Udane zawody szczypiornistów z sokólskiej „Zawodówki” [FOTO]

(ZSZ w Sokółce)W zeszły wtorek na hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Piłce Ręcznej Chłopców o Puchar Starosty Sokólskiego. Siatkarze z sześciu szkół walczyli o tytuł najlepszych w powiecie. Drugie miejsce zajęli tam sportowcy z sokólskiej „Zawodówki”. Ulegli tylko drużynie z Dąbrowy Białostockiej.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie powiatowe szkoły ponadgimnazjalne: gospodarz, czyli Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz Zespół Szkół w Suchowoli.

Piłkarze ręczni ZSZ spisali się rewelacyjnie, pokonując w pierwszym meczu ZS Suchowola 9:1 i remisując w drugim z ZSR Sokółka 9:9, co dało pierwsze miejsce w grupie i awans do finału.

Wprawdzie w meczu o mistrzostwo zespół z „Zawodówki”wyraźnie uległ gospodarzowi - ZS Dąbrowa Białostocka (4:16), ale osiągnięcie drugiego miejsca jest i tak dużym dokonaniem - pisze w mailu Grzegorz Zalewski, dyrektor ZSZ w Sokółce.

Skład zespołu: Kamil Kucharewicz, Marek Lewosz (obaj IV Tm), Rafał Andruszkiewicz, Dawid Czajkowski, Piotr Daszuta (wszyscy III Tm), Damian Kościński, Adam Lingo (obaj III wz), Dominik Jakimowicz, Adrian Rogalski (obaj II Tm), Rafał Kozłowski (I Tfi).

Trener: Tomasz Leszkowicz.

Klasyfikacja generalna:

1. miejsce - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej
2. miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce
3. miejsce - Zespół Szkół CKR w Janowie
4. miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
5. miejsce - Zespół Szkół w Suchowoli
6. miejsce - Zespół Szkół w Sokółce

opr. (mby)

Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Piłce Ręcznej Chłopców (ZSZ w Sokółce):

Facebook

Instagram