Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2019

Wydarzenia i imprezy w Sokółce i powiecie sokólskim. SIERPIEŃ 2019.

15 SIERPNIA

W Kruszynianach odbędzie się Koncert Niepodległości „Pod obcym sztandarem”. Więcej informacji w tekście: „Pod obcym sztandarem”. Koncert w Kruszynianach

* * *

„Na stole przy grodzisku - Festiwal miejscowego jadła” odbędzie się w czwartek 15 sierpnia w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie. Więcej informacji: Festiwal miejscowego jadła w Milewszczyźnie. Impreza palce lizać

18 SIERPNIA

Dożynki Gminne w Suchowoli odbędą się 18 sierpnia. Podczas imprezy odbędzie się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Można je zgłaszać do 14 sierpnia. Na scenie zagrają zespoły regionalne między innymi Exit, Ad Rem i Kalina. Do późnego wieczora potrwa zaś dyskoteka pod gwiazdami z zespołem Tvister, wcześniej jednak zagra zespół Shantel. Program imprezy w tekście: Dożynki Gminne 2019 w Suchowoli. Konkursy, muzyka i atrakcje dla najmłodszych [PROGRAM, WIDEO]

* * *

24 SIERPNIA

Przy ul. Józefa Piłsudskiego w Sokółce odbędzie się XXI Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich. Będzie sporo atrakcji, również dla najmłodszych. Więcej informacji o imprezie: XXI Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich. Pokazy łucznictwa, zawody siłowe, muzyka i atrakcje dla dzieci [PROGRAM] .

* * *

Z Sokółki wyruszy V Piesza Pielgrzymka Różanostocka śladami ks. Dariusza Sańko. Pielgrzymi rozpoczną swoją drogę sprzed Sanktuarium św. Antoniego w Sokółce o godzinie 6.30. Celem jest Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku. Szczegóły: Pielgrzymi wyruszą śladami ks. Dariusza Sańki .

* * *

25 SIERPNIA

Parafia św. Wincentego Ferreriusza i św. Bartłomieja Apostoła w Szudziałowie i komitet organizacyjny zapraszają na VIII Jarmark na Bartłomieja. Początek o godzinie 13.00. Szczegóły w tekście: VIII Jarmark na Bartłomieja już w tę niedzielę.

* * *

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza na „Niedzielę na ludowo". Podczas imprezy odbędzie się Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych. Więcej informacji: Festyn „Niedziela na ludowo” w Starej Rozedrance. Druhowie zmierzą się w strażackiej „bojówce” .

* * *

O godzinie 12 w bazylice pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Różanymstoku odbędzie się koncert zorganizowany w ramach XV Festiwalu Moniuszkowskiego „Cztery Pory Roku”. Szczegóły w tekście: Festiwal Moniuszkowski zawita do Różanegostoku .

* * *

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego organizuje Jarmark Brzostowskiego. Impreza promująca produkty lokalne odbędzie się na boisku szkolnym w Sztabinie. Będą występy artystyczne i atrakcje dla dzieci. Będzie można znaleźć tam stoiska wystawiennicze rzemieślników, twórców ludowych i producentów artykułów spożywczych. Początek o godzinie 11.

* * *

Kalendarium w uzupełnieniu.

 

Facebook

Instagram