REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2021

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2021 

***

7 SIERPNIA 

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się II Biesiada Dąbrowska. Będzie potańcówka i atrakcje dla najmłodszych. Szczegóły: Druga edycja Biesiady Dąbrowskiej

W dniach 7 i 8 sierpnia w Sokółce zjadą się Food Trucki z jedzeniem z całego świata. Przy kinie Sokół pojawi się m.in. kuchnia gruzińska, chińskie pierożki, amerykańskie burgery czy belgijskie frytki. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku

W tych dniach nad zalewem w Korycinie planowana jest iście widowiskowa i sportowa rywalizacja. Zmierzy się tam blisko trzydzieści drużyn w ramach Błotnej Ligi Mistrzów. Wydarzenie jest podzielone na dwa dni. Zobacz szczegóły: Błotna Liga Mistrzów wraca po rocznej przerwie.

***

8 SIERPNIA 

Nowy Dwór będzie obchodzić uroczystości związane ze stuleciem działalności miejscowej OSP. Planowanych jest wiele atrakcji - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Więcej informacji: 100-lecie OSP w Nowym Dworze. Będzie pokaz umiejętności strażaków. Wystąpi też gwiazda disco polo [PROGRAM]. 

 

***

12 SIERPNIA 

Od godziny 17.00 plac przed kinem „Sokół" zamieni się w wielki plac zabaw z atrakcjami dla najmłodszych. Organizatorem jest Sokólski Ośrodek Kultury. 

***

14 SIERPNIA 

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce zaprasza na uroczystość wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8. SZCZEGÓŁY: Relikwie świętego w sokólskim kościele

***

W Szudziałowie planowany jest piknik. Będzie dużo atrakcji, pokazów i degustacji. WIĘCEJ: „Zdrowo i sportowo” z degustacjami, loterią i pokazami [PROGRAM]

***

15 SIERPNIA 

W Suchowoli odbędą się dożynki gminne. Będzie sporo koncertów, zawody strongman oraz mobilny punkt krwiodawstwa. Szczegóły wkrótce. 

Program:

12.00 – msza święta w kościele parafialnym w Suchowoli
13.00 – oficjalne rozpoczęcie dożynek gminnych: powitanie, wręczenie nagród wyróżniającym się rolnikom
Występy zespołów ludowych: Narwianie, Suchowolskie Nutki, kapela Miód na Serce
17.00-19.30 – zawody strongman, bitwa o Centrum Europy
20.00 – X-BAND
21.00 – Bayera
22.00 – Bracia Lewkowscy.

Dodatkowe atrakcje: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, mobilny punkt krwiodawstwa w świetlicy przy kinie kometa, stoiska z produktami lokalnymi i rękodzielniczymi, bezpłatne dmuchańce dla dzieci.

***

Na targowisku miejskim w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się 10. Jarmark Dąbrowski i Regionalna Wystawa Koni. 

Na godzinę 9.00 zaplanowane jest otwarcie jarmarku, a o 11 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy koni. Mieszkańcy będą też mogli korzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Będą stragany, produkty regionalne, darmowe atrakcje dla dzieci, napoje, lody i gastronomia. 

*** 

W Sokółce planowane są wielkie uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego oraz 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Będzie składanie kwiatów, msza i koncert. WIĘCEJ: Święto Wojska Polskiego i 101. rocznica Bitwy Warszawskiej w Sokółce.

***

22 SIERPNIA 

W Sokółce planowane są zawody triathlonowe. Tradycyjnie będzie to dystans sprinterski (400 metrów pływania, 16 kilometrów jazdy rowerem, 2,3 kilometra biegu). Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają atrakcyjne nagrody, najlepsi z gminy Sokółka dostaną dodatkowe fanty. Zaraz po starcie triathlonistów rozpoczną się biegi dla dzieci w wieku 1-15 lat. Więcej: Zawody triathlonowe wracają po przerwie.

W Sokółce planowane jest Podlaskie Kino Plenerowe. To objazdowe kino, które zawitało już m.in. do Dąbrowy Białostockiej. Seanse będzie można obejrzeć za darmo, w formie kina samochodowego lub leżakowego.

SZCZEGÓŁY: Podlaskie Kino Plenerowe w Sokółce. Będą grane dwa filmowe hity

W niedzielę planowany jest też festyn dożynkowy w Sidrze. Będą atrakcje dla dzieci, dorosłych i koncerty.

WIĘCEJ: Festyn dożynkowy. Występy artystyczne, dmuchańce i porcja bigosu dla każdego

***

27 SIERPNIA

W Sokółce odbędzie się kolorowe zakończenie wakacji. Będzie sporo atrakcji dla dzieci, bańki i rzucanie się kolorowymi proszkami. 

WIĘCEJ: Najpierw bańki mydlane, później barwne proszki. Kolorowe zakończenie wakacji w Sokółce. 

Fundacja Villa Sokrates zaprasza na XXI Trialog, który będzie mieć miejsce 27 i 28 sierpnia w Krynkach.

Program:
piątek, 27 sierpnia
17.00-19.30 – galeria Krynki, ul. Piłsudskiego 6. Sztuka „Kiedy formy stają się postawą”, kuratorka: Ilona Dergach, koordynator projektu wystawy: Andrei Dureika. Artystki/dzieła:

Ala Savasheviсh, Głosy
Antonina Slobodchikova, Dowody z Kraju B.
Ekaterina Sokolovskaya, Psy Online
Zhanna Gladko, Wymiary równoległe
Masha Maroz, Długa droga do domu | Mantra. Długa droga do domu
Marina Naprushkina, przyszłość dla wszystkich
Olia Sosnovskaya, Naszych kobiet
Vasilisa Palianina, Bez tytułu

sobota, 28 sierpnia
11.00 – 17.00 – siedziba Fundacji Villa Sokrates, ul. Kaukazka. Dyskusja „Białoruś to kobieta”, moderator: Mikołaj Wawrzeniuk.
11:00 – 12:30 -  literatura: Valeryja Kustava, Taciana Niadbaj, Natalia Rusiecka
13:00 – 14:30 - kultura: Olga Hardziejczyk-Maziarska, Lesia Pczełka, Anna Chistoserdova
15:30 – 17:00 -  polityka: Lena Aharelysheva, Natallia Vasilevich,Volha Kavalkova, Volha Siamashka
19:00 – 22:00 - siedziba Fundacji Villa Sokrates, ul. Kaukazka. Muzyka: 19:00 Karolina Cicha i Spółka, 20:30 Shuma.

Wstęp wolny. 

***

28 SIERPNIA

W Korycinie, w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna, rozpocznie się festyn archeologiczny. Impreza będzie trwać dwa dni, a obfita będzie w warsztaty, koncerty i zabawy. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o 11, podobnie jak w niedzielę. SZCZEGÓŁY: Zabawy, pokazy rzemiosła i koncerty. Atrakcje w Milewszczyźnie na koniec wakacji [PROGRAM]

W Sokółce na ulicy Piłsudskiego (przy starostwie) oraz na przylegającym placu odbędzie się XXII Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich. Będzie sporo muzyki, atrakcji i degustacji. Szczegółowy program: Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich w najbliższą sobotę w Sokółce [PROGRAM]

***

29 SIERPNIA

W gminie Janów planowane są dożynki gminne. Mieszkańcy będą dziękować za tegoroczne plony. Po mszy odbędzie się festyn, koncerty i występ kabaretu.

WIĘCEJ: Dożynki w gminie Janów. Będzie dużo muzyki i kabaret [PROGRAM]

KGW Łapiczanki, burmistrz Krynek i GOK w Krynkach zapraszają na piknik rodzinny. Nie zabraknie muzyki, darmowych atrakcji dla dzieci oraz konkursów.

CZYTAJ TEŻ: Piknik rodzinny w Krynkach

Kalendarium w uzupełnieniu. 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram