REKLAMA

 

Jak zabezpieczyć obiektywy aparatów w telefonie?

Wielu użytkowników wybiera smartfon tak, by oferował najwyższą jakość zdjęć i filmów. Producenci prześcigają się w tworzeniu kombinacji obiektywów o różnych parametrach, wielkościach i ułożeniu. Aparaty często mają formę wyspy, która wystaje ponad obudowę urządzenia, dlatego są narażone na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Sprawdź, jak możesz zabezpieczyć obiektywy w Twoim smartfonie, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał do robienia zdjęć.

Odpowiednie etui 

Najczęściej użytkownicy wybierają dedykowane etui, które chroni całą wyspę z aparatami lub obiektywy. Boczki otworów powinny być nieco wyższe, dzięki czemu można uniknąć zarysowań w trakcie przesuwania czy odkładania telefonu. Odpowiednio wyprofilowane etui stanowi podstawową ochronę – pomaga utrzymać obiektywy w czystości, ogranicza ilość odcisków palców, a także chroni przed uszkodzeniem w razie upadku. Niektóre modele etui mają specjalne zaślepki – przesuwane elementy, które całkowicie zakrywają obiektywy. Jeżeli chcesz zrobić zdjęcie, wystarczy delikatnie je odsunąć. 

Ochronne szkło hartowane na aparat 

Szkło ochronne na aparat działa tak samo, jak szybka na ekran. To cienka warstwa, która po aplikacji zabezpiecza aparat przed zarysowaniami, pęknięciami i zabrudzeniem. Ogranicza przedostawanie się kurzu czy piasku. Dobrze dopasowane do modelu szkło skutecznie ochroni obiektywy, a jednocześnie nie wpłynie na jakość zdjęć. Możesz również postawić na specjalne modele, które redukują poziom przepuszczalności światła i jego odbicie. Dzięki temu można poprawić jakość zdjęć i dopasować je do indywidualnych preferencji. Wysokiej jakości szkła do ochrony aparatu i telefonu znajdziesz na stronie GSMOK! Z powodzeniem możesz wyposażyć swój serwis lub sklep w dopasowane akcesoria!

Ringi ze szkłem 

Ciekawą propozycją, szczególnie dla posiadaczy iPhonów, są ringi ze szkłem. To małe nakładki w kolorze obudowy, które chronią obiektyw przed uderzeniami, a także nie rzucają się w oczy. Nie zmieniają barw, ostrości i jakości zdjęć. Nie pozostawiają również śladów po ściągnięciu. Jeżeli chcesz, możesz postawić na kontrastujący kolor pierścienia i podrasować design swojego telefonu. Możliwości jest wiele! 

Odpowiednia ochrona obiektywów pozwala kompleksowo ochronić aparat przed uszkodzeniami. Warto wiedzieć, że jeżeli z niej zrezygnujesz, a telefon niefortunnie upadnie lub się rozbije, to zawsze można udać się do serwisu, który wymieni szybkę aparatu lub cały obiektyw. Dzięki temu ponownie możesz robić dobrej jakości zdjęcia, bez wydawania dużych sum na kupno nowego urządzenia!

 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram