REKLAMA

 

Informatyka po angielsku

(ZSZ w Sokółce)

W Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbył się Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla techników - „It in English - technologia informacyjna w języku angielskim” organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej. Brali w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce.

W konkursie wzięło udział 80 uczestników z 12 techników z województwa podlaskiego. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu języka angielskiego w branży informatycznej, rozwiązując zadania testowe i otwarte. Ponadto po części konkursowej uczestnicy wysłuchali prelekcji dr inż. Tomasza Grzesia z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Sztuczna inteligencja - czy ludzie są jeszcze potrzebni?” oraz mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce w składzie: Krzysztof Trochim (III TI), Kamil Wysocki (III TI), Sylwester Olechno (IV TI) i Konrad Stasiulewicz (IV TI). Uczestnikom dziękuję za poświęcony czas podczas przygotowań do konkursu.

Uczniów do konkursu przygotowała Aneta Tymińska.

opr. (mby)

Tags:

REKLAMA

 

Facebook

Instagram