Dąbrowa Białostocka

 

 

Odczytywanie popiołów - śladami dąbrowskich Żydów. Uroczystości w Dąbrowie Białostockiej [2 x WIDEO, FOTO]

(iSokolka.eu)Nasz projekt jest odtwarzaniem pamięci o społeczności żydowskiej, która kiedyś żyła w naszej miejscowości. Została ona zapomniana na przestrzeni lat a my postanowiliśmy przywrócić jej pamięć - mówi Dorota Budzińska, nauczycielka z dąbrowskiego Zespołu Szkół. Wczoraj w Dąbrowie Białostockiej odbył się Dzień Kultury Żydowskiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Spłonął dom w Kamiennej Nowej

(iSokolka.eu)Ogień gasiły cztery zastępy straży pożarnej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Odkrywanie Dąbrowy, której już nie ma [FOTO]

(iSokolka.eu)Tematyką i głównym przesłaniem projektu jest dziedzictwo kulturowe wyrażone poprzez odkrywanie śladów przedwojennej Dąbrowy w kontekście mieszkających tu Żydów. W Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej rozpoczęła się wymiana młodzieży w ramach projektu finansowanego z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Add a comment

Czytaj więcej...

„Rambit” w Zwierzyńcu Wielkim już po raz 21. [FOTO]

(SP w Zwierzyńcu Wielkim)Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim odbył się Turniej Szkół Wiejskich z gminy Dąbrowa Białostocka pod nazwą „Rambit”. Było to już dwudzieste pierwsze spotkanie.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dzień Kultury Żydowskiej w Dąbrowie Białostockiej [PROGRAM]

Kirkut w Dąbrowie Białostockiej (iSokolka.eu)We wtorek 24 maja w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się Dzień Kultury Żydowskiej. Całe przedsięwzięcie to element projektu „Odczytywanie popiołów - śladami dąbrowskich Żydów”, realizowanego w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika, który wpisuje się w VIII edycję ogólnopolskiej akcji „Przywróćmy Pamięć”.

Add a comment

Czytaj więcej...

Święto parafialne w dąbrowskiej cerkwi [FOTO]

Uroczystości parafialne w Dąbrowie Białostockiej (Ks. M. Kozłowski)Dziś cerkiew w Dąbrowie Białostockiej obchodziła swoje parafialne święto.

Add a comment

Czytaj więcej...

Wspomnienie o dyrektorze szkoły z Grodna

Jarosław Budnik i Andrzej Czarniak. 3 maja 2016 (liceum-dabrowa.pl)Właściwie nie zdążyliśmy się poznać. Odbyliśmy dwa spotkania – jedno w kwietniu, kiedy to we wspólnym gronie władz gminy spotkaliśmy się z dyrektorką Grodzieńskiego Domu Kultury oraz z Nim – Dyrektorem Liceum Zawodowego z Grodna - napisał na stronie internetowej dąbrowskiego Zespołu Szkół dyrektor placówki Jarosław Budnik.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dni Dąbrowy Białostockiej 2016 [PROGRAM]

Otwarcie Dni Dąbrowy Białostockiej 2016 poprzedzi korowód (iSokolka.eu)Święto Dąbrowy Białostockiej odbędzie się w dniach 28-30 maja. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pracodawcy poszukiwani. Akcja Bumerang w Dąbrowie Białostockiej

W ubiegłym roku w ramach akcji młodzież sprzątała lasek (Akcja Bumerang)25 maja uczniowie Liceum i Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej wezmą udział w akcji Bumerang. Licealiści już rok temu uczestniczyli w tym projekcie, natomiast dla młodzieży z gimnazjum będzie to pierwsze podejście do Bumerangu.

Add a comment

Czytaj więcej...

„Oj smereko...”. Białoruski koncert w Dąbrowie Białostockiej [WIDEO, FOTO]

(iSokolka.eu)W kinie „Lotos” w Dąbrowie Białostockiej odbyły się wczoraj IV Dąbrowskie Spotkania z Kulturą Białoruską. To cykliczna impreza, która przyciąga miłośników białoruskiej muzyki.

Add a comment

Czytaj więcej...

„W trosce o bagna”. Film o dolinie Górnej Biebrzy i spotkanie z wybitnymi autorami [WIDEO]

(Biebrzański Park Narodowy)„W trosce o bagna” to pięknie skomponowana filmowa ballada o ludziach, mokradłach i potrzebie ich ochrony, w której wystąpili m.in. mieszkańcy Szuszalewa oraz innych miejscowości z obszaru doliny Górnej Biebrzy.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sonda

W którym z wymienionych państw chciałbyś (chciałabyś) mieszkać?

Dawna Sokólszczyzna

  • Sokółka, lata 60-te

Szybkie newsy

Facebook

Instagram

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.