REKLAMA

 

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. MAJ 2021

Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. MAJ 2021

***

15 MAJA

W kilku miejscach powiecie będą się odbywać wydarzenia związane z Nocą Muzeów. Będzie możliwe zwiedzanie m.in. Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Parku Kulturowego w Milewszczyźnie. Planowanych jest również wiele atrakcji.

Szczegóły: Nocne zwiedzanie i warsztaty w Parku Kulturowym oraz Noc Muzeów w Sokółce z krajką w roli głównej

Tego dnia odbędą  się także  mecze piłki nożnej. Walczyć ze sobą będą drużyny z IV ligi, okręgówki oraz A klasy z powiatu sokólskiego. Sudovia Szudziałowo zmierzy się z Polonią Raczki (początek o 15), Narew Choroszcz z Korą Korycin (start – 18), a Orzeł Kolno zagra z Dębem Dąbrowa Białostocka (o 17).

***

16 MAJA

Niedziela będzie wyjątkowo sportowa. Sokół 1946 Sokółka zagra czwarto ligowy mecz z Turem z Bielska Podlaskiego (start o 16). UM Krynki zmierzy się z drużyną z Czarnej Białostockiej. Początek meczu o 14. A w ramach klasy A rywalizować ze sobą będą zespoły z Kuźnicy oraz Supraśla (start – 14).

***

17 MAJA

W Dąbrowie Białostockiej odbędzie się akcja „Nakręć się na dęba”. Za torbę plastikowych nakrętek mieszkańcy mogą otrzymać sadzonkę dębu. Początek w poniedziałek, o godzinie 10 na placu Kościuszki.

CZYTAJ TEŻ: Przynieś plastikowe nakrętki i otrzymaj sadzonkę dębu

***

Do końca maja w Klubie Senior + w Sokółce możliwe jest oglądanie wystawy pn. „Olimpijki”. Więcej: „Olimpijki” do obejrzenia w sokólskim Klubie Seniora [FOTO]. Zaś do czerwca w sokólskiej bibliotece odbywa się wernisaż zdjęć autorstwa Agnieszki Nowik. Szczegóły w tekście: „Mały człowiek” na dużej wystawie [FOTO].

***

Kalendarium w uzupełnieniu.

 

 

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram