Wydarzenia i imprezy. Sokółka i powiat sokólski. SIERPIEŃ 2018

Wydarzenia i imprezy w Sokółce i powiecie sokólskim. SIERPIEŃ 2018

* * *

2 SIERPNIA

W Jacznie odbędzie się charytatywny „Piknik dla Olka”. Młody człowiek zmaga się z padaczką, potrzebne są środki na kosztowną rehabilitację. Początek o godz. 15. Szczegóły w tekście: Spotkajmy się w Jacznie na pikniku dla Olka!.

* * *

Startują Czwartki Kolarskie. 2 sierpnia odbędzie się pierwszy wyścig, kolejne zostaną rozegrane 9, 16, 23 i 30 sierpnia. Początek o godzinie 17. Więcej informacji w tekście: Czwartki Kolarskie w Sokółce.

* * *

4 SIERPNIA

W Kruszynianiach odbędzie się jedna z największych tatarskich imprez w regionie. Będą zapasy tatarskie i pokaz kickboxing, występy artystyczne i rekonstrukcja bitwy z 1683 roku. Szczegóły imprezy dostępne w tekście: Sabantuj 2018. Będzie rekonstrukcja, zapasy tatarskie, występy artystyczne i wiele innych.

* * *

9 SIERPNIA

Rowerowe ściganie w Sokółce: Czwartki Kolarskie w Sokółce.

* * *

12 SIERPNIA

Z Sokółki wyruszy Piesza Pielgrzymka Sokółka - Święta Góra Grabarka. Więcej informacji w tekście: Piesza Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę [PROGRAM].

* * *

16 SIERPNIA

Od 16 do 25 sierpnia trwać będzie XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Mocni w Duchu”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia rano z archikatedry białostockiej. Tego samego dnia pątnicy dotrą do Szudziałowa. Kolejny etap kończy się w Kuźnicy. Więcej informacji w tekście: Będą pielgrzymować do Ostrej Bramy. Pątnicy przejdą przez Sokólszczyznę.

* * *

19 SIERPNIA

Kabaret Paka, zespół Doxx i Trubadurzy wystąpią podczas tegorocznych XVII Dni Janowa. Ale to nie są jedyne atrakcje. W ramach imprezy odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Smaku „Borówka i Wrzosówka” oraz dożynki. Szczegółowy program imprezy dostępny jest w tekście: Dnia Janowa 2018 i Festiwal Smaku "Borówka i Wrzosówka" [PROGRAM].

* * *

25 SIERPNIA

Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Korycin 2018 odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia. Na tych, którzy odwiedzą Korycin w tych dniach, czeka masa atrakcji. A wśród nich koncerty między innymi zespołu Prymaki i Kurpie Zielone, pokaz i loty na paralotniach, rozgrywki w piłce błotnej, konkurs dojenia krów i wiele innych. Szczegóły w tekście:  Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Korycin 2018 [PROGRAM].

* * *

 

Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury i Arte Fundacja Kultury i Edukacji zapraszają na koncert "Kocha, lubi, szanuje...". W kawiarni "Lira" zabrzmią piosenki z lat międzywojennych i piosenki ludowe, obyczajowe, miłosne, zaręczynowe i weselne z Sokólszczyzny. Początek o godzinie 18.

Szczegóły w tekście: Kocha, lubi, szanuje. Koncert na bis 25 sierpnia w Sokółce. Warto tam być

26 SIERPNIA

W Sokółce odbędzie się Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich. Od 10.30 do 13.30 będzie trwała konferencja w kawiarni "Lira". Od godziny 10.00 będzie odbywał się pokaz strzelectwa z łuku oraz zapoznanie z historią łucznictwa. Wszystko to w parku przed kinem „Sokół”.

Więcej informacji w tekście:  Pokazy łucznicze, wystawa i konferencja, czyli Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich [PROGRAM]

* * *

VII Jarmark na Bartłomieja odbędzie się w Szudziałowie. Będzie prezentacja pieśni religijnych, zawody sportowe i degustacja słodkości. Początek o godzinie 13.

Szczegóły: Jarmark na Bartłomieja. Będą zawody sportowe i degustacja wypieków w "słodkiej stodole proboszcza"

* * *

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Majewie Kościelnym odbędzie się odpust. Mszy odpustową o godzinie 11 będzie przewodniczył arcybiskup senior Edward Ozorowski.

Później, na godzinę 12, zaplanowano festyn parafialny. Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych: wata cukrowa, popcorn, konkursy i zabawy. Zabawę uświetnią maskotki Pandy i Króla Juliana.

* * *

I Sokólski Turniej Gier odbędzie się w Sokółce. W programie: Retro granie na Amidze 500 i Xboxie pierwszej generacji; o godzinie 10 rozpoczną się zmagania w turnieju gier (Froza Horizon 3 i PES 2018); o godzinie 14 kino sferyczne (seanse o godz. 14.30, 15.15 i 16.00) oraz zajęcia artystyczne dla dzieci; o godz. 16 podsumowanie turnieju i wręczenie nagród.

Kalendarium w uzupełnieniu.

Facebook

Instagram