Książka zamiast smartfona. Czytelnicza akcja w Starej Rozedrance [FOTO]

W czerwcu filia biblioteczna i Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Na początku odbyła się część artystyczna ph. „Obudź w sobie pasję czytania”. Dzieci i młodzież opowiedziały w zabawny i pouczający sposób o walorach czytania, zarówno literatury pięknej, jak i popularnej.

Następnie uczniowie przebrani za baśniowe postacie zachęcali najmłodszych do sięgania po książki i oderwania się od sprzętów elektronicznych. Wraz z pozostałymi uczniami rozwiązali także "bajkokrzyżówkę".

Kolejnym etapem spotkania było plenerowe czytanie ulubionych książek, połączone z dodatkowymi atrakcjami. Uczniów podzielono na grupki tematyczne. Utworzyły się grupy: „Czarodziejskich książkowych kapeluszy”, „Peleryn czytelniczej mocy”, „Pszczółek”, „Parasolek”, „Czytających w piaskownicy”, a przedszkolaczki wraz z nauczycielami utworzyły grupkę „Maluszków na kocykach”.

Dodatkowymi atrakcjami były kolorowe stemple, przy pomocy których dzieci utworzyły na kartkach słowo „Czytam”. Natomiast chusta animacyjna pozwoliła dzieciom na wesołą zabawę z kolorami.

Udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przypomniał wszystkim  jak ważna jest książka oraz na nowo obudził w młodych ludziach pasję do czytania.

Zajęcia powstały we współpracy Filii Bibliotecznej w Starej Rozedrance oraz Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance - informuje w mailu przesłanym do redakcji Krystyna Marcinkiewicz z filii bibliotecznej w Starej Rozedrance.

opr. (mby)

Facebook

Instagram