Sokółka

 

Dożynki Wojewódzkie z protestem rolników w tle [FOTO]

Mieczysław Baszko podczas dzielenia się chlebem (iSokolka.eu)To święto jest dla nas dniem szczególnym, stanowi bowiem ukoronowanie całorocznego trudu rolników. Wieniec dożynkowy i chleb obrzędowy są symbolami ciężkiej i ofiarnej pracy, bez której trudno wyobrazić sobie pomyślny rozwój naszego kraju i regionu - mówił dziś na stadionie miejskim w Sokółce Mieczysław Baszko, marszałek województwa podlaskiego. Podczas odbywających się Dożynek Wojewódzkich pojawiła się grupa protestujących gospodarzy, którzy trzymali transparent "Nie dorzynajcie polskich rolników".

Add a comment

Czytaj więcej...

Mteorolodzy ostrzegają przed... upałami

(sxc.hu)W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 27° na północy do 32°C na południu województwa podlaskiego. We wtorek temperatura maksymalna od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek od 14°C do 17°C - brzmi ostrzeżenie meteo nadesłane do redakcji przez Barbarę Jakubowska z białostockiego Biura Prognoz.

Add a comment

Czytaj więcej...

Będą czekać na honorowych dawców krwi

(iSokolka.eu)Jutro na Placu Kościuszki w Sokółce zaparkuje ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Będzie w nim można oddać honorowo krew.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pokaz laserowy na Pożegnaniu Wakacji [WIDEO]

(iSokolka.eu)Setki osób przewinęły się wczoraj przez plażę na Zielonym Osiedlu w Sokółce. Pożegnanie Wakacji zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Add a comment

Czytaj więcej...

Runmageddon 2015. Ekstremalna Przeprawa nad zalewem w Sokółce [WIDEO, FOTO]

Pierwsza przeszkoda - siatka na plaży (iSokolka.eu)Piotr Kirpsza, kolarz z Sokółki wygrał pierwszą Ekstremalną Przeprawę, Runmageddon 2015. Zawodnicy mieli do pokonania dystans wokół zalewu na Zielonym Osiedlu z nietypowymi przeszkodami. Musieli poradzić sobie na przykład z... futbolistami amerykańskimi, którzy bronili im dostępu do linii mety.

Add a comment

Czytaj więcej...

F.B.I. na koncercie "U Matczaka" [WIDEO]

(iSokolka.eu)Zespół F.B.I. wystąpił wczoraj w Pub Blues&Rock "U Matczaka". Zespół promował swoją płytę "Demo".

Add a comment

Czytaj więcej...

To może być najcieplejszy początek września w historii. Pogoda na nowy tydzień

Ostatnie dni będa zachęcać do wypoczynku nad wodą (iSokolka.eu)Koniec sierpnia będzie taki, jak cały ten miesiąc - ekstremalnie suchy. Dojdą do tego jeszcze niespotykane jak na tę porę roku upały. 1 września temperatura na Sokólszczyźnie może przekroczyć nawet 34 stopnie. W cieniu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Z wiosłem na pielgrzymkę [FOTO]

(iSokolka.eu)Rodzina i przyjaciele ks. Darka Sańko wyruszyli dziś rano sprzed kościoła p.w. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce do sanktuarium w Różanymstoku. Pielgrzymi dotrą do celu pod wieczór. Wędrują, by wspomóc wydanie pamiętników księdza Dariusza.

Add a comment

Czytaj więcej...

Radny "przepraszam" nie powiedział

Antoni Cydzik (z prawej) i Sławomir Sawicki (iSokolka.eu)Na czerwcowej sesji jeden radny nazwał drugiego "dziadem", mając na myśli informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych. Sprawa wróciła podczas wczorajszych obrad Rady Miejskiej w Sokółce.

Add a comment

Czytaj więcej...

Półkolonie w Janowszczyźnie [FOTO]

(SP w Janowszczyźnie)Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie mogły spędzić wolny wakacyjny czas na półkoloniach.

Add a comment

Czytaj więcej...

Niemcy chcialiby inwestować w zieloną energię w Sokółce [FOTO]

Goście przybyli do Sokółki z Bawarii (iSokolka.eu)Grupa niemieckich przedsiębiorców gościła wczoraj na sesji Rady Miejskiej w Sokółce. Mówili o produkcji tzw. zielonej  energii. - Mieliśmy okazję zobaczyć Zielone Osiedle w Sokółce. Jesteśmy zdania, że dzieci zimą będą mogły bawić się białym, a nie czarnym śniegiem - stwierdził jeden z gości.

Add a comment

Czytaj więcej...

Blogi reklamowe

Dawna Sokólszczyzna

  • Budowniczowie Pomnika Wolności, lata 20-te

Szybkie newsy

Sonda

Czy mijające wakacje uważasz za udane?

tak - 41.4%
nie - 50.7%
nie wiem - 7.9%

Wszystkich głosów: 152
Głosowanie dla tej ankiety zakończyło się w dniu : sierpień 30, 2015

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.