Senior+ przy ulicy Lelewela w Sokółce.

Jak można wspomóc akcję? Można upiec ciasto lub inną słodkość i przynieść je w dniu wydarzenia do godziny 10 do klubu Senior+, można przynieść fanty na kiermasz lub wystarczy po prostu być tego dnia na ulicy Lelewela i wesprzeć schronisko.

Kiermasz będzie trwać od godziny 10 do 14.

SZCZEGÓŁY: „Gwiazdka dla Schroniska'', czyli pełna miska. Też możesz wspomóc zwierzęta

REKLAMA

 

Facebook

Instagram