REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. STYCZEŃ 2022

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. STYCZEŃ 2022

***

6 stycznia 

Styczeń to czas orszaków Trzech Króli, które niegdyś przechadzały się po miastach. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, te obchody będą nieco skromniejsze. W Suchowoli po mszy o godzinie 9 duchowni zapraszają na spacer w ramach Orszaku Trzech Króli. „Z radosnym śpiewem kolęd ruszymy ze świątyni przez plac przy gminie do parku miejskiego i z powrotem do świątyni" - czytamy w ogłoszeniach parafialnych. 

W Dąbrowie Białostockiej nie będzie przemarszu ulicami miasta, choć trzej królowie odwiedzą kościół. O godzinie 10.45 planowane jest przywitanie króli i wspólna modlitwa, zaś o 11 odbędzie się msza święta.

15 stycznia 

W Klubie Senior+ odbędzie się wystawa fotografii „Piękne pomimo wszystko”. Początek o 15. 

SZCZEGÓŁY: „Piękne pomimo wszystko” – wystawa fotografii w Klubie Senior+

16 stycznia

W Janowie planowane jest „Kolędowanie przy źłóbku”. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym św. Jerzego w Janowie. W programie: najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru Janowianie oraz Justyny Wieruszewskiej-Biniek.

Początek o 9.  

Wolontariusze z lipskiego sztabu WOŚP zapraszają na dzień z grupą „Cyrkplozja” z Różanegostoku. Impreza rozpocznie się o godzinie 13 warsztatami modelowania balonów. Potem w planach jest pokaz kuglarski grupy „Cyrkplozja”, warsztaty żonglerskie dla młodzieży i dorosłych oraz pokaz filmowy. Na zakończenie, o 17.05, planowany jest pokaz fire show.

Dodatkowe atrakcje to: wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, kiermasz ciast, balans na rola bola, licytacje, gry, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz stoiska z rękodziełem.

Ponadto na terenie MGOK odbędzie się kwesta wolontariuszy z puszkami.

O godzinie 16.00 w kinie „Sokół” w Sokółce młodzież zaprezentuje efekty swojej kilkumiesieczniej wspólnej pracy. Będzie to przedstawienie teatralne „Budujemy przyszłość”, nad którym młodzi ludzie samodzielnie pracowali przez ostatnie miesiące.

SZCZEGÓŁY: Teatr Bajkoczuli zaprasza na spektakl „Budujemy przyszłość”

23 stycznia

W kolegiacie św. Antoniego w Sokółce odbędzie się rocznicowy koncert z okazji sześciu lat działalności Powiatowego Zespołu Regionalnego „Jemioła”.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 15, a po niej (około 16) planowany jest koncert kolęd,  pastorałek i pieśni regionalnych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku zaprasza do wspólnego kolędowania pn. „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14 w budynku MGOK. W trakcie imprezy wystąpią: zespół wokalny Sztabiniaki, zespół regionalny Lipsk, chór z parafii św. Rodziny z Augustowa i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lipska.

W Dąbrowie Białostockiej również odbędzie się koncert kolęd. Swój repertuar zaprezentuje grupa muzyków i schola „Winnica” działająca przy katedrze w Białymstoku. Koncerty planowane są po mszach świętych o godzinie 9 i 11.

***

Do końca roku w holu Biblioteki Publicznej w Sokółce można oglądać wystawę pn. „Fotografia jest fajna". 

*** 

Domy kultury w regionie organizują wiele atrakcji na rozpoczynające się 24 stycznia ferie zimowe. Szczegóły: W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Placówki kultury przygotowały wiele atrakcji

Kalendarium w uzupełnieniu. 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram