REKLAMA

 

Duży sukces sportowców z Sidry [FOTO]

(SP w Sidrze)

Pod koniec lutego w Dąbrowie Białostockiej rozegrany został finał grupy północnej w piłce ręcznej. Młodzież Szkoły Podstawowej w Sidrze nie zawiodła oczekiwań. Dziewczęta w półfinale pokonały SP 7 Suwałki oraz SP Lipsk zajmując w swojej grupie I miejsce, chłopcy zaś pokonali SP7 Suwałki i ulegli SP 3 Augustów zajmując w swojej grupie II miejsce.

Obu zespołom dało to awans do rozgrywek finałowych rozegranych w w dniu 25 lutego. Po zaciętej walce chłopcy zajęli ostatecznie 4. miejsce, a dziewczęta 3. miejsce w finale grupy północnej.

Niestety nie udało się wywalczyć awansu do finału wojewódzkiego, ale i tak nauczyciele i trenerzy są dumni z postawy zawodników i zawodniczek, bo jako jedyna wiejska szkoła SP w Sidrze znalazła się w gronie finalistów grupy północnej, a w dodatku musieli stawić czoła szkołom sportowym o znacznie większej liczbie uczniów, niejednokrotnie liczących ponad 1000 uczniów, co w porównaniu z małą sidrzańską szkołą jest ogromnym sukcesem.

Dziewczęta zajmując trzecie miejsce, a chłopcy czwarte w grupie północnej zostali sklasyfikowani w województwie na miejscu odpowiednio 9-12 miejscu (dziewczęta) oraz 13-16 miejscu (chłopcy)

Opiekunem obu drużyn jest nauczyciel w-f Andrzej Klim.

opr. (mby)

Drużyny z Sidry (ZS w Sidrze):

Tags:

REKLAMA

 

Facebook

Instagram