Na stoku, w kinie, na kuligu... [FOTO]

W miniony piątek zakończył się tegoroczny, zimowy wypoczynek „Ferie w Mieście 2019". W dwóch turnusach wzięło udział 95 młodych obozowiczów z roczników 2006-2012.

W czasie wspólnych spotkań dzieciaki brały udział w licznych, arcyciekawych zajęciach, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w różnych zamkniętych obiektach naszego województwa.

W tym roku w programie każdego turnusu znalazły się: spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych: Strażą Graniczną, Policją oraz Strażą Pożarną; wizyta w Malawiczach Dolnych – narty biegowe, kulig z zaprzęgiem konnym oraz ognisko z kiełbaskami; wycieczka do Białegostoku – warsztaty w Muzeum Wojska Polskiego, zabawy na trampolinach w Jumper Parku, pokaz karate (II turnus) oraz pizza; całodniowa zimowa eskapada na śnieżne stoki czyli WOSiR Szelment z wszystkimi swoimi atrakcjami - narty zjazdowe; wizyta w krainie zabaw „Odjazdowo"; seans filmowy w Kinie „Sokół".

Ponadto dzieci brały udział w zajęciach tematycznych związanych z ich przynależnością grupową tj.: zajęciach na krytej pływalni OSiR Sokółka – gry i zabawy w wodzie, wodny tor przeszkód w drugim tygodniu ferii; zajęciach tanecznych zumby z instruktorem oraz wspólnych zabawach oraz zajęciach na lodowisku miejskim.

Opiekę nad dziećmi sprawowali: Anna Lisowska oraz Krzysztof Zaniewski – kierownicy wypoczynku, Inessa Tokhvin, Paulina Sawicka, Zdzisław Sidorowicz, Krystian Markowski, Irena Pawłowska i Piotr Kirpsza – wychowawcy wypoczynku.

Organizatorami półkolonii byli: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce i Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Wypoczynek odbywał się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii - informuje Paulina Sawicka z OSiR w Sokółce.

opr. (mby)

„Ferie w Mieście 2019" (osir.sokolka.pl):

Facebook

Instagram