Poznaliśmy kandydatów w tegorocznym plebiscycie SOKOŁY 2020, organizowanym przez Stowarzyszenie Towarzystwo Ziemia Sokólska.
Nominowano kilkadziesiąt osób, na które głosować będzie można za pomocą sondy internetowej zamieszczonej na portalu iSokolka.eu (w kolumnach po lewej i prawej stronie; można oddać tylko jeden głos na kandydata w poszczególnych kategoriach!) oraz za pośrednictwem kuponów, które znajdą się w numerach 191 i 192 gazety INFO Sokółka. Kupon po wypełnieniu należy wrzucić do urny w holu Starostwa Powiatowego (Sokółka, ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 8).
Głosowanie rozpoczyna się dziś (21 lutego), a kończy 6 marca.
Laureatów poznamy do 13 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi na łamach INFO Sokółka - w wydaniu papierowym, na stronie internetowej oraz na Facebooku - oraz na portalu iSokolka.eu.
W skład kapituły wchodzą: przedstawiciel organizatora (Wydawca INFO Sokółka - Stowarzyszenie Towarzystwo Ziemia Sokólska), przedstawiciel patrona medialnego iSokolka.eu, a także przedstawiciel laureatów Plebiscytu z 2019 roku.
Zwycięzcy Plebiscytu otrzymają pamiątkowe statuetki oraz nagrody, które zostaną wręczone podczas gali podsumowującej Plebiscyt. Zachęcamy do głosowania!
Kandydaci w poszczególnych kategoriach:
OSOBOWOŚĆ
1. Wiesława Burnos - członek Zarządu Woj. Podlaskiego - ambasadorka regionu, społecznik
2. Henryk Cudnik - Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI w Sokółce- - za serce dla seniorów
3. Mariusz Dąbała - szef kuchni w „Karczmie pod Sokołem" - brązowy medalista Ika Culinary Olimpics Stuttgard 2020
4. Marek Karp - artysta, autor projektu rzeźb bł. ks, J. Popiełuszki, św. Jana Pawła II w Suchowoli
5. Paweł Łabanowicz – sołtys Zubrzycy Wlk., społecznik
6. Grzegorz Ryżewski – historyk, główny specjalista w NID, z pasją przybliża historię lokalną
7. Barbara Wnukowska - za to jak walczy z chorobą i oswaja temat nowotworu wśród lokalnej społeczności
8. Piotr Zieziula - sołtys wsi Jurasze - społecznik
DOBROCZYNNOŚĆ
1. Ewelina Bandzińska - Stowarzyszenie „Q pomocy" - społecznik
2. Małgorzata Karczewska - nauczyciel ZS w Suchowoli - szef sztabu WOŚP
3. Bożena Rećko - nauczyciel, wychowawca i terapeuta w SOSW - za ogromne serce do dzieci
4. Barbara Sawicka - przewodnicząca koła terenowego PZN - społecznik
5. „Skrawek Nieba" Anna Bronicka i Małgorzata Paszko - akcje na rzecz potrzebujących
6. Stowarzyszenie „KŁADKA" - Teresa Grusza i Teresa Starosta - działania na rzecz potrzebujących
7. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce - działania na rzecz seniorów
8. Maciej Sulik - MGOK w Dąbrowie Białostockiej – społecznik
9. Złombol Żuliki Sokółka - Łukasz Tochwin - za innowacyjne podejście do pomagania
KULTURA
1. Biblioteka Publiczna w Sokółce - całokształt działań na rzecz popularyzacji kultury i czytelnictwa
2. Cyrkplozja i Anna Wojszel - grupa z różanostockiego SOW łącząca elementy sztuki cyrkowej z fire show
3. Ewa Dębko - prowadzi z sukcesami Powiatowy Zespół Regionalny „Jemioła", osoba wielu talentów
4. Adam Matyszczyk - dokumentuje życie dekanatu prawosławnego
5. Krzysztof Promiński - Klub Historyczny im. F. Potyrały „Oracza" - przybliża lokalną historię
6. Elżbieta Rapiej - GOKiS Kuźnica - aktywizuje kulturalnie lokalną społeczność
7. Katarzyna Sadowska - za sukces w budowaniu jednej z atrakcji Podlasia - Park Kulturowy - Korycin Milewszczyzna
8. Cecylia Szczawińska - „Krynki - historia, miejsca, ludzie” - dzieli się swoją ogromną wiedzą nt. lokalnej historii
NAUCZYCIEL
1. Anna Dorota Cilulko - ZSR w Sokółce - zawsze serdeczne podejście do uczniów
2. Ewa Firs - nauczyciel LO w Sokółce - za wprowadzanie młodzieży w meandry mediów
3. Grupa nauczycieli realizujących przedsięwzięcie PRZYSTANEK NADZIEJA: Krystyna Stefanowicz, Elżbieta Szomko, Joanna Gejdel, Katarzyna Rabiczko, Edyta Kondrat, Joanna Wołyniec, Lucyna Śliżewska, Sylwia Szomko i Marta Olechno - działania na rzecz potrzebujących
4. Katarzyna Zalewska - nauczyciel SOSW - za wyjątkowo ciepły, a jednocześnie profesjonalny stosunek do niepełnosprawnych wychowanków
5. Piotr Zaręba - nauczyciel wf w St. Kamionce - sukcesy sportowe w narciarstwie biegowym
SUPERPRACODAWCA
1. Genes Zakład Wyrobów Gumowych Eugeniusz Mieczkowski
2. Gospodarstwo Ogrodnicze – Wilczewscy
3. Metal-Fach
4. PHU Konar Wojciech Stasiełuk
5. Sokółka Okna i Drzwi
SPORT
1. Róża Asanowicz - UKS Boxing Sokółka, akademicka mistrzyni MP 2019
2. Dorota Kozaczyńska - nauczyciel w SOSW – popularyzatorka sportu i aktywności wśród wychowanków SOSW
3. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - za wyniki na polu piłki ręcznej
4. Łukasz Lenkiewicz (prezes), Krzysztof Stelmaszek (wiceprezes), Samuel Tomar (trener) KS Sokół Sokółka 1946 - autorzy sukcesu - wejście klubu do IV ligi
5. Michał Łabieniec - piłkarz KS Sokół Sokółka 1946
6. Krystian Markowski - UKS Mikolo Sokółka, biegacz
7. OSP w Zubrzycy Wielkiej – IV msc. w MP w Sporcie Pożarniczym
8. Mieczysław Sołowiej - prezes LKS Dąb Dąbrowa Białostocka - działania na rzecz klubu
9. Mariusz Stefanowicz - prezes LUKS Krynki - działania na rzecz klubu
opr. (mby)