Młodzi ludzie z wizytą w ZSZ [FOTO]

Ostatnia przed odwołaniem zajęć szkolnych wizyta studyjna w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce odbyła się 6 marca. Szkołę odwiedziła młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Babikach, pod opieką Rafała Czarneckiego.

Przybyli goście rozpoczęli pobyt od szkolnej pracowni komputerowej, gdzie dyrektor Grzegorz Zalewski wraz z wicedyrektorem szkoły - Lechem Czarnowiczem przedstawili uczniom ofertę edukacyjną szkoły, praktyki zagraniczne we Włoszech, na Malcie i praktyki krajowe w ramach projektów realizowanych przez powiat sokólski.

Następnie uczniowie przeszli do budynku Pracowni Ćwiczeń Technicznych, gdzie kierownik Mirosław Wojciech Osial zapoznał ich z możliwościami kształcenia praktycznego i oprowadził ich po pracowniach, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne.

Jerzy Szymaniuk zaprezentował działanie programów komputerowych pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), a także próbne wydruki z drukarki 3D.

Następnie uczniowie udali się do pracowni fryzjersko-kosmetycznej, gdzie Elwira Zabłocka i Irena Szczęsnowicz zapoznały ich z profilem fryzjersko-kosmetycznym szkoły, a goście własnoręcznie wykonali z materiałów ekologicznych mydełka i skorzystali z zabiegów fryzjerskich - informuje Grzegorz Zalewski, dyrektor ZSZ w Sokółce.

opr. (mby)

{gallery}/2020/03/marzec4/23gb{/gallery}

Facebook

Instagram