REKLAMA

 

Na 30 pojazdów wykryto 25 wykroczeń. Akcja „Prędkość” w regionie

W ostatni piątek na drogach powiatu oraz województwa kierowcy mogli spotkać więcej patroli policji. Było to związane z akcją „Prędkość”, która skupia się eliminowaniu z ruchu drogowego kierowców prowadzących auta z nadmierną prędkością. Jak ten dzień minął w regionie?

- Podczas piątkowych działań policjanci skontrolowani ponad 30 pojazdów. Ujawniono 25 wykroczeń, w tym 20 przekroczeń prędkości. Zatrzymano cztery dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy w związku z kierowaniem pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu – tłumaczy sierżant Ewelina Wiśniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Według analiz policjantów ruchu drogowego od 1 stycznia do końca listopada doszło do 80 wypadków, których powodem była nadmierna prędkość.

Tylko minionej doby policjanci zatrzymali 12 sprawców przestępstw, w tym trzech nietrzeźwych kierowców. Na drogach doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych, interweniowali 672 razy - informuje Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji. 

(or)

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram