REKLAMA

 

Epilacja – czyli trwałe, laserowe usuwanie włosów

   Kilkadziesiąt lat temu owłosione nogi kobiet uznawane były za coś normalnego. Kobiety nie dbały o to, by ich ciało było gładkie i pozbawione zbędnych włosów. Dzisiaj sytuacja ma się zupełnie inaczej. Panie usuwają włosy niemal z każdego miejsca na swoim ciele.

Depilacja, a epilacja

Epilacja to nic innego jak trwałe usunięcie włosów z miejsca poddanego zabiegowi. Jest to formuła niezwykle pożądana przez kobiety, gdyż pozwala pozbyć się problemu raz na zawsze.

Depilację klasycznymi metodami można przeprowadzić w domowych warunkach. Wykorzystując wosk, krem czy po prostu depilator (ewentualnie maszynkę do golenia). Z kolei epilację przeprowadzimy tylko i wyłącznie w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja laserowa – jak przygotować ciało do zabiegu?

O ile depilację w formie klasycznej możemy przeprowadzić w każdej chwilę, o tyle do depilacji laserowej powinniśmy przygotować swoje ciało. Najważniejszą rzeczą jest brak depilacji miesiąc przed zabiegiem. Wynika to z faktu, iż wiązka światła działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Tym samym, zabieg na włosy niedawno depilowane może okazać się nieskuteczny.

Najlepszym okresem do poddania się zabiegowi (nie jest to warunek konieczny) jest zima. Nieopalona skóra po zabiegu będzie miała czas na powrót do optymalnej kondycji. Zabieg nie jest inwazyjny, jednakże mogą pojawić się drobne zaczerwienienia.

Odpowiednie nawilżenie skóry oliwką lub specjalnymi kremami jest równie ważne. Wzmocnienie naskórka pozwoli uniknąć ewentualnych skutków ubocznych (rzadkość), tj zaczerwienienia i delikatnej opuchlizny.

Pełna dowolność, czyli gdzie mogę zastosować depilację laserową?

Depilacja laserowa nie stawia żadnych ograniczeń. Oznacza to, że zabieg można wykonać na każdej części ciała. Najczęściej trwałą depilację stosuje się na pośladkach, okolicach bikini, pod pachami oraz na rękach.

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa Katowice to miasto, w którym znajdziesz wiele gabinetów posiadających ją w ofercie. Więcej o o zabiegach tego typu dowiesz się z witryny https://depilacja.pl/.

(-)

{disqus_off}

REKLAMA

 

Facebook

Instagram