Sokółka

brico-marche

 

"Przystanek Historia" w Sokółce

(iSokolka.eu)Na kolejny "Przystanek Historia" zapraszają w najbliższy wtorek Instytut Pamięci Narodowej, Sokólski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej. Mowa będzie o wydarzeniach z jesieni 1943 roku.

Add a comment

Czytaj więcej...

Kompozytor zapomniany. Koncert dzieł Jana Tarasiewicza w kinie "Sokół" [WIDEO, FOTO]

(iSokolka.eu)Dzisiaj w sokólskim kinie "Sokół" odbył się koncert utworów Jana Tarasiewicza, kompozytora pochodzącego z Sokółki. Poprzedziło go spotkanie z Hanną Kondratiuk, autorką książki "W stronę Tarasiewicza" oraz reżyserem Jerzym Kaliną.

Add a comment

Czytaj więcej...

Obrzędy i zwyczaje pięciu kultur i religii. Gra Wiejska na podsumowanie "Czytania w bramie"

(iSokolka.eu)Celem naszego projektu było stworzenie mieszkańcom Sokółki możliwości wzbogacenia swojej wiedzy na temat pięciu kultur i religii. Chcieliśmy przywrócić pamięć o zwyczajach religijnych, które można zobaczyć na Sokólszczyźnie - mówiła Lila Asanowicz, prezes Związku Tatarów RP Oddział w Bohonikach. Dziś w tamtejszym Domu Pielgrzyma spotkali się uczestnicy projektu "Czytanie w bramie", aby podsumować cykl spotkań i wziąć udział w Grze Wiejskiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

"Ja jestem w życiu praktykantem". Radni nasi złotouści [FOTO]

(iSokolka.eu)Wyrwane z kontekstu i (często) tendencyjne cytaty zanotowane podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Sokółce.

Add a comment

Czytaj więcej...

Z dnia na dzień temperatura spadnie o 15 stopni. Pogoda na nowy tydzień

Sokołka, październik 2012 (iSokolka.eu)Po pięknym weekendzie z temperaturą dochodzącą nawet do 20 stopni czeka nas ochłodzenie. Śmiało będzie można wyciągać zimowe kurtki z szaf.

Add a comment

Czytaj więcej...

Język angielski łączy pokolenia. Zajęcia w "Jedyneczce" [FOTO]

(Przedszkole Nr 1 w Sokółce)W Przedszkolu Nr 1 w Sokółce rozpoczęła się realizacja projektu „Język angielski łączy pokolenia”.

Add a comment

Czytaj więcej...

Wycieczka na największą w Polsce wystawę klocków Lego [FOTO]

(A. Puszko)Dziś klasa „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce wybrała się na wycieczkę autokarową do Białegostoku na największą w Polsce wystawę klocków Lego. Uczniowie mogli zobaczyć mnóstwo ciekawych budowli i postaci z bajek.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ogień przy strzelnicy pod Sokółką [FOTO]

(iSokolka.eu)Strażacy gasili pożar suchej trawy i młodnika w pobliżu strzelnicy pod Sokółką.

Add a comment

Czytaj więcej...

Śmieci. Tym razem za Dąbrowskiego [FOTO OD CZYTELNIKA]

(Czytelnik)Opublikowaliście niedawno artykuł na temat śmieci przy jeziorze, w związku z czym mam nadzieję, że mój temat również was zainteresuje. Podobny problem jak przy jeziorze występuje w okolicy ogródków działkowych, na przedłużeniu ul. Dąbrowskiego w Sokółce - pisze Czytelniczka w mailu do redakcji.

Add a comment

Czytaj więcej...

Weekend z muzyką, sztuką i sportem. Sprawdź nasz przewodnik

Koncert w sokólskim kinie (iSokolka.eu)Otwarcie wystawy fotografii w Krynkach, koncert pamięci kompozytora Jana Tarasewicz i rozgrywki sportowe. Przypominamy, co będzie działo się w weekend.

Add a comment

Czytaj więcej...

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne dla rodzin ofiar

(jason conlon/freeimages.com)Wypadki samochodowe są w Polsce problemem na tyle powszechnym, że zdarzają się niemal w każdej rodzinie. Mało kto jednak wie, że w większości przypadków bliskim ofiar przysługuje z tego tytułu znaczne zadośćuczynienie. Podpowiadamy, kto może się o nie starać, na jakiej podstawie oraz jak wygląda cała procedura.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dawna Sokólszczyzna

  • Pawilon handlowy na Grodzieńskiej, lata 70-te

Szybkie newsy

Sonda

Czy wiążesz swoją przyszłość z Sokólszczyzną?

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.