REKLAMA

 

Kiedy opłaca się kupić aplikator do gnojowicy?

Gnojowica to jeden z najpopularniejszych nawozów organicznych, który jest wykorzystywany w gospodarstwach. Nic dziwnego. Jest łatwo dostępny, zawiera dużo składników odżywczych, a one są szybko absorbowane przez rośliny. Jednak, aby móc rozłożyć aplikator na polu, potrzebne są odpowiednie sprzęty. Dowiedz się, kiedy opłaca się kupić aplikator gnojowicy.

Aplikator do gnojowicy – kiedy się przydaje?

Aplikatory do gnojowicy, takie jak te dostępne w sklepie Agrihandler, to nowe urządzenia na rynku, które zyskują popularność w zachodnich gospodarstwach, np. w Belgii czy we Francji. Polscy rolnicy nadal są dość sceptyczni, jednak warto pamiętać, że ten sprzęt może doskonale się sprawdzić, jeśli:

• chcesz ograniczyć utratę azotu – nawóz rozrzucany w tradycyjny sposób, czyli rozbryzgowo, jest narażony na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Ekspozycja na wiatr, słońce czy zimno sprawia, że azot obecny w gnojowicy szybko się utlenia. Straty mogą wynosić nawet do 50%. W rezultacie, pomimo nawożenia gleby, uprawiane rośliny mogą mieć niedobór potrzebnych składników odżywczych. Aplikator umożliwia rozprowadzenie gnojowicy doglebowo. A zatem nawóz jest od razu przykryty ziemią. To pozwala zmniejszyć straty azotu nawet o 90%. Ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju roślin na polu;

• zamierzasz uniknąć przykrego zapachu, który może być np. powodem konfliktów sąsiedzkich – choć gnojowica jest bardzo cennym nawozem, jej używanie wiąże się z bardzo nieprzyjemnym aromatem. On może utrudniać przebywanie na zewnątrz, a także być przyczyną konfliktów sąsiedzkich. Aplikator do gnojowicy taki jak: https://agrihandler.pl/evers-agro-aplikatory/ pozwala wprowadzić gnojowicę w głąb ziemi. Tym samym materia nie pozostaje na wierzchu pola i wiatr nie rozprowadza jej zapachu po okolicy;

• szukasz oszczędności czasu i pieniędzy – jak już wspomniano, rozbryzgowe rozprowadzanie gnojowicy sprawia, że azot się utlenia. W rezultacie nawożenie trzeba powtórzyć, aby dostarczyć do gleby odpowiednią ilość tego pierwiastka. To wiąże się z kolejnymi wydatkami nie tylko na nawóz, ale także na paliwo, które jest niezbędne do traktora. Używanie aplikatora pozwala zmniejszyć koszty poniesione podczas rozprowadzania gnojowicy, a także ograniczyć czas spędzony na przygotowaniu pola do uprawy.

Aplikatory do gnojowicy, np. marki Evers Agro, pozwalają również zmniejszyć ryzyko erozji gleby. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia zachowują strukturę i nośność gleby. Co więcej, wprowadzanie gnojowicy w głąb ziemi przyczynia się do poprawy gospodarki wodnej. Tym samym podłoże lepiej chłonie nadmiar wilgoci po deszczu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia suszy latem.

Aplikator do gnojowicy to nowoczesne urządzenie, które może znacznie usprawnić uprawę ziemi na wiosnę. Sprawdź je już dziś!

* Artykuł sponsorowany

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram