REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LISTOPAD 2021

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. LISTOPAD 2021

***

5 LISTOPAD

O 18 w Powiatece odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Czesławem Wróblewskim, autorem wierszy i rzeźb. W planach jest słodki poczęstunek oraz prezenty.

WIĘCEJ: Spotkanie z autorem tomiku wierszy i rzeźbiarzem w Powiatece

***

6 LISTOPAD

Dziś w drapieżniku w Różanymstoku odbyła się część konkursowa festiwalu „Dobre słowo w piosence”. W rywalizacji mogły wziąć udział zespoły wokalne, chóry i soliści. Zaś jutro o 15 planowana jest gala finałowa wydarzenia. Początek o 15.

SZCZEGÓŁY: „Dobre słowo w piosence”. Będzie konkurs i gala finałowa

***

7 LISTOPAD

Kino „Sokół” zaprasza na spotkanie z filmem „Wiking Tappi”. Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy „Rodzina do kina”. Podczas seansu sala kinowa zostanie lekko przyciemniona, dźwięk przyciszony, a na sali do dyspozycji będzie plac zabaw.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZWIASTUN: Plan na niedzielę? Z rodziną do kina [ZWIASTUN]

Niedziela upłynie pod znakiem imprez skierowanych do seniorów. W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się Gminny Dzień Seniora i 25-lecie „Dąbrowianek”. W planach jest msza i część artystyczna.

CZYTAJ TEŻ:  Dzień Seniora i jubileusz chóru „Dąbrowianki"

W Lipsku również odbędzie się świętowanie. Wystąpią zespoły, będzie pokaz zumby i taniec grupy Dream Girls. Nie zabraknie poczęstunku i zabaw towarzyskich.

SZCZEGÓŁY: Dzień seniora w Lipsku. Będą występy i poczęstunek

***

10 LISTOPAD 

W tym dniu KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka rozegra mecz PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn. Sportowcy zmierzą się z OKPR Warmia Energia Olsztyn. Początek o 19.30 na hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. 

*** 

11 LISTOPAD 

SOKÓŁKA

O godzinie 8 planowana jest liturgia w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego, zaś o 11 - w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Na 12 planowana jest część oficjalna wydarzenia, czyli przemówienia okolicznościowe, złożenie wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz koncert Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół w Suchowoli. 

O 15 w kinie „Sokół” odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pn. „Ułańskie kobiety. Matki polskiej lament”. Przygotowaniem zajęła się Paulina Oseńko, a zaprezentują się zespoły z Sokólskiego Ośrodka Kultury – AZALiSZ oraz chór seniora.

DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

Obchody rozpoczną się o 9 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława BM. Potem w tym samym miejscu odbędzie się koncert patriotyczny. Wystąpią: Szkolna Orkiestra Dęta oraz chór seniora „Dąbrowianki”. Po występach (o 10.45) planowane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

SUCHOWOLA

O 8.45 planowana jest zbiórka na placu Urzędu Miejskiego, a potem uczestnicy obchodów udadzą się na mszę z udziałem pocztów sztandarowych. O 10 odbędzie się część oficjalna w suchowolskim parku. W programie: uroczyste wciągnięcie flagi narodowej na maszt, hymn państwowy, złożenie wieńców pod pomnikiem w hołdzie poległym i pomordowanym o wolność Ziemi Suchowolskiej, przemówienia okolicznościowe oraz armatnia salwa honorowa.

LIPSK

Tu obchody rozpoczną się w południe mszą w intencji ojczyzny. Po modlitwie uczestnicy przejdą pod pomnik „Zginęli za Polskę” i złożą kwiaty. Następnie pod Kopcem Wolności odbędą się okolicznościowe przemówienia. Wartę wystawią: I Batalion Zmechanizowany z Lęborka, Straż Graniczna z Lipska oraz harcerze 6 LDHSG „Żubry”.

Około 14 zaplanowano część artystyczną w MGOK. W programie: montaż słowno-muzyczny pn. „Wolność kocham i rozumiem” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych oraz występ Męskiej Grupy Śpiewacza.

***

REKLAMA

 

Facebook

Instagram