Wczoraj sąd wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki Polskie Radio Białystok.
REKLAMA
„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa, informuje, że Sąd Rejonowy w Białymstoku wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Białymstoku” - czytamy na platformie X Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, informuje, że Sąd Rejonowy w Białymstoku wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Białymstoku… pic.twitter.com/vkUiX57r3b
— Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (@kultura_gov_pl) January 15, 2024
Stało się tak po decyzji ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Postawił on w stan likwidacji media – Telewizję Polską, Polską Agencję Prasową oraz Polskie Radio i rozgłośnie regionalne, które są osobnymi spółkami.
Białostocka stacja działa bez zmian, nadal nadawane są audycje i serwisy informacyjne. O wykonywanie swoich obowiązków pracownicy zostali poproszeni w specjalnym liście.
„Proces likwidacji może trwać nawet kilka lat. Mamy nadzieję, że jednak ta decyzja szybko będzie cofnięta. Liczymy, że właściciel nie zlikwiduje Polskiego Radia Białystok, ale każdy scenariusz jest możliwy. Na razie mamy tylko list od likwidatora, który poinformował, że nic się nie zmienia w funkcjonowaniu Radia i prosi, byśmy pracowali tak, jak do tej pory. Tak też robimy” - zapewniają pracownicy Radia Białystok na Facebooku.
Rozgłośnia działa od 1952 roku.
Według badania Radio Track za okres październik-marzec 2021/2022, wskaźnik udziału w rynku słuchalności Polskiego Radia Białystok wyniósł 8,8 proc., co dało tej stacji trzecią pozycję na białostockim rynku radiowym (za RMF FM i Radiem Zet) - czytamy na pl.wikipedia.org.
(orj)