REKLAMA

 

Wizualizacje architektoniczne - technologia prezentacji projektów

Budując dom, urządzając wnętrze czy aranżując jakąkolwiek przestrzeń wewnętrzną lub zewnętrzną, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest wizualizacja architektoniczna. To aktualnie jedna z najbardziej popularnych metod prezentacji danego projektu. Pozwala ona przybliżyć osobie zamawiającej konkretną realizację, jej spodziewany efekt finalny. Na czym dokładnie polega wizualizacja architektoniczna i jakie korzyści płyną z jej zastosowania? Wyjaśniamy.

Czym są wizualizacje architektoniczne?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, wizualizacje architektoniczne to jedne z najpopularniejszych metod prezentowania rozmaitych projektów architektonicznych. Do ich przygotowania wykorzystywane są trójwymiarowe grafiki, pozwalające przedstawić w efektowny i efektywny sposób wizję ukończonej realizacji. Wizualizacja architektoniczna jest wieloetapowym procesem, na który składają się:

· Modelowanie,

· Tworzenie i nakładanie materiałów,

· Ustawianie odpowiedniego oświetlenia,

· Rendering (proces obliczania odbicia światła od znajdujących się obiektów).

To rozwiązanie o wielu zaletach, które zdecydowanie warto wdrożyć na każdym etapie powstawania danej koncepcji architektonicznej.

Jakie korzyści płyną z wizualizacji architektonicznych?

Największą zaletą wizualizacji architektonicznych jest fotograficzność, przybliżająca wygląd danej inwestycji. Ich wykonywanie nie tylko wspomaga, ale i przyspiesza realizację procesu twórczego. Stworzenie wizualizacji zgodnie ze sztuką pozwala zaprezentować przestrzeń i ukazać jak docelowo będzie wyglądał obiekt, który dopiero powstaje. Dzięki temu klient nie musi polegać wyłącznie na planach czy rzutach architektonicznych. To doskonały sposób na zrozumienie przestrzenne i zyskanie możliwości zobaczenia efektu końcowego przed zakończeniem budowy. Za sprawą nowoczesnych technologii, które dają szerokie pole do popisu w kwestii wykonywania wizualizacji architektonicznych, za ich pośrednictwem można ukazać zarówno ogólny zarys, jak i bardzo szczegółowe elementy zamówienia. To natomiast ułatwia potencjalnym klientom dokonanie wyboru i podjęcie decyzji o zakupie.

Komu zlecić przygotowanie wizualizacji architektonicznej?

Profesjonalne przygotowanie wizualizacji architektonicznej wymaga dysponowania odpowiednią wiedzą i doświadczeniem zawodowym, a także zmysłem artystycznym. Żeby realizacja została wykonana zgodnie z założeniami, najlepiej w tym celu podjąć współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie, których można znaleźć tu: https://wizard3d.com/. To wysokiej klasy fachowcy dysponujący szeroką wiedzą, popartą latami doświadczenia zdobywanego zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ofercie Wizard 3D Studio znajduje się projektowanie wnętrz, wizualizacje zewnętrzne i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy i podjęcia współpracy.

 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram