ŻUBROFFKA w Suchowoli

Zbliża się suchowolska odsłona 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA 2019.

Już 6 grudnia o godzinie 17:30 w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli będzie można zobaczyć blok pięć filmów krótkometrażowych, których reżyserzy pochodzą z Białorusi. Będą to takie produkcje jak:

- Souls Dead, Viktor Krasovsky, Belarus 2016, 28'
- Imitation, Sasha Stelchenko, Belarus/Czech Republic 2016, 17'
- Honest Look, Dima Diedok, Belarus, 18'
- From a Great Height, Vlada Senkova, Belarus/Russia 2017', 16'
- The Real American, Darya Zhuk, Belarus USA 2015, 13'

Festiwal jest ŻUBROFFKA marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!
Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra.

opr. (mby)

Facebook

Instagram