Święto patrona i uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości [FOTO]

Dni od 9 do 12 listopada to czas szczególny dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie. Od wielu lat w tych właśnie dniach obchodzone jest święto patrona, który ma olbrzymie zasługi w walce o wolną Polskę.

Aby uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Uczniowie i nauczyciele odśpiewali o godz. 11.11 hymn Polski. Młodzież obejrzała też przedstawienie o życiu patrona i wysłuchała prelekcji ks. Zbigniewa Gwiazdowskiego, kustosza Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku o zasługach dla Niepodległej.

11 listopada uczniowie uczcili 100-lecie odzyskania Niepodległości biorąc aktywny udział w uroczystościach gminnych, które zakończyły się otwarciem niezwykłego miejsca - Parku Kulturowego w Milewszczyźnie. Przesłanie młodych ludzi dla kolejnych pokoleń znalazło się również we wmurowanej tam kapsule czasu.

Były to piękne ale zarazem smutne uroczystości, ponieważ 12 listopada na cmentarzu parafialnym w Korycinie pożegnano zmarłego 9 listopada ks. prałata Kazimierza Karpienię, który był dobrym duchem szkoły, jej przyjacielem.

opr. (pb)

Facebook

Instagram