Sokółka

 

 

Indianie Europy, czyli rzecz o prasokółczanach

(Wikipedia)Jaćwingowie. Jotvingiai. Jaćwiahi. Tak nazywa się ich po polsku, litewsku i białorusku. Toczący z nimi ciężkie boje Krzyżacy, wołali zaś na nich Jatwinger. Jak sami siebie nazywali – tego niestety nie wiadomo.

Add a comment

Czytaj więcej...

Epidemie, które zdziesiątkowały Sokólszczyznę

Cmentarz choleryczny w okolicach Starowlan (E. Horsztyński)Klęski epidemiologiczne w Europie należą już do przeszłości. Był jednak czas, gdy choroby zbierały straszne i obfite żniwo. Dżuma i cholera nie oszczędziły też Sokólszczyzny.

Add a comment

Czytaj więcej...

Kasia Borko przegrała walkę z chorobą

Kasia Borko miała 18 lat (iSokolka.eu)Kasia Borko, mieszkanka Sokółki, którą od kilku lat lokalna społeczność wspierała w walce z ciężką chorobą, nie żyje. Miała zaledwie 18 lat.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ciepły koniec maja. I burze. Pogoda na nowy tydzień

Grad może padać w najbliższy wtorek (iSokolka.eu)Zagrzmieć może dziś wieczorem, w poniedziałek i wtorek. Pod koniec tygodnia wyraźnie się ochłodzi.

Add a comment

Czytaj więcej...

Nagrody dla sokólskich policjantów [FOTO]

(sokolka.policja.gov.pl)W trakcie uroczystej zbiórki wiceminister wręczył rozkaz o powołania na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce podinspektorowi Krzysztofowi Pawłowskiemu. Mundurowi otrzymali także nagrody Komendanta Głównego Policji. 

Add a comment

Czytaj więcej...

Strażacy ugasili pożar suchej trawy

(iSokolka.eu)Na jedną akcję wyjeżdżali wczoraj wieczorem sokólscy strażacy.

Add a comment

Czytaj więcej...

W podziękowaniu za bohaterską służbę. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Sokółce [WIDEO, FOTO]

(iSokolka.eu)W dzisiejszych czasach, kiedy nie mamy już potrzeby umierania za Ojczyznę, to właśnie tego typu bohaterów powinniśmy czcić i honorować - mówił starosta sokólski Piotr Rećko. Dzisiaj w Sokółce odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Nie zabrakło odznaczeń, awansów i ciepłych słów kierowanych do strażaków.

Add a comment

Czytaj więcej...

Czar zabytkowych samochodów. Moto Retro w Sokółce [WIDEO, FOTO]

Ford T z 1923 roku (iSokolka.eu)Białostocki Rajd Moto Retro odbywa się po raz dwunasty. Dziś pojazdy pasjonatów dawnej motoryzacji można było zobaczyć na stadionie w Sokółce.

Add a comment

Czytaj więcej...

Szukają szczątków ofiar UB [FOTO]

(iSokolka.eu)Z zeznań świadków i pośrednio od funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa wiemy, że tu mogą być pochowane osoby, które zginęły w Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Sokółce. Dlatego chcemy to sprawdzić - mówi Krzysztof Oszer ze Stowarzyszenia Historycznego im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej. Historycy szukają szczątków ofiar ubecji w lasku w Buchwałowie.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dni Sokółki 2016 [PROGRAM, WIDEO]. Wystąpią Piękni i Młodzi oraz Pectus

Dni Sokółki 2016. W niedzielę koncerty odbędą się na stadionie (iSokolka.eu)Jarmark Świętego Antoniego w sobotę, występy artystyczne w niedzielę, z koncertami grup Piękni i Młodzi oraz Pectus - to tylko niektóre z atrakcji Dni Sokółki 2016.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pierwsza szkolna wycieczka - Szlakiem Rękodzieła Ludowego [FOTO]

Dzieci poznały specyfikę ginących zawodówWczoraj klasy Ic i Id z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, pod opieką wychowawczyń Teresy Werner i Barbary Matyszczyk, wybrały się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. 46 uczniów podążyło Szlakiem Rękodzieła Ludowego, stworzonego po to, by ochronić od zapomnienia ostatnie pracownie ginących już dziś zawodów: kowala, garncarza, łyżkarza, czy tkaczki. Artyści i rzemieślnicy prezentowali unikatowe umiejętności, pokazując pracę taką, jaką niegdyś wykonywali ich przodkowie.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sonda

W którym z wymienionych państw chciałbyś (chciałabyś) mieszkać?

Dawna Sokólszczyzna

  • Wjazd do miasta od strony Białegostoku

Szybkie newsy

Facebook

Instagram

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.