REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2022

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2022

* * * 

7 sierpnia 

W Galerii Krynki odbędzie się wystawa prac Anny Hlebowicz pt. „Wschód”. Początek o godzinie 15. 

Anna Hlebowicz urodziła się w 1986 r. w Sokółce. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu. Studia rozpoczęła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Akademickie poszukiwania twórcze obejmowały nie tylko malarstwo i rysunek, ale także struktury wizualne, tkaninę artystyczną, fresk i sgraffito. Uczęszczała do pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego prowadzonej przez prof. Edwarda Tarkowskiego. Warsztat tkacki doskonaliła pod okiem prof. Doroty Grynczel.

W 2011 r. Anna Hlebowicz obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Stanisława Baja. Najważniejszym źródłem inspiracji twórczych dla artystki są podlaskie pejzaże rodzinnych Krynek. W 2019 roku obroniła doktorat na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa.

* * *

W miejscowości Polanki odbędą się warsztaty przygotowania soli ziołowej. Poprowadzi je Agnieszka Prymaka. 

ZOBACZ: Stowarzyszenie zaprasza na warsztaty

 * * * 

11 sierpnia 

Pod kinem Sokół odbędzie się festyn dla dzieci. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji - gry, zabawy, konkursy, wspólne tańce i rozgrywki. Wraz z animatorką ze Studia Działań Kreatywnych, milusińskim czas upłynie miło i radośnie.

Wstęp jest wolny. Początek o 16.30. 

 * * * 

14 sierpnia 

Fundacja „W Dobrym Tonie" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach zapraszają do wzięcia udziału w projekcji filmu „Zerwany kłos”.

SZCZEGÓŁY: „Zerwany kłos”. Seans w Krynkach [ZWIASTUN]

* * * 

15 sierpnia 

To dzień Wojska Polskiego, rocznica bitwy warszawskiej i święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to również dzień wolny od pracy. 

Uroczystości w regionie: 

Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej w Sokółce [PROGRAM]

* * * 

Wtedy w Lipsku planowany jest piknik przy granicy. 

W programie: otwarcie wystawy tkanin ludowych gminy Lipsk oraz występy zespołów. Przed goścmi zaprezentują się: Zespół Regionalny Lipsk, Młodzieżowa Orkiestra Dęta i grupa Po prostu tak.

Ponadto, w planach jest też prezentacja sprzętu wojskowego i Straży Granicznej. Organizatorzy przygotują również ogródek piwny, gastronomię, urządzenia rekreacyjne dla dzieci oraz ognisko. Odbędzie się tez potańcówka z zespołem Helios. 

Początek o 16.30 na placu przy MGOK.

* * * 

W Szudziałowie odbędzie się piknik wojskowy z okazji święta Wojska Polskiego. W planach jest msza święta, poświęcenie strzelnicy i sportowe atrakcje.

WIĘCEJ:  Piknik wojskowy. Będą mecze, grochówka i msza święta [PROGRAM]

* * * 

16 sierpnia 

Od wtorku co tydzień do wtorku 6 września na stadionie miejskim w Sokółce odbywać się będą zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy wyścigów muszą mieć kaski ochronne oraz własny sprawny rower. Potrzebna jest też pisemna zgoda rodziców na udział w imprezie.

Zawody zostaną przeprowadzone w terminach: 16 sierpnia, 23 sierpnia, 30 sierpnia oraz 6 września (13 września to termin rezerwowy). Początek o godzinie 17.15. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych możliwe jest odwołanie turnieju lub zmiana jego lokalizacji.

Wyścigi zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach (po trzy dla chłopców i dziewcząt oraz jedna dla najmłodszych rowerzystów).

Na uczestników zawodów czeka słodki poczęstunek oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy wyścigów z miejsc 1-3 otrzymają dyplomy, zaś do najlepszych kolarzy całego cyklu zawodów trafią nagrody.

* * * 

19 sierpnia 

 

Stowarzyszenie Polanie działające w wsi Polanki w gminie Sokółka zaprasza o godz. 17.00 pod wiejską wiatę, by wspólnie wyruszyć tropem ziół późnego lata - do herbatki i naparów, w ramach projektu „Natura naszym sprzymierzeńcem".

Spacer poprowadzi Agnieszka Prymaka, która podpowie jakie zioła najlepiej sprawdzą się na w postaci naparów w długie jesienne i zimowe wieczory. Wstęp jest wolny.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców gminy Sokółka, a zwłaszcza mieszkańców Polanek i okolicznych wsi w parafii Rozedranka Stara.

* * * 

20 sierpnia 

Wtedy rozpocznie się XXX Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna. Pątnicy przejdą m.in. przez Szudziałowo i Kuźnicę.

WIĘCEJ: Piesza Pielgrzymka do Wilna. Pątnicy zatrzymają się w Szudziałowie i Kuźnicy

* * *

21 sierpnia 

W Suchowoli odbędą się Dożynki Gminne. Planowanych jest wiele atrakcji, koncertów, a także wystawa koni. 

SZCZEGÓŁY: Dożynki gminne i wystawa koni. Kto będzie gwiazdą imprezy?

W Szudzialowie planowany jest Rajd Traktem Odelskim. 

WIĘCEJ: GOAKiR zaprasza na Rajd Traktem Odelskim

Tego dnia w Sidrze odbędzie się festyn nad basenem. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Będzie muzyka, teatrzyk i rozstrzygnięcie konkursów. 

PROGRAM:  Festyn nad basenem. Wystąpi gwiazda disco polo [PROGRAM]

* * * 

26 sierpnia 

„Wakacyjne show to propozycja doskonałej zabawy" - zapewniają organizatorzy. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na placu przed kinem „Sokół".

PROGRAM: Wakacyjne show na placu przed kinem

* * * 

27 sierpnia 

W Dąbrowie Białostockiej planowane są Dni Miasta. 

ZOBACZ: Dni Dąbrowy Białostockiej 2022. Na święcie miasta wystąpi kilka gwiazd

W Sokółce planowane są Powiatowe Drużynowe Zawody Karpiowe o puchar starosty. Będą to zawody otwarte drużyn dwuosobowych wędkarzy z kół Polskiego Związku Wędkarskiego z powiatu sokólskiego. Mogą to być dwie osoby dorosłe lub osoba od 16 roku życia i opiekun. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 20 drużyn.

SZCZEGÓŁY:  Powiatowe Drużynowe Zawody Karpiowe o puchar starosty

 

* * * 

28 sierpnia 

Wtedy planowany jest Triathlon Sokólski. Już dziś można się zapisywać. 

WIĘCEJ: Trwają zapisy na Triathlon Sokólski 

* * * 

Od 4 do 29 sierpnia Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę ilustracji do książki „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

SZCZEGÓŁY: Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

opr. (orj)

REKLAMA

 

Facebook

Instagram