REKLAMA

 

Narciarki ze SkiTeamu kończą sezon zimowy [FOTO]

W zeszłą środę w Lesie Pietrasze w Białymstoku odbyły się ostatnie zawody narciarskie „Bieg pod górę” na resztkach zlodowaciałego śniegu. Podsumowano też zmagania w Podlaskiej Lidze Narciarskiej.

W sprintach tych rywalizowano dwukrotnie stylem klasycznym na odcinku 400 metrów. Suma czasu obu biegów decydowała o zajętym miejscu. Dość dobrze poradziły sobie narciarki ze SkiTeamu Sokółka.

W swoich kategoriach wiekowych Kamila Rećko - II-III kl. gimnazjum była czwarta, w klasach VI-VIII Julia Zajczyk druga, trzecia - Weronika Czeremcha, Magda Ignatowicz zajęła szóstą lokatę, Ewa Rećko była siódma, zaś Zuzi Czabatorowicz przypadło ósme miejsce. Swoja dobrą formę potwierdziła Ela Łowczecka, która wygrała kategorię klas IV i V. Natomiast Kasia Rećko uplasowała się tuż poza podium. Najmłodsze narciarki zostały sklasyfikowane w pierwszej szóstce - Marysia Borys w klasach III była szósta a Oliwia w klasach II zajęła czwartą lokatę.

Główny organizator zawodów, Podlaski Okręgowy Związek Narciarski w Białymstoku, dokonał również podsumowania Podlaskiej Ligii Narciarskiej. Do klasyfikacji generalnej były brane pod uwagę trzy starty z czterech. Po raz kolejny dziewczynki SkiTeamu Sokółka udowodniły, że są w gronie najlepszych narciarek na Podlasiu, a także są trzecią sztafetą w Polsce. Ten ostatni sukces osiągnęły w ubiegłym tygodniu podczas Finału Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym w Białce Tatrzańskiej.

W klasyfikacji generalnej Podlaskiej Ligii Narciarskiej klas VI i VII Puchar oraz tytuł mistrzowski otrzymała Weronika Czeremcha ze Starej Kamionki. Trzecie miejsce na podium przypadło Julii Zajczyk z Malawicz. Magda Ignatowicz zajęła czwarte miejsce, Zuzia Czabatorowicz piąte (obie SP Malawicze), zaś Ewa Rećko uplasowała się na szóstej pozycji. W klasach gimnazjalnych najlepiej wypadła Kamila Rećko, którą sklasyfikowano na trzecim miejscu. Natalii Fiedorec przypadła siódma lokata a Monice Szomko miejsce ósme w rankingu.

W kategorii klas IV i V zdecydowanie wygrała Ela Łowczecka z Malawicz, dla której puchar najlepszej narciarki wręczył przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Kasi Rećko ze Starej Kamionki przypadło drugie miejsce. W kategorii klas III pewnie wygrała uczennica SP w Malawiczach - Maria Borys, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Natomiast w kategorii klas II i młodsi Oliwię Borys z Malawicz sklasyfikowano na czwartym miejscu. Najlepszej szóstce w każdej kategorii wiekowej oprócz pucharów, medali i dyplomów POZN ufundował cenne nagrody. Natomiast w klasyfikacji generalnej startujących szkół bardzo dobrze wypadły Szkoły Podstawowe z Malawicz i Starej Kamionki, które znalazły się w gronie trzech najlepszych szkół na 21 startujących. SP Malawicze zajęła drugie miejsce, zaś SP Stara Kamionka - miejsce trzecie.

Trener SkiTeamu Sokółka - Piotr Zaręba - bardzo dziękuję wszystkim zawodniczkom za ciężką pracę, która przyniosła wymierne efekty. Po krótkim okresie przejściowym narciarki zamienią narty na nartorolki i będą solidnie przygotowywać się do narciarskiego sezonu bezśnieżnego, startując w zawodach nartorolkowych.

opr. (mby)

Sukcesy sokólskich narciarek (P. Zaręba):

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram