REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. GRUDZIEŃ 2021

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. GRUDZIEŃ 2021

***

5 grudnia

Na placu przed kinem Sokół planowana jest impreza mikołajkowa. W programie zabawa z elfem, spotkanie z Mikołajem, rozświetlenie choinki i prezenty. Początek o 15.

WIĘCEJ: Mikołajkowa impreza na placu przed kinem

Podobna impreza odbędzie się też w Lipsku, na placu przy LOLA. Tam w planach jest nie tylko spotkanie z Mikołajem, ale też kiermasz bożonarodzeniowy. Rozpoczęcie zabawy zaplanowano na 15.

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj odwiedzi Lipsk. Będzie też kiermasz świąteczny

O godzinie 15 w Sokółce zaplanowano mszę świętą w intencji służb mundurowych. Modlitwa odbędzie się w kolegiacie pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po niej wydarzy się koncert pieśni patriotycznych pn. „Murem za polskim mundurem”. Wystąpią: Powiatowy Zespół Regionalny „Jemioła”, chór powiatowy „Sokólskie Wrzosy” oraz zespół powiatowy „Studio Poezja”.

***

7 grudnia 

W Sokółce rusza Lodowisko Miejskie. Cennik, regulamin, szczegóły: Startuje Lodowisko Miejskie w Sokółce

***

8 grudnia 

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbędzie się impreza mikołajkowa. W programie: gry i zabawy świąteczne, mini disco przy bożonarodzeniowych piosenkach, wielka laurka dla świętego Mikołaja oraz jego odwiedziny. Początek o 15.30. 

W Suchowoli oficjalnie otwarto wystawę „Bożnice drewniane”. Wystawa to fotografie ukazujące bożnice drewniane z obszaru leżącego na styku historycznej Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. W potocznym języku obszar ten nazywany był wówczas Podlaskiem lub Białostockiem.

SZCZEGÓŁY: Drewniane bożnice na wystawie w Suchowoli

***

11 grudnia 

W szudziałowskim GOAKiR odbędą się warsztaty rękodzieła pn. Dekoracje świąteczne w technice makramy. Uczestnicy nauczą się jak wykonać ozdoby ze sznurka. Początek o 12. 

***

12 grudnia 

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Polski Zespół Pieśni Tańca z Wileńszczyzny „Ojcowizna" zaprasza na koncert w Sokółce. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 w kinie „Sokół”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wejściówki są do odebrania w kasie kina od wtorku, 7 grudnia, w godzinach 15.00-19.00.

WIĘCEJ: Grupa „Ojcowizna” wystąpi w kinie Sokół

***

14 grudnia

We wtorek 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem. Jest on autorem książki „Podlaskie zdrowo zakręcone – podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”. Bohaterami książki są m.in. mieszkańcy gminy Korycin.

Spotkanie będzie okazją do poznania autora, gości specjalnych i zakupu książki z autografem. Początek o 15 w domu kultury.

*** 

19 grudnia 

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się Wigilia Miejska. 

W programie m.in. obrzędy wigilijne, występy artystyczne, spotkanie z Mikołajem i kiermasz świąteczny. Nie zabraknie też degustacji potraw wigilijnych. Osoby, które przygotują najładniejsze świąteczne dekoracje (na przykład na stół lub drzwi) otrzymają choinki. Początek o godzinie 12.30 na Placu Kościuszki.

***

W powiecie odbywać się będą dwie zbiórki żywności oraz słodyczy. Na jedną z nich zaprasza starosta sokólski i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Akcja charytatywna nosi nazwę „Zbieramy na rzecz podopiecznych stowarzyszenia”. Celem jest pozyskanie w okresie przedświątecznym artykułów żywnościowych, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom osób z niepełnosprawnościami.

Zbiórka będzie prowadzona w sokólskich sklepach sieci: Jaskółka, Gama, Top Market, Netto i Stokrotka od 9 do 16 grudnia.

Drugą zbiórkę organizuje Polski Czerwony Krzyż. W dniach 10-12 grudnia sklep Stokrotka zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce żywności i słodyczy dla potrzebujących.

***

Do końca grudnia w holu sokólskiej biblioteki czytelnicy mogą oglądac wystawę Wioletty Nowik, pod hasłem „Kokonki”. Autorka prezentuje piękne, ręcznie wykonane chusty oraz sukienkę. 

SZCZEGÓŁY: Dziergana wystawa w bibliotece [FOTO]

REKLAMA

 

Facebook

Instagram