Drużyna z sokólskiej „Dwójki” zakwalifikowała się do finału Krajowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [FOTO]

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów sokólskiej „Dwójki” w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

10 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sokółce odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Każdy uczestnik Turnieju rozwiązywał test składający się z 25 pytań ogólnych, dotyczących zasad ruchu drogowego i 10 pytań tzw. „krzyżówek” oraz wykonywał zadanie praktyczne: jazdę rowerem po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zwyciężyły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce, które reprezentowały powiat w finale wojewódzkim.

14 maja w Białymstoku odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna I w składzie: Maria Boćkowska, Oliwia Bochenko, Jakub Rećko i Sebastian Michałowski zajęła II miejsce.

Ogromnym sukcesem zakończył się dla nas finał wojewódzki  Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbył się dwa dni później. Drużyna w składzie: Rafał Pyłko, Mateusz Łysik, Szymon Karpowicz zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo podlaskie w finale krajowym, który odbędzie się 4-7 czerwca w Mikluszowicach (woj. małopolskie). Ponadto Rafał Pyłko zdobył tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

Opiekunami i nauczycielami przygotowującymi do turnieju są Teresa Nietupska i Dorota Romanowicz.

Głównym organizatorem turnieju był starosta sokólski, który jednocześnie ufundował puchary, medale i nagrody rzeczowe zwycięzcom turnieju. Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Sokółce oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.