Zastanawiasz się nad wykonaniem peelingu, lecz nie wiesz, jakie zalety niesie za sobą wykonanie chemicznego lub laserowego peelingu? Nie wiesz, co będzie dawało lepsze efekty w przypadku Twojej skóry? Zapoznaj się z naszym artykułem!
Czym jest peeling chemiczny?
Peeling chemiczny polega na usunięciu martwego naskórka przy pomocy odpowiedniej mieszanki chemicznej, która jest bezpośrednio nakładana na skórę Pacjenta. Zawiera ona odpowiednie substancje, dzięki którym możliwa jest redukcja przebarwień, blizn, a nawet zmarszczek. Mimo iż niektórzy starają się wykonywać peeling chemiczny w domu, nie zaleca się tego robić. Substancje mogą powodować podrażnienia, dlatego też w celu wykonania tego zabiegu, zaleca się wizytę u specjalisty. Gabinet medycyny estetycznej to bezpieczne miejsce, w którym lekarze dobiorą odpowiednie substancje oraz ich proporcje w zależności od potrzeb skóry. Peeling chemiczny polecany jest osobom, których skóra zaczyna tracić jędrność, a także cierpiących na nadmierne przesuszanie się naskórka czy łojotok
Zalety i wady peelingu chemicznego
Jeśli chodzi o zalety peelingu chemicznego, to warto podkreślić, że zazwyczaj jest on tani. Poza tym skutecznie poprawia jakość skóry, a także wspomaga terapie farmakologiczne. Jest on zupełnie bezbolesny i łagodny. Może on powodować jednak występowanie przebarwień oraz zmian podobnych do trądziku. Zmiany te jednak powinny samoistnie ustąpić w trakcie gojenia się skóry. Każdy zabieg na twarz powinien być przeprowadzany przez lekarza.
Czym jest peeling laserowy?
Peeling laserowy polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka na powierzchni obszaru, którego dotyczy zabieg. Może być to twarz, a także szyja lub dekolt. Na skórę kierowane jest światło lasera, co powoduje odparowywanie wody w naskórku. Dzięki temu następuje jego złuszczanie i rozpoczyna się proces regeneracji. Dzięki peelingowi laserowemu dochodzi także do pobudzenia się produkcji kolagenu. Jest on polecany osobom, które mają rozszerzone pory, cierpią na trądzik lub też chcą wypełnić drobne zmarszczki na skórze. Laser działa też na leczenie blizn po stanach zapalnych skóry.
Zalety i wady peelingu laserowego
Laser nie tylko rozświetla skórę, ale także wyrównuje jej koloryt, poprawia jakość i kondycję skóry oraz spowalnia procesy starzenia. Peeling laserowy jest bezbolesny i nie trwa długo, jednak przez kolejne 2-3 dni po jego wykonaniu, skóra może być odrobinę obrzęknięta. Mogą też pojawić się miejscowe zaczerwienienia. Następnie następuje lekkie złuszczanie się naskórka. Zalecane jest więc unikanie w tym czasie eksponowania skóry objętej zabiegiem na działanie promieni słonecznych, unikanie solarium, a także stosowanie przez około 4 tygodnie kremów z wysokim filtrem SPF.
Gdzie umówić się na zabieg peelingu chemicznego lub laserowego?
Klinika medycyny estetycznej przeprowadza profesjonalne zabiegi na twarz. Warto zwrócić uwagę, czy peeling jest wykonywany przez specjalistę. Nie poleca się wykonywania peelingów w zwykłych salonach kosmetycznych. Jeśli szukasz specjalistycznego gabinetu, sprawdź ofertę Fabskin Warszawa i poznaj szczegóły zabiegów: https://fabskin.pl/twarz/.