Dąbrowa Białostocka

 

Eksplozja gazu wywołała pożar w kuchni [FOTO]

(iSokolka.eu)Wybuch był tak silny, że z okien na balkonie wypadły szyby. Pożar wybuchł w kuchni. Do szpitala trafili ojciec i syn.

Add a comment

Czytaj więcej...

Wybuch gazu w bloku na ulicy Sulika

(iSokolka.eu)Dwie osoby trafiły do szpitala.

Add a comment

Czytaj więcej...

Masło swojskie na Liście Produktów Tradycyjnych [FOTO]

Masło wyrabia się z krowiego mleka (H. Raducha)Masło swojskie z gminy Dąbrowa Białostocka zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa. To kolejny produkt z powiatu sokólskiego wyróżniony w ten sposób.

Add a comment

Czytaj więcej...

Na odpuście świętej Anny w Kamiennej Starej [FOTO]

Mszą święta w kaplicy (kamienna-stara.pl)W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach uroczystość miała odbyć się przed kaplicą w Kamiennej Starej, jednak ze względu na przelotne opady deszczu musiała przenieść się do jej wnętrza. Msza święta była koncelebrowana przez kapłanów z okolicznych miejscowości, którzy razem z wiernymi uczcili świętą Annę.

Add a comment

Czytaj więcej...

Kobieta trafiła do szpitala

(iSokolka.eu)Dziś w Dąbrowie Białostockiej policja została poinformowana o tym, że właścicielka jednego z mieszkań przy ulicy Sulika nie daje od dwóch dni znaku życia.

Add a comment

Czytaj więcej...

Półkolonie także w sierpniu

Na półkoloniach dzieci nie mogły narzekać na nudę (MGOK w Dąbrowie Białostockiej)Półkolonie, które odbywały się w lipcu dobiegają końca. Cieszyły się one tak dużą popularnością, że organizatorzy postanowili ogłosić nowy nabór na pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Zapisy prowadzone będą do najbliższego czwartku.

Add a comment

Czytaj więcej...

Jak dzieci wyobrażają sobie wieś [FOTO]

Kanapki z uśmiechem (A. Szczerba)Odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego. Tym razem dzieci musiały wykazać się zdolnościami plastycznymi i narysować jak wyobrażają sobie wieś i produkty z nią związane.

Add a comment

Czytaj więcej...

Część dobytku udało się uratować [FOTO]

(iSokolka.eu) Właścicielom gospodarstwa w Kolonii Jasionówka udało się uratować cześć zwierząt gospodarskich. Obora i sąsiednie budynki spaliły się najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna. Pożar wybuchł przed południem.

Add a comment

Czytaj więcej...

Pożar stodoły, obory i garażu

(iSokolka.eu)Ogień pojawił się najprawdopodobniej po uderzeniu pioruna. Strażacy dogaszają pożar.

Add a comment

Czytaj więcej...

Konie i klacze hodowców z Sokólszczyzny docenione [FOTO]

(Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej)W sobotę i niedzielę 18 i 19 lipca w Kętrzynie odbył się XIV Czempionat Koni Zimnokrwistych połączony z II Specjalistyczną Wystawą Koni Ardeńskich, Sokólskich i Sztumskich oraz XIX Pokazy Konne. Wśród wyróżnionych znalazły się także ogiery hodowców z powiatu sokólskiego.

Add a comment

Czytaj więcej...

Gmina ogłosiła przetarg na solary

W 2012 roku solary chciało zamontować ok. 250 mieszkańców (iSokolka.eu)Jest szansa na to, że około 80 mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka wzbogaci się o solary słoneczne służące do podgrzewania wody. - Mamy ustne zapewnienie z Urzędu Marszałkowskiego, że znajdą się na to środki. By przyspieszyć procedury, zdecydowaliśmy się na ogłoszenie przetargu - mówi Romuald Gromacki, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

Blogi reklamowe

Dawna Sokólszczyzna

  • Sokółka, widok na Bałkany, 13 marca 1926. Fot. L. Niedźwiecki

Szybkie newsy

Sonda

Czy sprawy w twojej gminie idą w dobrym kierunku?

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.