REKLAMA

 

„Malowane mapy″. Wystawa w Krynkach

Wystawa odbędzie się w Galerii Krynki (iSokolka.eu)

Fundacja Villa Sokrates zaprasza na wystawę fotografii pt. „Malowane mapy″ autorstwa Wojciecha Prażmowskiego.

Wojciech Prażmowski (urodzony w 1949 r. w Częstochowie) – fotografią zajmuje się od roku 1968 (udział w Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Artystycznej w Częstochowie). Ukończył Szkołę Fotografii Twórczej w Brnie w roku 1975 i Państwową Wyższą Szkołę Filmowa, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Do chwili obecnej uczestniczył w ponad trzystu wystawach fotograficznych w kraju i zagranicą. Od roku 1977 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Śląski. Reprezentuje nurt fotografii kreacyjnej. Jest twórcą „foto – obiektów”. Jego prace są w zbiorach m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Śląskie w Katowicach, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Strieped House Museum of Art w Tokio, Lauder Foundation  New York. Wykłada fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi i ASP w Warszawie.

Otwarcie wystawy odbędzie się 17 grudnia (sobota) godz. 18:00 w Galerii Krynki (ul. Józefa Piłsudskiego 6 w Krynkach). Będzie ona czynna do 15 stycznia 2017 roku.

Główny organizator: Fundacja Villa Sokrates Współorganizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Partnerzy: Urząd Miejski w Krynkach, Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach. Kuratorem wystawy jest Paweł Grześ.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego.

opr. (mby)

Tags:

REKLAMA

 

Facebook

Instagram