REKLAMA

 

Sukcesy sokólskich szachistów na Mistrzostwach LZS [2 x FOTO]

(LUKS Orient Sokółka)

W zeszły weekend szachiści z dwóch sokólskich klubów Akademii Sportów Umysłowych oraz LUKS Orient rywalizowali na Mistrzostwach LZS Województwa Podlaskiego w Danówku.

Akademia Sportów Umysłowych

Kolejny weekend był dla młodych szachistów Akademii Sportów Umysłowych Sokółka sprawdzianem umiejętności szachowych. W ostatniej rundzie Podlaskiej Szkolnej Ligi Szachowej Cyryl Pac, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce, zajął 2. miejsce z wynikiem 6 pkt. Do pierwszego miejsca zabrakło 0,5 pkt.

Natomiast w niedzielę ekipa  złożona z 17 szachistów wystartowała w Mistrzostwach LZS Województwa Podlaskiego w Danówku koło Grajewa. W turnieju grało 148 szachistów w wieku od lat 4 do 83 lat. Najmłodsza szachistka jak i najstarsza reprezentowały Łomżę. Turniej rozgrywano przez 9 rund w tempie szachów szybkich 15 minut na partię dla zawodnika.

Wyniki szachistów ASU Sokółka uzyskane w turnieju:
1. Sebastian Supeł; 4 pkt ucz. SP Janów -  Złoty medal w kategorii chłopców do lat 7
2. Weronika Supeł; 5 pkt, ucz. SP Janów – Brązowy medal w kat. Dziewcząt do lat 10
3. Szymon Dereszkiewicz; 6pkt, ucz. SP Janów – Brązowy medal w kat. Chłopców do lat 10

Pozostali szachiści zdobyli pkt.:

Krystian Burak; SP Janów – 6 pkt (6 zwycięstw z 9 partii)

Stefan Maliszewski; SP Krynki – 5 pkt
Benito Schiro; SP 1 Sokółka- 5 pkt
Sebastian Pryzmont; SP Janów – 5 pkt
Hubert Pryzmont; SP Janów – 5 pkt
Maksymilian Szlis; SP 2 Sokółka -  5 pkt
Dawid Sosnowski; Gimnazjum Janów -  5 pkt
Cyryl Pac; SP 1 Sokółka – 4,5 pkt

Magdalena Wiszowata; SP 3 Sokółka – 4 pkt
Oliwier Wysocki; SP Janów – 4 pkt
Oliwia Bochenko; SP 2 Sokółka – 3 pkt

Debiutanci szachowi:
Aleksandra Żukiewicz; SP 2 Sokółka -3pkt
Nikola Żukiewicz; SP2 Sokółka- 3pkt
Paweł Kucharewicz; Przedszkolak – 2pkt

Organizatorzy ugościli wszystkich uczestników oraz opiekunów bigosem, ciastem, kawą, herbatą. Szachiści otrzymali dodatkowo słodkie wyroby mleczne Spółdzielni Mlekpol w Grajewie - informuje Józef Bochenko z ASU Sokółka.

* * *

LUKS Orient Sokółka

Zawodnicy LUKS Orient Sokółka, w liczbie 21 reprezentantów (Gr A: 4 zawodników, Gr B: 17) rywalizowali z powodzeniem na szachownicach w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w szachach szybkich w Danówku i zdobyli pięć medali.

Wyniki zawodników z LUKS Orient Sokółka:
Aleksandra Stupak (Dz 7) - złoty,
Patrycja Hapoń (Dz 7) - srebrny
Karina Miron (Dz 16) - srebrny
Norbert Kopeć (Ch 16) - srebrny
Adrian Pieszko (Ch 7) - brązowy.

Puchar dla najmłodszego zawodnika wśród chłopców otrzymał: Jan Mudrewicz.

Wielu zawodników z LUKS Orient ponownie udowodniło, że rosnąca forma nie jest przypadkiem. Klub reprezentowali jeszcze: w grupie A: Jerzy Obuchowicz, Robert Górka. W grupie B: Bartosz Stupak, Weronika Lisowska, Piotr Hapoń, Iga Miron, Gabriela Hapoń, Zuzanna Grygorczuk, Nicolas Wierzbicki,  Kornel Woronko, Jan Giełażyn, Łukasz Szydłowski, Ewa Mudrewicz, Dominika Górka, Filip Górka.

Za te sukcesy odpowiadają: Instruktor FIDE Tomasz Kozłowski, Karol Milewski, Kacper Widelski, Wojciech Miakisz.

Organizatorzy oprócz pucharów, medali i nagród dla najlepszych, zadbali o upominki i poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Po zmaganiach przy szachownicy, liczna grupa zawodników z rodzicami spędziła czas na aktywnym wypoczynku w „Krainie Krasnoludków", przy kiełbasce z ogniska, jeżdżąc na kucykach, jak też pływając na tratwie.

Władze LUKS Orient Sokółka serdecznie dziękują staroście sokólskiemu Piotrowi Rećko i powiatowi sokólskiemu za dofinansowanie autokarowego wyjazdu. Klub pokrył koszty wpisowego i część kosztów transportu. Rodzicom należą się podziękowania za opiekę, doping i zdjęcia - pisze w mailu do redakcji Wojciech Zajkowski z LUKS Orient Sokółka.

Organizatorami zawodów w Danówku byli: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, wójt gminy Grajewo, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

opr. (mby)

Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS (ASU Sokółka):

Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS (LUKS Orient Sokółka):

REKLAMA

 

Facebook

Instagram