Niektórym może się wydawać, że Lipsk to miejsce spokojne i senne, a czasami nawet wieje tu nudą. Jak bardzo można się mylić. Dla niewtajemniczonych to może być zwykłe miasteczko, ale wystarczy otworzyć szerzej oczy, wsłuchać się w szum lip i odgłosy, które znad Biebrzy przynosi wiatr, żeby przeżyć fascynującą przygodę.
Towarzystwo Przyjaciół Lipska informuje, że 14 lipca (środa) planowana jest premiera mobilnej gry terenowej. Jest to pierwsza taka inicjatywa realizowana w regionie, służąca promocji gminy Lipsk, jej historii, kultury i walorów przyrodniczych. Gra jest ciekawą formą zwiedzania miasta i poznawania jego atutów. Działanie zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.
Tytuł gry to „Czarna perła”. Rozpocznie się ona o godzinie 17 na placu przy LOLI (ul. Szkolna 4). Żeby zagrać, należy pobrać aplikację ActionTrack na telefon komórkowy i pobrać kod QR dostępny w dniu premiery. Orientacyjny czas trwania zabawy to od półtorej do dwóch godzin.
Gra przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi (osoby niepełnoletnie mogą w niej uczestniczyć pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych), turystów, młodzieży. Przewidziano nagrody rzeczowe dla 20 zdobywców najwyższych wyników. Gracze mogą rywalizować indywidualnie, mogą być też wspierani przez osoby towarzyszące. W przypadku drużyny, nagroda zostanie przekazana jej liderowi. Udział jest bezpłatny.
Wymogiem wzięcia udziału w grze jest: posiadanie smartfona/tabletu z systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) lub Android (w wersji 6.0 i wyższej), uruchomioną funkcją GPS, zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore), mobilnym dostępem do internetu oraz włączoną usługą lokalizacji.
Gracz wciela się w rolę detektywa Maksa poszukującego tajemniczej postaci i niezwykle cennej czarnej perły.
Aby wygrać, trzeba odnaleźć zaginionego Bernarda Bonda i czarną perłę na podstawie wskazówek, które będzie można zdobywać podczas trasy gry. W trakcie wędrówki czeka na niego szereg zadań i wyzwań, zarówno sprawdzających wiedzę o naszym mieście, aktywizujących oraz skłaniających do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.
opr. (or)