REKLAMA

 

Ile materiału tapicerskiego potrzeba do obicia krzesła?

Zmiana obicia krzesła to doskonały sposób na to, żeby odświeżyć mebel i nadać mu nowego wyglądu. Jednak zakup materiału tapicerskiego może sprawić nieco kłopotów. Trzeba nie tylko wybrać odpowiedni rodzaj tkaniny czy wzór. Należy również odpowiednio obliczyć ilość potrzebnego materiału. Nie wiesz, ile kupić tkaniny do obicia krzesła? Sprawdź te wskazówki!

Tkanina obiciowa na krzesło — ile trzeba kupić?

Wiele osób zaczyna zmianę obicia krzesła od zakupów materiału tapicerskiego na krzesła. Jednak decyzja nie powinna być pochopna! Jeśli chcesz, aby renowacja mebla przebiegła bez przeszkód i nie kosztowała Cię zbyt wiele, zacznij od dokładnego zmierzenia powierzchni, którą będziesz obijać. Dzięki temu nie tylko kupisz odpowiednią ilość tkaniny. Dodatkowo zaoszczędzisz na renowacji i ograniczysz liczbę skrawków, które trafią do kosza.

Podczas mierzenia krzesła weź pod uwagę to, jaka jest powierzchnia siedziska lub oparcia oraz jaka jest grubość wypełnienia. Nie zapomnij również doliczyć materiału potrzebnego do wykonania tzw. zakładek na spodniej części siedziska lub oparcia. Dzięki temu będzie można przybić tkaninę do konstrukcji. Udało Ci się zmierzyć krzesło? Teraz musisz przeliczyć otrzymane wartości na tzw. metry bieżące.

Ile metrów bieżących tkaniny obiciowej kupić?

W sklepach z materiałami tapicerskimi takimi jak Jardex dostępne tkaniny mają ustaloną szerokość. Zazwyczaj to jest 140 cm lub 160 cm. One są sprzedawane na tzw. metry bieżące. To oznacza, że kupujący płaci za fragment produktu o długości 1 m niezależnie od jego szerokości. A zatem np. jeśli zdecydujesz się na 2 m materiału tapicerskiego, otrzymasz kawałek tkaniny o długości 2 m i szerokości 140 cm lub 160 cm.

Ile potrzeba materiału tapicerskiego na krzesło?

To, ile trzeba kupić tkaniny obiciowej, zależy od rodzaju krzesła, które odnawiasz. Jeśli masz standardowy model, który ma tylko tapicerowane siedzisko, np. w rozmiarze 45x50 cm, wystarczy Ci zaledwie 1 mb materiału. Zatem renowacja takiego krzesła nie będzie Cię zbyt dużo kosztować. Natomiast jeśli chcesz odnowić model, który jest w całości pokryty tkaniną, będzie jej potrzeba znacznie więcej — nawet 2-3 mb.

Jeśli masz problem z obliczeniem potrzebnego materiału, zawsze możesz skontaktować się z obsługą sklepu z produktami do tapicerowania. Eksperci podpowiedzą Ci, ile metrów bieżących tkaniny zamówić i czy taka ilość wystarczy do odnowienia krzesła. Dzięki temu zrobisz rozsądne zakupy i nie przepłacisz.

Obliczenie ilości materiału tapicerskiego wymaga nieco czasu. Warto jednak go poświęcić, aby kupić wystarczająco dużo tkaniny i spokojnie odnowić mebel. Powodzenia.

 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram