REKLAMA

 

TEMAT: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/28 16:17 #835

  • mm
  • mm Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
Do "szprotki 1".Chyba nie byłaś na walnym,albo nie zrozumiałaś za czym głosowałaś".Przecież przegłosowano uchwałę o zawieszeniu podwyżki.Przecież za podwyżkę poleciała "stara" rada,taki sposób wykorzystali Ci,którzy chcą charytatywnie objąć władzę.Czekam wciąż na informację o obniżce czynszu,a w skrzynkach jeszcze nic nie ma.Zapłaciłem po staremu,tak jak namawiała do tego pani E.P.Ta cała sytuacja daje dużo do myślenia "starej"radzie.Zyczę powodzenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GenSulika

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/28 19:04 #836

  • GenSulika
  • GenSulika Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 91
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 9
Nie rozumiem jednej rzeczy. Cały czas się czepia do starej rady tak? A dlaczego nikt nie zauważył jak pięknie wyglądają teraz nasze bloki? To już nie jest takie same szare blokowisko jak było, aż chce się wychodzić pod blok. Wszyscy tylko zauważyli jedną rzecz mianowicie podwyżka, która jest zresztą uzasadniona wzrostem cen paliwa grzewczego tak? Trzeba być na prawdę ograniczonym umysłowo żeby tego nie zrozumieć. Prosta matematyka cena paliwa do góry, nie podniesienie czynszów i co? Dług wynosiłby nie 350 tysięcy tylko kilka razy tyle. I potem sadziłoby się na ludzi jak można było do tego dopuścić. No chyba, że KRZYKACZE spółdzielczy poświęcą się dla reszty mieszkańców. My będziemy płacili stare czynsze, a wy dopłacicie resztę aby nie popaść w długi. Nowa rada?? Żal. Tyle się obiecywało obniżenia czynszów, obniżenia wynagrodzeń pracownikom? I co? Zostanie prezesem pani E.P? Zobaczymy za ile ona będzie pracowała. Najbardziej jednak boli te okłamanie wielu ludzi, że czynsze zostaną obniżone tylko po to żeby się wbić do koryta. Czekam na pracę nowej rady. Prosiłbym zrobić coś z chodnikami przyblokowymi. Podczas takiej pogody jak w ostatnich dniach oraz jesiennych deszczów nie da się tam przejść bez przemoczenia butów. Może da się jakoś inaczej odpływy rynien z dachów pociągnąć? No nie wiem ja się nie znam dlatego nie pchałem do rzeczy, o których nie mam pojęcia tak jak to zrobili nie którzy. Mówię tylko co mi przeszkadza i chciałbym żeby coś z tym zostało zrobione.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/28 19:17 #837

  • szprotka1
  • szprotka1 Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Oklaski: -2
Bylam na Walnym i wiedzialam za czym glosuje, za zmiamani w Radzie, Zarzadzie i obnizeniem kosztow spoldzielni, to sie naprawde da zrobic kompetentnymi ludzmi, ktorzy nie patrza tylko ile maja srednich krajowych. Dajmy szanse i czas nowej Radzie, maja pomysly i checi zycze powodzenia. Emeryci we wladzach tez sa potrzebi ich doswiadczenie, duzo wolnego czasu do pracy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/28 19:58 #838

  • mm
  • mm Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
"Szprotka1" za nisko siedziałaś w kinie,że nie pamiętasz w dalszym ciągu,że głosowałaś za uchyleniem podwyżki.Trzeba było przesiąść się wyżej, lepiej byś słyszała treść czytanej przez przewodniczącego obrad uchwały.Nic nie mam do emerytów i RENCISTÓW ,chciałbym doczekać tego sędziwego,emerytalnego wieku i godnie zejść ze sceny w wieku 65-70lat,a nie być na niej PAJACEM.Nawet nie miałabyś pola do popisu w samej petrochemii na zmianę ceny paliwa ze swoimi pomysłami i kompetencją.Swoich wiernych "słuchaczy-krzykaczy",masz jedynie w swoim bloku i manipulujesz nimi w złym kierunku,ponieważ nie rozumiesz ekonomii,która dzisiaj rządzi światem.
Ostatnio zmieniany: 2012/02/28 20:21 przez mm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/28 19:58 #839

  • Stinger
  • Stinger Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
Aha to jednak Pani Szprotak głosowała za zmniejszeniem czynszu :cheer: wiec po co wkręcać że niebyło takiego tematu??
Co do emerytów to nic do nich niemam ale do tematu SM nienadają się, potrzebni są młodzi i obrotni, a pozatym podobny skład rady był w poprzednich kadencjach i jakis kolosalnych poczynań niedokonali. Jeżeli niebedzie obnizki tak jak obiecywali to chyba trzeba będzie się do Piotrka o taczke upomnieć :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm, glosnik, szprotka1

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/29 13:02 #841

  • Ultra
  • Ultra Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 41
  • Thank you received: 19
  • Oklaski: 5
Puki Pana Piotra mama ma tam udziały będzie siedział cichutko tka jak z GS :)
Co do reszty to głosujący nie wiedzieli za czym i po co tam siedzą i te karteczki zakreślają :) to pierwsza spr.
Każde dziecko wie, że taniej się nie da skoro jest podwyżka. to po drugie
Z szacunkiem dla tych starszych osób ale jakie oni mają pojęcie o funkcjonowaniu firmy w XXIw i na jakich zasadach opiera się gospodarka? to, że 20-30lat temu był jakimś tam sekretarzem itp to teraz jest inny świat ustrój i założenia gospodarcze! I taka osoba na pewno się nie przestawi. Potrzebni są też ludzie starsi (może i emeryci) ale którzy byli na bierząco w tych sprawach.
Ciesze się tylko z tego że pozbyłem się mieszkania na Sulika bo już widzę jak traci na wartości. I napewno rodzinna atmosfera tu nic nie pomoże. Bo to jest firma! Atmosfery takiej szuka się w domu a nie w firmach. Firmy pracują i dają pozytywy. A nie częstują ciastkiem :) jak to kiedyś Pan Piotr napisał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/29 18:09 #843

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Ja się pytam - gambeta gdzie teraz jestes?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/02/29 23:29 #844

  • Mieszk@nk@
  • Mieszk@nk@ Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 40
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: 0
Mat napisał:
Ja się pytam - gambeta gdzie teraz jestes?

Taczkę prawi na nową radę :) Wszak będzie walczył o niższe czynsze, czego wszyscy oczekują.

Ja ciągle domagam się protokołu z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Kiedy będzie. Minęły już 2 tygodnie i nic się nie zmienia. Czynsze nie zmalały. Uchwała cofnięta/nie cofnięta. W sumie nie wiadomo. Niektórzy piszą, że trzeba dać im trochę czasu mają pomysły. To może z wyborcami (mieszkańcami) się podzielą. Tą super, hiper wizją mlekiem i miodem płynącej SM. Tej przyjaznej atmosfery, ciastek ( przepraszam ale dokładnie nie pamiętam co Piotrek napisał). A przede wszystkim jaki mają pomysł, żeby wykonać to co obiecali. Obniżyć czynsze.

Do redakcji. Apeluję (sądzę w imieniu wielu mieszkańców) o udostępnienie nagrania z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, a także o to, żeby na łamach forum lub portalu rada przedstawiła swoją wizję uzdrowienia SM. Jeżeli po raz kolejny będzie 'nie mogę nic powiedzieć, nie zostałem uprawniony' będzie to tylko znaczyło, że wizji żadnej nie ma i nie będzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/01 12:07 #846

  • DB
  • DB Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 61
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: 5
A w życiu Warszawy zmniejszą czynsze,patrzcie żeby do góry nie poszły nic tu napewno nowi nie zrobią i tyle
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/01 14:23 #847

  • miecio
  • miecio Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
O do góry a co mają do dołu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/01 18:58 #848

  • Stinger
  • Stinger Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
Mieszk@nk@ napisał:
Mat napisał:
Ja się pytam - gambeta gdzie teraz jestes?

Taczkę prawi na nową radę :) Wszak będzie walczył o niższe czynsze, czego wszyscy oczekują.

Ja ciągle domagam się protokołu z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Kiedy będzie. Minęły już 2 tygodnie i nic się nie zmienia. Czynsze nie zmalały. Uchwała cofnięta/nie cofnięta. W sumie nie wiadomo. Niektórzy piszą, że trzeba dać im trochę czasu mają pomysły. To może z wyborcami (mieszkańcami) się podzielą. Tą super, hiper wizją mlekiem i miodem płynącej SM. Tej przyjaznej atmosfery, ciastek ( przepraszam ale dokładnie nie pamiętam co Piotrek napisał). A przede wszystkim jaki mają pomysł, żeby wykonać to co obiecali. Obniżyć czynsze.

Do redakcji. Apeluję (sądzę w imieniu wielu mieszkańców) o udostępnienie nagrania z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, a także o to, żeby na łamach forum lub portalu rada przedstawiła swoją wizję uzdrowienia SM. Jeżeli po raz kolejny będzie 'nie mogę nic powiedzieć, nie zostałem uprawniony' będzie to tylko znaczyło, że wizji żadnej nie ma i nie będzie.

W końcu jako mieszkańcy SM i poczęści własciciele mamy prawo wiedzieć jakie mają plany !
Ostatnio zmieniany: 2012/03/01 18:58 przez Stinger.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/04 22:33 #853

  • Mieszk@nk@
  • Mieszk@nk@ Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 40
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: 0
I jak tam redakcjo? Jakieś ustalenia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/05 22:32 #855

  • Cecylia
  • Cecylia Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 1
www.smdabrowa.home.pl/Walne2012/protokol.pdf

Czy mi się wydaje, czy ja byłam na innym spotkaniu?


Na samym początku padło ZAWIESZENIE uchwały. Brak w protokole wypowiedzi Radcy Prawnego i powiedział, że ta uchwała nie jest zgodna z prawem.

Kiedy Przewodniczący przedstawił szczegółową kalkulację? Bo chyba nie na walnym. Do tego powiedział o kilkunastu innych rzeczach, czego w protokole nie ma.

"W swojej wypowiedzi Pan Prezes nie dodał, że większość wypłacanych pieniędzy przeznaczana jest na wynagrodzenia Prezesa, pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej, oraz premię" - jasnowidz? "Z sali obrad padł zarzut, że 1/3 budżetu Spółdzielni idzie na wynagrodzenia pracowników" - przy prawie 3 mln budżetu. 1/3 to co na wynagrodzenia przeznaczane jest 1mln zł? Rusz jeden z drugim głową. 1mln / 15 pracowników / 12 msc = średnia 5600zł Ludzie co wy piszecie...

"Przewodniczący Rady Nadzorczej Paweł Mojżuk nie odpowiedział, dlaczego amortyzacja została przeksięgowana w koszta." A na jakie pytanie? Z tego co pamiętam zadał pytanie dla czego nie było obniżki czynszów przy zniesieniu amortyzacji.

Pomijam już fakt, że przebieg spotkania był zupełnie inny niż przebieg podany w protokole, w którym to nic nie jest po kolei.

I na sam koniec Pan J. Kułak 3 krotnie powiedział "zawieszenia tamtej uchwały". Tymczasem jak to kiełbasa przed wyborcza. Pomyliliśmy się... sorry nie będzie obniżek. I potem zabrała głos Pani E. Pułtorak i powiedziała, że po to są sądy żeby rozpatrywać zaskarżenie uchwały. Następnie Pan Burmistrz spytał się, co będzie z nową radą jak nie wykona uchwały ( Do dnia dzisiejszego nie wykonała uchwały podjętej na walnym). Dodatkowo Burmistrz powiedział, żeby lepiej zmienić uchwałę na "przeanalizować". A tymczasem odwraca się kota ogonem. Wielokrotnie padły słowa zawiesić. A na koniec zawiesić do czasu kiedy rada nadzorcza przeliczy kwotę podwyżki. KPINA

Miała być cofnięta uchwała. Miała być analiza. I miały być konsultacje z mieszkańcami. GDZIE ONE SĄ? LUDZIE!!!!

Przepraszam za jakość wypowiedzi ale nerwy mi puściły. Jak można się pod takim stekiem kłamstw podpisać swoim imieniem i nazwiskiem.

Do Nowej Rady i Zarządu SM - proszę o umieszczenie na stronie SM. Wszystkich załączników do protokołu - stanowią one integralną część tego dokumentu, aktualnie jest on nie kompletny, brakuje tutaj między innymi podjętej uchwały, mieszkańcy nie wiedzą jaka uchwała została przegłosowana, a jaka znajduje się przy protokole. Proszę także o umieszczenie na stronie internetowej SM, wniosku do porządku obrad sporządzonego przez grupę mieszkańców wraz z uchwałą.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/06 00:24 przez Cecylia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/06 08:32 #857

  • Mieszk@nk@
  • Mieszk@nk@ Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 40
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: 0
Cecylia napisał:
www.smdabrowa.home.pl/Walne2012/protokol.pdf

Czy mi się wydaje, czy ja byłam na innym spotkaniu?

Też mi się tak wydaje.

Uchwała powinna być treści jak na walnym. Ale widać tutaj jak w polityce... Obiecanki cacanki... Kiełbaska przed wyborcza... Dupcie na stołek... I głusza na wszystkie pytania...
Ostatnio zmieniany: 2012/03/06 08:38 przez Mieszk@nk@.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: kto ma odejsc ze sm aby w koncu byl porzadek 2012/03/06 18:10 #861

  • mm
  • mm Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
Mieszk@nk@ napisał:
Cecylia napisał:
www.smdabrowa.home.pl/Walne2012/protokol.pdf

Czy mi się wydaje, czy ja byłam na innym spotkaniu?

Też mi się tak wydaje.

Uchwała powinna być treści jak na walnym. Ale widać tutaj jak w polityce... Obiecanki cacanki... Kiełbaska przed wyborcza... Dupcie na stołek... I głusza na wszystkie pytania...
Dziewczyny na walnym glosowaliśmy za zawieszeniem uchwały a teraz ktoś chce nam wmówić, że błędnie odczytano przed głosowaniem słowo zawiesić zamiast zalecić. Taka "mała" pomyłka głosowana trzy razy, czyżby trzeba było czwarty?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.089 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram