Spotkanie z logopedą w sokólskiej bibliotece [FOTO]

Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gryszel - logopedą z Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej w Sokółce. Tematem spotkania był rozwój mowy u małego dziecka.

Małgorzata Gryszel podpowiedziała na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie ćwiczenia należy wykonywać, aby stymulować rozwój mowy u maluchów. Swój wykład poparła ciekawymi przykładami, które każdy rodzic może wykonywać z własną pociechą podczas codziennej zabawy.  

Prowadząca zaproponowała szereg ćwiczeń, "gadżetów", pomocy obrazkowych oraz audiowizualnych, które znacząco wspomagają rozwój prawidłowej mowy. Są to m.in.: plastikowa słomka, wata, świeczki do tortu, czyli przedmioty znajdujące się w każdym domu.

Logopeda zainteresowanym rodzicom poleciła również książki edukacyjne, pomocne przy ćwiczeniach z dziećmi, np.: "Zaczynam mówić" i "Już mówię" Iwony Michalak-Widery oraz "Moje pierwsze czasowniki" autorstwa Agnieszki Fabisiak-Majcher i Elżbiety Ławczys. W następnym roku kalendarzowym Biblioteka Publiczna również planuje spotkania z specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, które będą skierowane zarówno do rodziców jak i nauczycieli - informują Ewelina Kaźmierowicz i Beata Grecka z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

opr. (mby)

Facebook

Instagram