„Jak nie czytam, jak czytam” [FOTO]

7 czerwca Filia nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce we współpracy z Przedszkolem nr 3 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jest to najpopularniejsza inicjatywa czytelnicza w Polsce. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję lektury książek dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu. Przedsięwzięcie cieszy się popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy, pozbawiony ideologicznych, czy politycznych podtekstów charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

W miniony piątek we wspólnym, głośnym czytaniu wzięły udział grupy: Misiów i Tygrysków, wraz z paniami Marylą Łuckiewicz i Alicją Karawaj. W trakcie spotkania każdy z małych uczestników miał okazję obejrzeć piękne, kolorowe książeczki o przygodach swoich ulubionych bajkowych bohaterów. W magiczny świat książkowych opowieści wprowadziły dzieci dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce Joanna Bienasz, oraz czytelniczka Teresa Żukowska. Przedszkolaki z chęcią wsłuchały się w baśnie braci Grimm oraz zabawne wierszyki o alfabecie.

W kolejnej części spotkania, każde dziecko mogło przenieść się do magicznego świata wróżek i czarownic za pomocą czarodziejskich przebrań. Wspólnie z paniami bibliotekarkami: Małgorzatą Godlewską, Martą Bielską i Gabrielą Reut dzieci przystąpiły do zabawy chustą animacyjną oraz do odgadywania bajkowych zagadek. Na zakończenie zajęć odbyła się krótka sesja fotograficzna, a każdy uczestnik otrzymał zakładki do książek oraz kolorowankę z bajki.

Organizatorzy dziękują za liczny udział w akcji, uważne słuchanie, wspólną zabawę, a przede wszystkim odwiedziny naszej biblioteki z rodzicami i wypożyczenie książeczek, które przypadły do gustu w trakcie wspólnego czytania.

opr. (pb)

Facebook

Instagram