Dąbrowa Białostocka

Radni uchwalili budżet [FOTO]

(iSokolka.eu)Radni w Dąbrowie Białostockiej jednomyślnie uchwalili dziś gminny budżet na 2015 rok. Oprócz tego na sesji zajmowano się też kwestią funduszu sołeckiego. Wszystko wskazuje na to, że zostanie on jednak wyodrębniony z budżetu. Na dzisiejszej sesji głosowano nad niewyrażeniem zgody na powstanie funduszu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Wspaniała zabawa młodzieży z Dąbrowy Białostockiej na studniówce [WIDEO]

(iSokolka.eu)Bal rozpoczął się od podziękowań, poloneza i pamiątkowych zdjęć.

Add a comment

Czytaj więcej...

Młodzież z Dąbrowy Białostockiej bawi się w Pensjonacie Poniatowski. Największa studniówka w powiecie [FOTO]

Bal rozpoczął sie od poloneza (iSokolka.eu)Spotykamy się na 99 dni przed najważniejszym z egzaminów, do którego przystąpicie jako do pierwszego w swoim dorosłym życiu. Spotykamy się dzisiaj nie na sali lekcyjnej, nie na korytarzu szkolnym, lecz na tej pięknej sali balowej, na której spędzicie czas aż do rana - mówił do młodzieży Jarosław Budnik, dyrektor Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Pięć klas bawi się właśnie na studniówce w Pensjonacie Poniatowski. To największy taki bal w powiecie sokólskim, bierze w nim udział aż pięć klas maturalnych.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pożar śmieci w kontenerze

(iSokolka.eu)Pożar śmieci w kontenerze gasili dziś strażacy w Dąbrowie Białostockiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Były konkursy i patriotyczne karaoke. Dzień Patrona Szkoły w Dąbrowie Białostockiej [FOTO]

Nagrodę główną zdobyła Marta Kuc (ZS w Dąbrowie Białostockiej)Wczoraj w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły poświęcone pamięci generała Nikodema Sulika.

Add a comment

Czytaj więcej...

Z wizytą w "Słodowym Dworze", czyli w browarze spod Dąbrowy [FOTO]

Emilia i Adam Falkowscy, właściciele browaru (iSokolka.eu)Piwo warzą od kilku lat, do tej pory w domu i przy pomocy dużo mniejszych urządzeń. Od niedawna mają własny browar. W Harasimowiczach, niewielkiej wsi nieopodal Dąbrowy Białostockiej, sumptem Emilii i Adama Falkowskich powstał "Słodowy Dwór". - Byliśmy kiedyś na morzem i tam spróbowaliśmy innych piw. Po powrocie czuliśmy niedosyt, piwo koncernowe nam się znudziło i zaczęliśmy warzyć piwa w domu. Tak to się wszystko zaczęło - mówi Adam Falkowski.

Add a comment

Czytaj więcej...

Nowe dzwony w Jacznie [FOTO]

Dzwony będą zwoływać wiernych na modlitwę (iSokolka.eu)O trzy nowe, a w zasadzie stare dzwony, wzbogaciła się parafia prawosławna w Jacznie. Przez dziesiątki lat współtworzyły one rytm klasztornego życia, wyznaczając swym brzmieniem codzienne nabożeństwa w Stauropigialnym Męskim Monasterze św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. Jak zatem jabłeczyńskie dzwony znalazły się w Jacznie?

Add a comment

Czytaj więcej...

Monika poprowadzi zajęcia z języka hiszpańskiego

Hasebe i Monika (z prawej) przebywają w Dąbrowie Białostockiej od września (iSokolka.eu)12 lutego odbędą się pierwsze zajęcia nauki języka hiszpańskiego. Poprowadzi je Monika, wolontariuszka z Hiszpanii, która od września gości w Dąbrowie Białostockiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ferie 2015. Nie warto się nudzić

Ubiegłoroczne ferie w Dąbrowie BiałotockiejZajęcia artystyczne w Sokółce, wiele wyjazdów dla młodych ludzi z gminy Dąbrowa Białostocka, ferie w bibliotece w Janowie - już za kilka dni dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w wielu interesujących przedsięwzięciach.

Add a comment

Czytaj więcej...

Praca jest najważniejsza

(iSokolka.eu)Tworzenie nowych miejsc pracy jest najistotniejsze - mówi Romuald Gromacki, burmistrz Dąbrowy Białostockiej. Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Fundacja Biebrzańska dotyczące strategii rozwoju gminy Dąbrowa Białostocka do 2020 roku.

Add a comment

Czytaj więcej...

"Piosenka Białoruska 2015" w Dąbrowie Białostockiej

Występy białoruskich zespołów podczas zeszłorocznych dni Dąbrowy Białostockiej (iSokolka.eu)(iSokolka.eu)W przyszłą niedzielę dąbrowskim kinie "Lotos" odbędą się eliminacje rejonowe do XXII Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka Białoruska 2015".

Add a comment

Czytaj więcej...

Sonda

Najważniejsza inwestycja dla Sokółki to...

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.