REKLAMA

 

Buty w stylu retro

Styl retro to zawsze modna i ciekawa odmiana dla stylizacji na każdą okazję. Ubrania vintage można znaleźć z sklepach z odzieżą używaną, a prawdziwe perełki w butikach zajmujących się ich odnajdywaniem. Garderobę w starym stylu możemy też skompletować z pomocą mamy lub babci. Mamy do wyboru również łatwiejszy sposób czyli nowe rzeczy jedynie stylizowane na retro. Jeśli jednak nie zależy nam na idealnym odwzorowaniu rzeczywistości, a cenimy uniwersalizm elementów garderoby, warto zdecydować się na same dodatki. Dzięki nim możemy nadać charakter retro strojom do pracy lub szkoły nie zakłócając obowiązujących norm i mody. Najprostszymi dodatkami do tworzenia stylizacji są natomiast buty.

Wykorzystajmy jedną parę by całkowicie zmienić swoją garderobę.

Gruby słupek 

Większość butów z szerokim obcasem kojarzy się mam z odleglejszymi czasami. Mogą to być pantofle, sandały lub kozaki w zależności od potrzeb. Również kolorystyka i rodzaj materiału nie jest ograniczeniem. Dzięki tak delikatnemu akcentowi stylizacja mimo wszystko będzie nowoczesna. Co ciekawe, grubszy obcas możemy tym sezonie znaleźć w wielu modelach. Całe kolekcje są często nastawione na nawiązania do stylu retro i projektanci korzystają z charakterystycznego słupka jako elementu wspólnego. Nie ma też znaczenia wysokość, jeśli zachowany jest prosty kształt. W zależności od upodobań, możemy wybrać wysoki lub niewielki obcas, a efekt i tak będzie obecny.

Retro kolory

Jednolite barwy kontrastujące ze sobą albo pastelowe odcienie. Takie kolory dadzą wrażenie mody z poprzednich dziesięcioleci. Lubisz eksperymentować z kolorami? Wybierz sandałki z różnokolorowych pasków lub dwubarwne pantofle. Dużo takich modeli pojawiło się w kolekcji Topshop na wiosnę i lato 2017. Prezentacja tutaj: https://lamoda.pl/katalog/buty/topshop-m. Mnogość połączeń i barw daje możliwość wyboru swoich ulubionych odcieni i dopasowanie ich do swojej garderoby. Dzięki kilku barwom na butach nawet najprostszy strój nie będzie nudny. Do kolorowych butów możemy zakładać klasyczne, neutralne ubrania jak czarna garsonka czy jeansy. Retro kolory będą mocno rzucały się w oczy na spokojnym tle. Możemy też zdać się na wzory takie jak nieśmiertelne kropki lub kratkę wprost z angielskich mundurków.

Szalone fasony

Są takie modele butów które do dziś robią wrażenie. Niektórzy kojarzą je bardzo pozytywnie z okresem swojego życia, inni nienawidzą ówczesnej rzeczywistości i modzie która o niej przypomina. Takie skojarzenia budzą buty ze szpicem lub platformy jak z koncertów ABBY. Jeśli należymy do grupy ludzi, która uśmiecha się na myśl powrotu do przeszłości to śmiało, pokażmy to na swoich nogach. Wtedy buty muszą być w neutralnych barwach bo ich fason będzie wystarczająco retro. Strój wybierzmy w luźnym, codziennym stylu by nie odbierać elegancji kompletom do pracy taką ekstrawagancją.

(-)

{disqus_off}

REKLAMA

 

Facebook

Instagram