REKLAMA

 

Młodzież wzięła udział w warsztatach i konkursie [FOTO]

Projekt „Młodzi inicjatorzy bliskiej kultury – VI edycja” jest realizowany w celu wyrównania i podniesienia poziomu edukacji dzieci i młodzieży z terenów wiejskich Województwa Podlaskiego.

Adresatami działań byli mieszkańcy gminy Szudziałowo, w szczególności uczniowie gminnych szkół podstawowych w Szudziałowie i Babikach.

W tegorocznej edycji projektu przeprowadzono działania edukacyjne podejmujące temat sztuki z początku XX w. W oparciu o formę artystyczną „collage” odnoszącą się do ducha eksperymentu i poszukiwań, pod okiem wykwalifikowanego artysty plastyka został zorganizowany i przeprowadzony cykl warsztatów plastycznych „Bliskie spotkania ze sztuką”. Uczestnictwo w warsztatach, zdobycie wiedzy i umiejętności zostało wykorzystane przez uczniów gminnych szkół do przygotowania prac, na ogłoszony w ramach projektu konkurs plastyczny na formę przestrzenną „Choinka”, którego podsumowanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie.

Dokumentacja fotograficzna, prowadzona podczas realizacji zadania posłużyła do przygotowania i wydruku kompletu tablic wielkoformatowych, które już niebawem pojawią się w przestrzeni publicznej gminy Szudziałowo - czytamy w mailu do redakcji. 

Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

opr. (or)

Zdjęcia - GOAKiR Szudziałowo: 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram