Sokółka

 

 

Tysiące osób na procesji w Sokółce [FOTO]

W procesji wzięły udział setki mieszkańców Sokółki (iSokolka.eu)Przeszli trasę spod kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce do położonego na obrzeżach miasta Krzyża Misyjnego. W procesji, która odbyła się w sobotni wieczór, uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Add a comment

Czytaj więcej...

Plama oleju na drodze

(iSokolka.eu)Do usunięcia plamy oleju wyjeżdżali dziś strażacy z JRG Sokółka.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sokólski strażak wyróżniony

Sławomir PrymakSławomir Prymak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce wygrał plebiscyt „Strażak Roku 2016” zorganizowany przez „Gazetę Współczesną”. Zdobył 5105 głosów.

Add a comment

Czytaj więcej...

Portal iSokolka.eu kończy pięć lat

(Shannon Pifko/freeimages.com)„Będziemy informować, informować i jeszcze raz informować (...). Mamy nadzieję, że wspólnie z Wami przeżyjemy fascynującą przygodę” - pisaliśmy we wstępniaku 1 października 2011 roku. Dziś portal iSokolka.eu kończy pięć lat.

Add a comment

Czytaj więcej...

Motocykliści i rowerzyści wyruszyli śladem powstańców styczniowych [FOTO]

(iSokolka.eu)Dzisiejszy rajd motocyklowo-rowerowy jest organizowany po raz pierwszy, ale to początek czegoś większego. Mamy nadzieję organizować to cyklicznie. Pierwszy rajd odbywa się szlakiem Powstania Styczniowego, a kolejne będą dotyczyć innych ważnych wydarzeń, które rozegrały się na Sokólszczyźnie - mówi Krzysztof Promiński ze Stowarzyszenia im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ziemniak w roli głównej. Dużo zabawy w Janowszczyźnie [FOTO]

(SP w Janowszczyźnie)Dzień Ziemniaka obchodzono wczoraj w Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dotyczącej historii tego warzywa. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, by wziąć udział w zabawach i grach, których tematem przewodnim był oczywiście ziemniak.

Add a comment

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ewą Krychniak w sokólskiej bibliotece [FOTO]

Ewa Krychniak (BP w Sokółce)W minioną środę Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Ewę Krychniak, która promowała swoją książkę „Oświata i kultura żydowska Białostocczyzny okresu międzywojennego i jej wyniszczenie podczas II wojny światowej”.

Add a comment

Czytaj więcej...

Zmiany w budżecie zatwierdzone po długiej dyskusji

(iSokolka.eu)Mądrych decyzji nie da się podjąć w pięć minut - stwierdził dziś na nadzwyczajnej sesji sokólskiej Rady Miejskiej przewodniczący Komisji Finansów Tomasz Tolko. Radni zatwierdzili zmiany w budżecie, nie przychylili się jednak do sugestii magistratu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSR w Sokółce na Międzynarodowych Targach Polagra Gastro [FOTO]

Przy jednym ze stoisk na Polagrze (ZSR w Sokółce)27 i 28 września uczniowie klas profilu technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poznania.

Add a comment

Czytaj więcej...

Młodzi ludzie lubią malować. Wernisaż w sokólskim starostwie [FOTO]

(iSokolka.eu)Dzisiaj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce odbył się wernisaż wystawy prac młodzieży powstałych podczas warsztatów malarskich w ramach projektu „Akademia Młodego Artysty”. Na wystawie znalazły się również prace malarki Patrycji Anastazji Zalewskiej, która wiernie odwzorowała dzieła malarza Witalisa Sarosieka, nazywanego nieraz „sokólskim Brueghelem”.

Add a comment

Czytaj więcej...

Będzie wystawa bydła, koncert, rajd jednośladów i uroczystości religijne w Sokółce

Dzień Eucharystii w Sokółce. Rok 2015 (iSokolka.eu)W Sokółce odbędzie się Uroczysty Dzień Eucharystii. W sobotę wyruszy pierwszy rajd motocyklowo-rowerowy, a w Janowie odbędzie się I Podlaska Wystawa Bydła Mięsnego. Sprawdź, co będzie się działo w weekend.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dawna Sokólszczyzna

  • Ulica Białostocka

Szybkie newsy

Sonda

Czy jesteś za całkowitym zakazem aborcji?

Facebook

Instagram

Pogoda

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.