Prowadząc firmę, zawsze można spotkać się z nierzetelnym kontrahentem, który opóźnia się z regulowaniem należności. W ten sposób naraża przedsiębiorstwo na utratę płynności finansowej, czego skutkiem mogą być poważne problemy finansowe. Kredyty bankowe mogą pomóc ustrzec się od takiego "czarnego scenariusza".
Płynność finansowa odgrywa znaczącą rolę w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki niej - nawet, jeśli przyjdzie przedsiębiorcy współpracować z nierzetelnym klientem opóźniającym się ze spłatą należności - wizja bankructwa zostanie oddalona. Problem w tym, że niektóre firmy nie posiadają wolnych środków, które stanowiłyby zabezpieczenie w razie chwilowych trudności ze spłatą zobowiązań.
Kredyt bankowy - by zapobiec utracie płynności finansowej
Najprostszym sposobem na zabezpieczenie się przed utratą płynności finansowej jest kredyt dla firm dostępny w każdym banku. Dzięki niemu można zyskać środki z przeznaczeniem na dowolny cel, w tym realizowanie bieżącej działalności i związanymi z tym wydatkami.
Jaki kredyt dla firm wybrać?
Chcąc zachować płynność finansową, pomyśl o zaciągnięciu takich kredytów jak:
- limit kredytowy w rachunku
To opcja, dzięki której masz stały dostęp do środków finansowych. Korzystasz z nich zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz, w efekcie czego odsetki liczone są wyłącznie od pobranej kwoty (a nie od całości przyznanego limitu). W zależności od konkretnej oferty banku i zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, w ramach limitu kredytowego można otrzymać nawet do 500 000 zł.
- kredyt obrotowy
To kredyt, w ramach którego możesz finansować bieżącą działalność. Pozyskane środki możesz przeznaczyć na wypłatę wynagrodzeń pracownikom, opłacenie faktur za media, zakup towarów, itp. Atutem jest atrakcyjne oprocentowanie i wysokość kredytu mogąca sięgać nawet do 250 000 zł - wnioskując online w Idea Banku.
Zanim wybierzesz, przeanalizuj oferty
Przed podpisaniem umowy kredytowej z konkretnym bankiem, warto przeanalizować dostępne oferty - z uwagi na dużą konkurencyjność. Zwróć uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale i maksymalną kwotę kredytu, dodatkowe opłaty i prowizje czy bonusy.
(-)
{disqus_off}