Sokółka

 

 

Pracownia za milion złotych w sokólskim szpitalu [FOTO, WIDEO]

(iSokolka.eu)Długo staraliśmy się o to. Wszyscy dzięki temu skorzystamy - mówił dziś Jerzy Kułakowski, dyrektor sokólskiego SP ZOZ-u na uroczystości otwarcia pracowni tomografii komputerowej. - Cieszę się, że nasz szpital ma więcej do zaoferowania pacjentom - stwierdził Franciszek Budrowski, starosta sokólski. - A panom życzę, żebyście na tym zarobili - dodał, zwracając się do przedstawicieli firmy CDO Provega, którzy uruchomili pracownię.

Wartość sprzętu, który trafił do sokólskiego szpitala wynosi około 700 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł trzeba było wydać na wyposażenie pracowni. Działa ona jako niepubliczny ZOZ. - My tylko udostępniamy pomieszczenie. Z badań tomograficznych będą mogli korzystać pacjenci naszego szpitala oraz - póki co za pieniądze - prywatne osoby - wyjaśnił Jerzy Kułakowski. - Z tego, co wiem, ceny są niższe niż w Białymstoku.

- Będziemy się starali o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na pewno jest to dobra inwestycja - dodał Zbigniew Celej, prezes CDO Povega. - Najtrudniejsze prace przy tworzeniu pracowni wiązały się ze spełnieniem wszystkich specjalistycznych wymogów. Przykładowo - w ścianach i posadzce są 3-milimetrowe blachy ołowiane, jest też wentylacja. Nasz cennik oparliśmy na stawkach NFZ-u. Na przykład badanie głowy bez kontrastu będzie kosztować 160 zł.

O zaletach sprzętu, o który wzbogacił się sokólski szpital opowiadał zebranym na uroczystości Piotr Orzechowski, zastępca prezesa Provegi. - Możemy uzyskiwać modele trójwymiarowe, badać całe ciało, jesteśmy w stanie nieinwazyjnie wejść w środek człowieka. Nasza pracownia to nie tylko tomografia, ale też teleradiologia. Dzięki specjalnemu systemowi, pomimo braku na miejscu lekarza radiologa na dyżurze, będzie można uzyskać opis badania w ciągu godziny od jego wykonania - stwierdził Piotr Orzechowski.

Będzie to możliwe dzięki szybkim łączom internetowym.

Pacjent nie będzie otrzymywał zdjęć, lecz kartkę opisu oraz płytę CD z nagraniem całego badania.

- Sprzęt ten ma służyć mieszkańcom powiatu sokólskiego - mówił Piotr Orzechowski. - Cieszymy się, że ludzie nie będą musieli jeździć gdzieś daleko, żeby takie badania wykonać - dodał Andrzej Masłowski z firmy GE, która dostarczyła tomograf do sokólskiej pracowni.

(is)

Nowoczesna pracownia w sokólskim szpitalu:

Uroczyste uruchomienie pracowni tomografii komputerowej w Sokółce:


Dawna Sokólszczyzna

  • Kamieniczki na Białostockiej

Szybkie newsy

Sonda

Czy w województwie podlaskim powinno zostać wybudowane lotnisko?

Facebook

Instagram

Pogoda

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.