REKLAMA

 

Białystok: dezynsekcja pluskiew. Jak się do niej przygotować?

Według naukowców inwazja pluskiew w Europie rozpoczęła się w 2000 roku, a było to związane z otwieraniem granic i częstszym podróżowaniem, które sprzyjało przemieszczaniu się pluskiew. Podobnie działa to do dziś – insekty mogą się pojawić w domu np. po przyjeździe z wakacji. Jedyną metodą walki z tymi szkodnikami jest dezynsekcja. Podpowiadamy, jak wygląda zabieg!

Na czym polega dezynsekcja pluskwy?

Skuteczna dezynsekcja pluskwy nie jest prostym zadaniem, bo uodporniły się one na niektóre substancje zawarte w środkach owadobójczych, a według naukowców, jedną z nich jest deltametryna. Uważa się, że najefektywniejszym sposobem aplikacji insektycydów jest opryskiwanie lub zamgławianie ULV, które uzupełnia się jeszcze metodą termiczną, polegającą na wykorzystaniu parownicy.

Podczas zamgławiania używa się generatora zimnej mgły, dzięki któremu dezynsekcję przeprowadza się szybko. Do tego ta metoda pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu i dotarcie do najciemniejszych zakamarków. Warto wiedzieć, że pluskwa jest w stanie pokonać samodzielnie nawet 6 metrów by, ze swojej kryjówki dotrzeć do żywiciela. Te szkodniki kryją się nie tylko w materacach, ale też za tapetą, w tapicerowanych meblach i wielu innych miejscach.

Po wykonanej dezynsekcji pierwsze efekty będą widoczne już po kilkunastu godzinach. Jednak eksperci polecają, by powtórzyć zabieg 2-3 razy, co pozwoli pozbyć się pluskiew i nowych larw raz na zawsze.

Jak przygotować się do dezynsekcji?

Podczas dezynsekcji wykorzystuje się niebezpieczne dla człowieka chemikalia, dlatego warto się przygotować przed rozpoczęciem zabiegu. Poza tym odpowiednio uporządkowane mieszkanie pozwoli fachowcom z firmy DDD szybciej i dokładniej wykonać swoją pracę. 

Z pewnością przekażą oni własne zalecenia, jednak dobrze wiedzieć, jak powinno wyglądać pomieszczenie gotowe do przeprowadzenia dezynsekcji. Oto kilka wskazówek, co można zrobić:

• schować pościel, poszewki, ręczniki i ubrania do szczelnych worków, a następnie wyprać je w temperaturze 40 stopni lub wyższej;
• odsunąć meble od ścian ok. 30-40 cm;
• schować przedmioty takie jak szczoteczka do zębów, sztućce, naczynia;
• zdjąć ze ścian obrazy i inne dekoracje;
• umieścić w lodówce wszelkie produkty spożywcze;
• wynieść z domu lub schować przedmioty, z którymi mają kontakt dzieci i zwierzęta.

Warto pamiętać, że po dezynsekcji nie można od razu wrócić do mieszkania, powinno się ono wietrzyć ok. 2-3 godziny – dopiero po tym czasie powrót jest w pełni bezpieczny.

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania i czy warto wynająć do niej profesjonalistów?

Cena dezynsekcji będzie zależna od kilku czynników, m.in. powierzchni obiektu, lokalizacji, stopnia rozwinięcia populacji insektów, metody czy ilości wykorzystanego środka owadobójczego. Jednym z rejonów, gdzie za taką usługę zapłacimy nieco mniejszą kwotę, jest województwo podlaskie, a dezynsekcją w Białymstoku zajmuje się Stander

Szacuje się, że w tym regionie za przeprowadzenie kompleksowego usuwania pluskiew, polegającego na kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu zapłacimy ok. 600 zł, co należy do jednej z niższych stawek w kraju.

Pozbycie się pluskiew jest trudnym zadaniem, ale wykonalnym. Jeśli w porę zgłosimy się w tej sprawie do specjalistów, istnieje duża szansa, że obędzie się bez wymiany tapicerowanych mebli i materaca, które te insekty chętnie niszczą. 

Fachowcy z firmy DDD mają na koncie lata doświadczenia, odpowiedni sprzęt i dostęp do skutecznych i mocnych środków owadobójczych, których nie znajdziemy w zwykłym markecie – dlatego warto zaufać specjalistom. 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram