Szachiści podsumowali turniej [FOTO]

W dniach 2 i 3 grudnia dziewięciu szachistów Akademii Sportów Umysłowych Sokółka uczestniczyło w IV Otwartym Turnieju Klasyfikacyjnym „Pola nadziei”. Turniej został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Celem turnieju było wsparcie międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”. Wpisowe z turnieju zostało przekazane Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

Jest to jedyne w północno-wschodniej Polsce Domowe Hospicjum dla Dzieci prowadzone od 2009 roku. Dzięki tej opiece, nieuleczalnie chore dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać i żegnać się z bliskimi w swoich domach.

W turnieju wystartowało 88 szachistów. Najmłodszy zawodnik miał lat 5, a najstarszy gracz - 33 lata. Turniej rozegrano na dystansie siedmiu rund z czasem gry na partię jedna godzina dla zawodnika. Sędzią głównym był sędzia klasy państwowej Józef Bochenko przy pomocy sędziów asystentów Marka Chilkiewicza i Karola Busińskiego. Dyrektorem turnieju była Kamila Klimaszewska.

Wyniki reprezentantów ASU Sokółka:
turniej A (zawodnicy z rankingiem 1600 do 1900):
kat. II - Weronika Supeł; pkt 4 – miejsce 10.
kat. III - Stefan Maliszewski; pkt 3,5 – miejsce 11.
kat. III - Krystian Burak; pkt 2,5– miejsce 16.
kat. III - Cyryl Pac; pkt 2– miejsce 18.

Turniej B (zawodnicy z rankingiem 1100 do 1400):
kat. IV - Dawid Sosnowski; pkt 5 – miejsce 7
kat. IV - Magdalena Wiszowata; pkt 4 – miejsce 25.; zdobyła III kategorię szachową
kat. V - Sebastian Supeł; pkt 3,5 – miejsce 29.; zdobył IV kategorię szachową
kat. IV - Maksymilian Szlis ; pkt 3 – miejsce 33.

Turniej VIP (opiekunowie niepełnoletnich szachistów):
Kat.III - Krzysztof Maliszewski , pkt 4 – miejsce 4.

Wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe i dyplomy. Podziękowania należą się rodzicom szachistów za dowiezienie i opiekę nad szachistami - reprezentantami Akademii Sportów Umysłowych Sokółka - w czasie turnieju - informuje w mailu do redakcji trener ASU Sokółka Józef Bochenko.