REKLAMA

 

W festiwalu uczestniczyli po raz pierwszy [FOTO]

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce po raz pierwszy brali udział w tegorocznej edycji Festiwalu Młodzieży Bez Granic, który odbywał się w zeszłym tygodniu w Różanymstoku.

Szesnastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w licznych warsztatach: perkusji alternatywnej, warsztatów wokalno- teatralnych, akrobatyki cyrkowej, żonglerki, parkour, bębny i muzyka zachodniej Afryki, warsztaty plastyczne, jazda konna jak również w wielu koncertach i pokazach. Koncerty zagrali: Radio Varna (Polska), Bum Bum Orkestra (Polska), Buda Folk Band (Węgry).

Młodzież uczestniczyła w pokazach grupy rekonstrukcyjnej przedstawiającej jazdę tatarską i husarię. W trakcie pokazów publiczność mogła podziwiać umiejętności posługiwania się łukiem, szablą, kopią husarską.

Ostatniego dnia Festiwalu po koncercie swoje umiejętności przedstawiła grupa Cyrkplozia z SOW w Różanymstoku, która zajmuje się różnymi dziedzinami kuglarskimi - jazda na monocyklu, szarfa akrobatyczna, żonglerka piłkami i maczugami. Grupa zaprezentowała się również w pokazie fire show, który wywarł ogromne wrażenie na publiczności.

Festiwal Młodzieży bez Granic był bardzo dobrze zorganizowany, a młodzież biorąca udział w Festiwalu w pełni usatysfakcjonowana - pisze w mailu do redakcji Grzegorz Gudalewski z ZSR w Sokółce.

opr. (mby)

Młodzież z ZSR na Festiwalu Młodzieży Bez Granic (ZSR w Sokółce):

 

REKLAMA

 

Facebook

Instagram