REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. CZERWIEC 2022

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. CZERWIEC 2022

 

{ads}

 

***

1 czerwca 

Wójt Janowa, Rada Rodziców i dyrektor ZSS w Janowie zapraszają na festyn. W programie m.in. zjeżdżalnie, place zabaw, fotobudka, bańki mydlane, animacje taneczne, gry terenowe czy pokazy wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie pokazów strażackich w wykonaniu OSP Janów, a także lodów i waty cukrowej.

Początek zabawy o godzinie 9 na placu szkolnym przy ZSS w Janowie.

Podobna impreza odbędzie się w Krynkach. Tam na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury na dzieci będą czekać konkursy zręcznościowe, pieczenie kiełbasek, tańce pod chmurką i wata cukrowa. W planach jest też zabawa „wskocz w coś i bądź ktoś”, czyli przebieranki i sesja zdjęciowa.

Impreza odbędzie się o godzinie 16. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do budynku kina przy ul. Piłsudskiego 5.

Za to w Suchowoli odbędzie się wernisaż wystawy „Czar Dzieciństwa”, która powstała dzięki uczniom i nauczycielkom z suchowolskiej podstawówki. Dzieci wykorzystując przeróżne techniki plastycznie ożywili, ozdobili i własnoręcznie opisali archiwalne fotografie.

SZCZEGÓŁY: Wystawa na Dzień Dziecka. Uczniowie ozdobili archiwalne fotografie

Zarząd koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Sokółce zaprasza na „Wędkarski Dzień Dziecka 2022” na sokólskim zalewie. W zawodach mogą wziąć udział pociechy wraz z rodzicami.

ZOBACZ: Wędkarski Dzień Dziecka z sokólskim kołem PZW [PROGRAM]

***

3 czerwca 

Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury (ul. Piłsudskiego 2) zaprasza na warsztaty „Sól ziołowa" z Agnieszką Prymaką. Na spotkaniu będzie można poznać różne pomysły jak komponować taką przyprawę, zwłaszcza teraz, kiedy wiosna jest w rozkwicie i można tworzyć taką sól z przeróżnych roślin dostępnych w najbliższym otoczeniu. Uczestnicy dowiedzą się też, jakie są sposoby wykonywania soli oraz wykonają ją na mokro.

WIĘCEJ: Warsztaty w sokólskim muzeum

***

4 czerwca 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Sokółce odbędzie się Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych. 

Program:

10.00 – przyjazd grup, możliwość spowiedzi w sanktuarium;

11.00 – msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Guzdka, metropolity białostockiego; adoracja Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia dzieci Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu;

13.00 – 15.00 – spotkanie integracyjne na stadionie w Sokółce (gry, zabawy, park rozrywki).

***

5 czerwca 

Młodzieżowa grupa teatralna „Bajkoczuli" działajaca w Sokólskim Ośrodku Kultury zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku na premierę przedstawienia własnego autorstwa pt. „Akademia Pana Cynki”. Spektakl odbędzie się w kinie „Sokół" w Sokółce. Wstęp jest wolny. 

SZCZEGÓŁY: „Akademia Pana Cynki” w sokólskim kinie

***

8 czerwca 

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza przy ul. Piłsudskiego 1 na spotkanie z Jerzym Rajeckim. Będzie ono poświęcone jego najnowszej publikacji „Klimaty Podlasia. Wielokulturowość”.

ZOBACZ: „Klimaty Podlasia. Wielokulturowość”. Spotkanie z Jerzym Rajeckim

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie autorskie Norbertem Kościeszą. To autor literatury faktu dla dorosłych oraz baśni i legend dla dzieci.

SZCZEGÓŁY:  Spotkanie z byłym policjantem, autorem bestsellerów literatury faktu

***

9 czerwca 

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Suchowoli zaprasza  na festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza będzie podzielona na dwie części. W godzinach 9-13.30 na festyn są zaproszone grupy zorganizowane z lokalnych szkół. Od 14 do 15.30 z bezpłatnych dmuchańców w parku będą mogły skorzystać wszystkie dzieci.

***

10 czerwca

Tego dnia rozpoczną się Dni Sokółki. W tym roku będzie sporo koncertów, atrakcji, sportu i dobrej zabawy. 

PROGRAM IMPREZY: Dni Sokółki 2022 [PROGRAM]. Gwiazdą będzie Krzysztof Cugowski

***

12 czerwca 

Na sokólskim zalewie odbędą się wędkarskie zawody spławikowe dla członków koła PZW w Sokółce o puchar burmistrz Ewy Kulikowskiej.

ZOBACZ TEŻ: Wędkarze będą rywalizować o puchar burmistrz Sokółki

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się uroczysty pochówek żołnierza Armii Krajowej – Witolda Sulika ps. „Pług”.

Program:

10.45 – uroczyste wprowadzenie szczątków do kościoła pw. św. Stanisława w Dąbrowie Białostockiej
11 – msza święta i nabożeństwo żałobne
12 – wyprowadzenie trumny i złożenie szczątków na cmentarzu parafialnym.

Wójt gminy Kuźnica i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie: występ grupy Cyrkplozja, dmuchany plac zabaw, paintball, animacje dla dzieci, przejażdżki kucykiem, lody i popcorn, konkursy z nagrodami i wiele, wiele innych. 

Impreza rozpocznie się o godzinie 13 na placu przy starej szkole w Kuźnicy, ul. Sokólska. 

***

13 czerwca 

W Różanymstoku odbędzis się Festiwal Młodzieży Bez Granic. W tym roku organizatorzy zaplanowali masę warsztatów i trzy koncerty zespołów z Polski, Włoch i Ukrainy.

SZCZEGÓŁY: Festiwal Młodzieży Bez Granic 2022. W planach są koncerty, warsztaty i pokazy [PROGRAM]

***

18 czerwca 

W Suchowoli odbędzie się XX Europarada Orkiestr Dętych.

Program na sobotę:

19 – gwiaździsty przemarsz ulicami Suchowoli pod Łuk Papieski
19.20 – uroczyste otwarcie XX Europarady Orkiestr Dętych w Centrum Europy
19.45 – prezentacja musztry paradnej
21 – zabawa z zespołem Impuls

22-24 – dyskoteka

Program na niedzielę:

13 – przemarsz orkiestr do parku miejskiego
13.30 – 17.30 – koncerty estradowe orkiestr
17.30 – koncert euro orkiestry
18.30 – podsumowanie i zamknięcie Europarady Orkiestr Dętych
21.30 – koncert Urszuli

22.30 – pokaz tańca z ogniem
22.50 – 23.30 – koncert zespołu Tribute

Ponadto, w niedzielę planowane są dodatkowe atrakcje: bezpłatne dmuchańce, wybory Miss Europarady i występ grupy Cyrkplozja.

Tego dnia w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie (gmina Korycin) odbędzie się Noc Kupały. To magiczne wydarzenie, podczas którego nie zabraknie atrakcji, zwiedzania, a także dobrej zabawy.

PROGRAM IMPREZY: Noc Kupały w Milewszczyźnie [PROGRAM]

Przed kinem „Sokół” w Sokółce odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Adama. To chłopiec, który od urodzenia cierpi na zespół Pheln-McDermid.  Program wydarzenia jest następujący: przed uczestnikami wystąpi zespół „Golden Hit” i „Azalisz”. W planach jest też kiermasz ciast i potraw regionalnych oraz kiełbaski z grilla. Początek o godzinie 11. 

***

23 czerwca 

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do Kamienicy Tyzenhauza  na spotkanie z Andrzejem i Eleonorą Meller. Para ta wyruszyła kamperem w nietypową podróż.

WIĘCEJ: Mellerowie opowiedzą o swojej podróży kamperem do Kabulu

Młodzież z zespołu powiatowego „Studio Poezja” zapraszają na musical show. Będzie to podsumowanie półrocznej pracy grupy artystycznej. Artyści zaprezentują przed publicznością utwory ze świata bajek oraz muzyki popularnej. W programie znajdą się też fragmenty musicalu Ghost, nad którym obecnie pracuje młodzież. Goście usłyszą też piosenki z innych przedstawień muzycznych: Hamilton, The Greatest Showman, The Last Five Years, Big Fish, Notre Dame de Paris i wiele innych.

Osoby występujące przygotowywała Anna Kędyś-Arent, Rafał Supiński i Krzysztof Zalewski.

W ramach koncertu odbędzie się również zbiórka dla Anny Czyżewskiej. Kobieta choruje na złośliwy nowotwór z przerzutami.

Spektakl odbędzie się hali Zespołu Szkół w Sokółce przy ulicy Mickiewicza 11. Początek o godzinie 18.

***

24 czerwca 

Tego dnia rozpocznie się 41. Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Pątnicy wyruszą ze Świętej Wody i przejdą kilkadziesiąt kilometrów. 

SZCZEGÓŁY: Pielgrzymka Różanostocka wyruszy po raz 41. [PROGRAM]

***

25 czerwca 

W Korycinie planowane są Dni Truskawki. W tym roku impreza skupi się na sporcie. Nie będzie koncertów ani fajerwerków ze względu na wojnę na Ukrainie. 

WIĘCEJ: XXVII Dni Truskawki w Korycinie. Półmaraton Mleczny i bitwa na słodkie owoce [PROGRAM]

***

27 czerwca 

Na parkingu pod Starostwem Powiatowym w Sokółce odbędzie się akcja krwiodawstwa. Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęca starosta sokólski we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja odbędzie się w godzinach 8-15.

(orj)

REKLAMA

 

Facebook

Instagram