Dąbrowa Białostocka

 

 

Młodzież z Dąbrowy wsparła augustowskie schronisko dla zwierząt [FOTO]

(ZSS w Dąbrowie Białostockiej)W zeszły wtorek podczas Światowego Dnia Kundelka uczniowie klasy 6B z Zespołu Szkół Samorządowych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej wraz z wychowawczynią odwiedzili schronisko dla zwierząt Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa. Uczniowie przywieźli ze sobą karmę, koce, zabawki oraz akcesoria dla psów.

Add a comment

Czytaj więcej...

Quiz, strzelanie i gry przy ognisku [WIDEO, FOTO]

(iSokolka.eu)Doskonale poradziliśmy sobie we wszystkich zadaniach - mówią licealistki uczestniczące w grze terenowej. - Nie były one trudne, zakładały współdziałanie całej klasy i nauczyciela. Najciekawszy był quiz i wspólne zabawy harcerskie przy ognisku.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dąbrowa jest egzotyczna. Wolontariusze w Zespole Szkół [FOTO]

Anita i Filip (iSokolka.eu)Zespół Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej gości u siebie dwoje wolontariuszy. Realizują oni program wolontariatu europejskiego EVS. To Anita z Gruzji, która interesuje się kinematografią i historyk z zamiłowaniem do piłki ręcznej - Filip z Francji. Rozmawiamy z nimi, pytając między innymi o to, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie.

Add a comment

Czytaj więcej...

Młodzi ludzie uczą się rządzenia [FOTO]

(iSokolka.eu)Kongres umożliwił młodzieży wymianę doświadczeń - mówi Jarosław Budnik, dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. - Przedstawiciele rad młodzieżowych z całego województwa podlaskiego mogli porozmawiać ze sobą na temat organizacji, integrować się i dzielić pomysłami na funkcjonowanie w swoich miejscowościach. Same rady są coraz bardziej znaną strukturą, która działa i próbuje zmieniać lokalną rzeczywistość.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pieniądze dla Dębu i Szczypiorniaka

(iSokolka.eu)Dotację otrzymaną z Urzędu Miejskiego przeznaczymy na bieżącą działalność klubu. Z tej puli opłacani są sędziowie, finansowane wyżywienie i dojazdy zawodników na mecze oraz wypłacane im stypendia. Kupujemy także sprzęt sportowy oraz dresy i koszulki. Płacimy również za wynajem boiska w Sokółce, gdzie trenuje drużyna - mówi prezes LKS Dąb Mieczysław Sołowiej. Gmina Dąbrowa Białostocka rozdzieliła pieniądze na sport. 

Add a comment

Czytaj więcej...

„Kolorowe zdrowe dni” w Szkole Podstawowej w Kamiennej Nowej. Na początek wszystko na fioletowo [FOTO]

(SP w Kamiennej Nowej)Uczniowie klas IV-VI ze szkoły w Kamiennej Nowej uczestniczą w programie profilaktycznym pod hasłem „Kolorowe zdrowe dni”. Przygotowały go i wraz z uczniami realizują Anna Horoszko-Olszewska i Zofia Milkiewicz. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz zdrowych posiłków. Raz w miesiącu uczniowie przynoszą warzywa, owoce i zdrowe produkty oraz przychodzą do szkoły ubrani we wskazanym kolorze.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sześć nowych progów zwalniających na drogach. Bo kierowcy jeżdżą za szybko [FOTO]

Próg zwalniający zostanie zamontowany na jezdni w Małyszówce (iSokolka.eu)Próg zwalniający poprawi bezpieczeństwo na naszej ulicy - mówi sołtys Małyszówki Jan Poważa. - O jego montaż wnioskowali sami mieszkańcy. Próg będzie usytuowany w najbardziej newralgicznym miejscu ograniczającym widoczność, za kapliczką we wsi - dodaje. Na trzech kolejnych ulicach w gminie Dąbrowa Białostocka zostaną zamontowane takie ograniczniki prędkości.

Add a comment

Czytaj więcej...

Starszy mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Dąbrowscy policjanci zapobiegli tragedii

(iSokolka.eu)58-latek chciał popełnić samobójstwo. Dzięki policjantom z Dąbrowy Białostockiej mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę pracowników służby zdrowia.

Add a comment

Czytaj więcej...

Od dziś to prawdziwi uczniowie [FOTO]

(SP w Zwierzyńcu Wielkim)Dzisiaj pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim stali się pełnoprawnymi uczniami. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali swą wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki, recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Add a comment

Czytaj więcej...

Nurkowie odnaleźli ciało w stawie [AKTUALIZACJA]

(iSokolka.eu)Ze stawu w Kalnie w Dąbrowie Białostockiej wydobyto dziś po południu ciało mężczyzny.

Add a comment

Czytaj więcej...

Poszukiwania mężczyzny w Kalnie na razie bez skutku [FOTO]

Na tym pomoście pies stracił trop (iSokolka.eu)Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny na stawach Kalna w Dąbrowie Białostockiej.Wkrótce ma tam przyjechać ekipa nurków z Grajewa.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dawna Sokólszczyzna

  • Wiosna

Szybkie newsy

Sonda

Czy odwiedzasz groby bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami?

Facebook

Instagram

Pogoda

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.