REKLAMA

 

Maszyna sprzątająca na lata - jak ją wybrać?

Firmy sprzątające mogą działać na różne sposoby. Mycie dużych powierzchni wymaga jednak zastosowania nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym pracę można wykonać nie tylko dokładnie, ale również szybko. Idealnym pomysłem jest zakup profesjonalnej maszyny sprzątającej, która sprawia, że mycie podłogi zajmuje o wiele mniej czasu. Na co zwrócić uwagę, by maszyna mogła służyć przez długi czas?

Rodzaje maszyn sprzątających

Maszyna sprzątająca może być skonstruowana na kilka różnych sposobów. Najmniejsze są maszyny do mycia bez własnego napędu. Zasilanie maszyny w tym przypadku napędza jedynie mechanizm myjący i pompujący wodę. Ruch urządzenie możliwy jest jednak w tym przypadku wyłącznie dzięki sile mięśni operatora. Siłą rzeczy maszyny takie produkuje się w niewielkich rozmiarach. Inny typ maszyn wyposażony jest w mechanizm wspomagania jazdy. Operator musi jedynie lekko popchnąć maszynę, żeby wprawić ją w ruch, oraz nadać jej właściwy kierunek. Dostępne są również maszyny całkowicie samojezdne, z miejscem siedzącym dla operatora.

Typy zasilania w maszynach sprzątających

Maszyna sprzątająca może być wyposażona w kabel zasilający albo ładowany akumulator. Maszyny akumulatorowe mogą swobodnie być używane w przestrzeniach z ograniczonym dostępem do źródeł zasilania. Czas użytkowania maszyny zależny jest jednak od pojemności akumulatora i prędkości jego ładowania.

Możliwości, jakie daje maszyna sprzątająca i ich jakość

Maszyny sprzątające oprócz podstawowej funkcji mycia podłóg mogą mieć również dodatkowe możliwości jak nabłyszczanie, dezynfekcja z użyciem gorącej pary wodnej i wiele innych. Warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania maszyny, która z reguły (choć nie zawsze) jest proporcjonalna do ceny. Maszyny z wyższej półki na pewno mają szansę służyć dłużej, niezależnie od intensywności eksploatacji.

Na jaką maszynę czyszczącą warto postawić?

Jaka maszyna sprzątająca sprawdzi się najlepiej? To zależy od tego, w jakich przestrzeniach używana będzie najczęściej. Maszyny samojezdne umożliwiają szybkie mycie podłóg o bardzo dużych powierzchniach, jednak ich transport może być utrudniony. Z kolei mniejsze urządzenia związane są z dłuższym czasem sprzątania. Wybór rodzaju zasilania również powinien być uzależniony od tego, jakich zleceń podejmuje się dana firma. Zasadniczo najbardziej poleca się wybierać maszyny z wyższej półki cenowej, które mają największą szansę być inwestycją, która się zwróci. Warto zwrócić uwagę również na takie detale, jak dostępność serwisu i części zamiennych dla maszyn danej marki.

P.S. Porady odnośnie wyboru maszyn czyszczących udziela Robert Szacherski z firmy Multi-Matic.pl. Zachęcamy do kontaktu

 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram