REKLAMA

 

Eleganckie botki na cieplejszą zimę

Ostatnimi czasy typowa polska, mroźna zima nieco zmieniła swoje oblicze, czego konsekwencją jest cieplejsza aura, brak śnieżnych i mroźnych dni. Owa zmiana znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w sposobie ubierania, a zwłaszcza dopasowaniu odpowiednich butów. Coraz więcej kobiet rezygnuje podczas cieplejszych, zimowych dni z noszenia kozaków zastępując je różnego rodzaju sięgającymi do kostki lub połowy łydki butami o mniej lub bardziej eleganckim charakterze. Ma to swoje uzasadnienie, bowiem botki są idealnym rozwiązaniem kwestii odpowiedniego obuwia na taki właśnie, odmienny od tradycyjnego charakter zimy.

Botki doskonale komponujące się ze spodniami

Charakter, a zatem krój i forma większości botków na obcasie lub płaskiej podeszwie czyni z nich idealne obuwie noszone do spodni, zarówno dżinsowych czy sztruksowych, jak też wykonanych z eleganckiego materiału. To sprawia, iż botki są istotnym elementem garderoby, który każda pani powinna posiadać.

Wybierając określony rodzaj i formę botków warto zwrócić uwagę nie tylko na fason, ale również kolorystykę i ewentualne elementy zdobnicze pamiętając o tym, iż im bardziej oryginalne buty tym bardziej ograniczony zakres możliwości ich dopasowania do różnego rodzaju butów. Panie ceniące interesującą kolorystykę oraz fason butów powinny w takim razie zaopatrzyć się przynajmniej w jedną parę botków klasycznych w formie i kolorze stanowiących niejako uzupełnienie bardziej fantazyjnych botków.
Do bezpiecznej klasyki w przypadku botków należą zarówno egzemplarze wykonane z czarnej skóry lub zamszu zdobione z boku prostą sprzączką na niewysokim obcasie czy płaskie, beżowe lub brązowe buty.

Oryginalne formy botków do spodni to przede wszystkim obuwie wykonane ze skóry w kolorze burgunda czy śliwki, buty zdobione ażurowymi wycięciami czy interesujące zestawienia materiałów.

Czarne botki na obcasie

Gustowne botki do spódnicy

Botki noszone do spódnicy powinny posiadać odpowiednio wyprofilowaną, podkreślającą linię łydek formę. W tym wypadku idealnym rodzajem tego typu obuwia są formy na znacznych nawet obcasach o zwężanym nosku, gładkie lub ewentualnie zdobione klamerkami, łańcuszkami czy pleceniami.

Podobnie, jak w przypadku botków na płaskim obcasie klasyczne kolory i formy tego rodzaju butów można zestawiać z każdego niemal rodzaju spódnicą, zaś obuwie oryginalne w kolorze będzie odpowiednie do wybranego typu i kolory spódnicy czy płaszcza.

Szczególnie interesujące modele tego rodzaju butów zaprezentowała w tym sezonie marka Tamaris oferująca szeroki wybór różnego rodzaju i typu botków, zarówno klasycznych, jak również nieco bardziej oryginalnych. Panie ceniące klasyczne rozwiązania z całą pewnością zainteresują botki czarne, granatowe lub popielate botki na zwężającym się ku dołowi obcasie, gładkie lub zdobione wokół kostki plecionymi rzemykami. Tego rodzaju botki Tamaris - https://lamoda.pl/katalog/buty/botki/tamaris-m doskonale komponują się nawet z bardzo elegancką, ołówkową spódnicą.

Oryginalną alternatywą dla klasycznych rozwiązań są botki wykonane na zasadzie łączenia kilku kolorów, obuwie barwy różowej lub wiśniowej tudzież botki wykonane z materiału typu „panterka”. Tego rodzaju obuwie dobrze komponuje się z noszoną na co dzień, jednobarwną spódnicą.

Buty noszone zimą do ocieplanych legginsów

Aczkolwiek legginsy nie wydają się być idealnym strojem na zimowe chłody, specyfika polskiej zimy w wydaniu ostatnich lat, a tym samym znacznego ocieplenia mroźnej zwykle aury sprawia, iż coraz więcej młodych dziewcząt oraz kobiet nosi w zimie ocieplane, legginsy, gładkie oraz zdobione różnego rodzaju deseniami. Tego rodzaju strój noszony jest zwykle w zestawieniu z tuniką, ewentualnie szortami lub spódniczką mini.

Jednym z podstawowych dylematów pan preferujących takie zestawienia jest kwestia doboru odpowiedniego rodzaju obuwia – zarówno pod względem estetycznym, jak również funkcjonalnym. W praktyce oznacza to zwykle wybór butów typu kozaki czy śniegowce, które będą dobrze komponować się z legginsami, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczą nogi przed chłodem. Młode dziewczyny mogą pokusić się dodatkowo o zestawienie legginsów z botkami, zarówno w eleganckim, jak również bardziej sportowym wydaniu.

Kozaki i śniegowce jako idealne uzupełnienie legginsów

Ze względu na charakter legginsów, które - nawet w wersji ocieplanej - zwykle są cieńsze i mniej chronią nogi niż spodnie z dżinsu czy sztruksu, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zestawienie ich z ocieplanymi, długimi do kolan lub sięgającymi za kolana kozakami lub śniegowcami.

Zależnie od natężenia zimna tego rodzaju buty mogą być odpowiednio ocieplane i dodatkowo wzmocnione grubą, chroniącą stopy podeszwą lub stosunkowo cienkie na mniej lub bardziej wysokim obcasie.

Wybierając konkretny rodzaj butów warto zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, ale również kolorystykę dbając o to, by komponowała się z legginsami. Najbezpieczniejszym zatem i optymalnym wyborem będą w tym wypadku kozaki lub śniegowce wykonane z czarnej, beżowej bądź jasno lub ciemnobrązowej skóry naturalnej lub sztucznej tudzież zamszu. Swobodny z założenia charakter legginsów pozwala na zestawienie je z kozakami zdobionymi frędzlami, klamrami, rzemieniami tudzież innego rodzaju, mniej lub bardziej oryginalnymi, modnymi ozdobami.

Botki a legginsy

Wbrew pozorom kozaki to nie jedyny rodzaj obuwia dobrze prezentujący się w zestawieniu z ocieplanymi legginsami. Na ulicach polskich miast coraz częściej zauważyć można młode dziewczyny noszące legginsy oraz botki o sportowym lub eleganckim charakterze. Tego rodzaju kompozycje pozwalają na zaakcentowanie swego indywidualnego stylu oraz pomysłowości w fantazyjnym dobrze poszczególnych elementów garderoby, dlatego też warto poświęcić im nieco czasu.

Interesujące przykłady modnych botków, które można z powodzeniem zestawiać z legginsami zaprezentowała w tym sezonie marka Bronx. Z pomiędzy szerokiego wachlarza różnego fasonu oraz kolorystyki botków na szczególną uwagę zasługują proste w formie modele botków na obcasie wykonane nie tylko z czarnej, ale również wiśniowej czy metalicznej skóry, które można zestawiać z jednobarwnymi, najlepiej czarnymi legginsami.

Z kolei fantazyjne, sięgające do kostek botki o grubej podeszwie ozdobione dodatkowo szerokim, zakrywającym przednią powierzchnię buta pasem materiału będą się dobrze prezentować w zestawieniu z kolorowymi legginsami.

(-)

{disqus_off}

REKLAMA

 

Facebook

Instagram